ladderİş hayatında daha başarılı olabilmek için çalışma şeklinin kalitesi büyük önem taşıyor. Kişinin çalışma kalitesini artırması, başarıya giden süreçte büyük rol oynuyor.

ABD’li köşe yazarı Harvey Maccay, bu aşamada dikkat edilmesi ve uygulanması gereken noktaları sıraladı.

Zamanı yönetmek
Başarılı bir kariyer yolculuğu için Harvey Maccay tarafından hazırlanan listenin ilk sırasında, zaman yönetimini geliştirmek bulunuyor. Maccay, birçok insanın zamanı kontrol etmek yerine, zamanın onları kontrol etmesine izin verdiğine değiniyor ve bu durumun da kişinin iş yaşamında karşısına engeller çıkardığına dikkat çekiyor.

Organize olmak
Planlı bir şekilde iş yapmanın stresi azaltarak motivasyonu artıracağını aktaran Maccay, düzenli bir çalışma ortamının kişinin üretkenliğine de olumlu etki edeceğini belirtiyor. Daha çok para kazanmak için atılması gereken adımın ise organize olmaktan geçtiğini vurguluyor.

Pozitif düşünmek
Olumsuz durumlar karşısında negatif düşünerek yanlış bir tavır sergilemenin işleri her zaman daha da zorlaştırdığı bilinen bir gerçek. Maccay, yaptığı incelemeler sonucunda pozitif düşünen insanların bunu davranışlarına yansıttığını ve çevresindekilerin de bundan etkilenerek olaylara daha farklı daha iyi açılardan baktıklarını bildiriyor. Bu da başarıya giden yolda önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Spor yapmak
Kişinin kendi için belirlediği hedeflere ulaşmada her zaman dinç olması gerektiğini söyleyen Maccay, bunun da spor yaparak olacağını vurguluyor. Düzenli bir şekilde spor yapmanın insan yaşamına sağlayacağı faydayı, “Egzersiz yapın. Egzersiz insana enerji verir ve daha iyi hissetmesini sağlar” sözleriyle dile getiriyor.

Öz güven sahibi olmak
Hazırladığı listede çalışanların patronlarla kurduğu iyi ilişkilerin ve kendilerine olan güvenin başarılı bir kariyer için gerekli olduğu belirten köşe yazarı Maccay, çok başarılı insanların dahi güven sorunu yaşadığını, bu sorunu aşmak adına kalabalığa karşı konuşmalar yapılması gerektiğini söylüyor.

Geri bildirim vermek
Son olarak geri bildirim vermenin, öğrenmek ve performansı artırmak için önemli olduğunu, aynı zamanda eleştiriye açık olmanın başarıyı getireceğini vurguluyor.