Eylül ayı işe alımda farklı yöntemleri ve yenilikleri denemek için iyi bir dönem. Bu öngörüyle içine girdiğimiz bu dönemde Kariyer.net ekibi olarak birçok yeniliği sizlere sunuyoruz.

250x150-logo-ikOldukça hareketli bir yaz dönemini geride bıraktık. Gündem yoğun olmasına rağmen, tatil, bayram demeden hem işverenler hem de iş arayanlar için geçmişteki yıllara kıyasla hareketli bir yaz oldu. Hareketlilik devam ederken bir yandan da yılın hem eleman arayışlarının hem de iş arayışlarının en çok hızlandığı son aylarına giriyoruz.

Bu dönemleri özellikle yetenek savaşında ön plana çıkmak isteyen kurumların iyi değerlendirmeleri gerekiyor. İşe alımda farklı yöntemleri ve yenilikleri denemek için iyi bir dönem. Bu öngörüyle içine girdiğimiz bu dönemde Kariyer.net ekibi olarak birçok yeniliği sizlere sunuyoruz.

Bahsetmek istediğim yeniliklerden ilki “Sponsorlu İlan”. İlanlarınızı bu özellik ile arama kriterlerinden sektör, iş alanı, anahtar kelime ve şehir bilgilerini baz alarak, adayların listelemesinde sürekli en üstte çıkmasını sağlamanız mümkün. Bu şekilde hedeflediğiniz kriterlerde arama yapan en uygun adaylarla ilanınızı doğrudan buluşturacak, ilanlarınız için daha çok görüntülenme ve başvuru alabileceksiniz.

Webrazzi ile Kariyer.net’ten ortak platform

Diğer bir yeniliğimiz ise sosyal medya, dijital pazarlama ve bilişim sektörlerinde Türkiye’nin en popüler blogu Webrazzi ile yaptığımız işbirliğiydi. Webrazzi’nin okuyucu ve takipçi kitlesine ilgili iş ilanlarınızla doğrudan ulaşabilmeniz için Webrazzi.com sitesinin “Kariyer” bölümünü devraldık. Bu sektörlerde olan iş ilanlarımızı Ağustos sonu itibariyle kariyer.webrazzi.com ’dan ilgilenecek iş arayanlarla buluşturmaya başladık. Bu işbirliği çerçevesinde yakın zamanda Webrazzi tarafından alınan sosyalmedya.co sitesinde bulunan Kariyer sayfasını da devralıyoruz.

Firmalara özel “İK Sayfam”

Bahsetmek istediğim son bir gelişme ise “İK Sayfam”. Her yıl gerçekleştirdiğimiz işe alım pazarı araştırmamız sonucunda halen ülkemizdeki kurumların yüzde altmışının işe alımda tanıdıkları üzerinden eleman arayışı gerçekleştirdiklerini tespit ediyoruz. Tüm kurumların işe alımda daha verimli süreçlere kavuşması için ücretsiz olarak sunduğumuz İK Sayfam ile firmalar açık pozisyonlarını kendi web sitelerinde yayınlayabiliyor ve yayınladıkları iş ilanlarına başvuru alıp bu başvuruları kendi kriterlerinize göre filtreyebiliyorlar. Hizmetimize  www.ik-sayfam.net adresinden erişebilirsiniz.

Yeni hizmetlerimizle ilgili soru, talep ve önerileriniz için müşteri yöneticilerinizle hemen kontağa geçebilirsiniz. Bu yoğun dönemde tüm kurumlarımıza ve çalışanlarınıza kolaylıklar, başarılar dilerim.