Yolcu360’ın yurt içi ve yurt dışı tüm marka ve kurumsal iletişim faaliyetlerinin başına Chief Brand Officer (CBO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak Samet Ensar Sarı getirildi.

İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Samet Ensar Sarı, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü yüksek dereceyle bitirdi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama MBA’ni tamamladı. Cannes Lions Ödülleri, Adobe Travel Marketing Awards, Stevie Awards dahil birçok uluslararası yarışmada ödül alan ve Türkiye’nin sosyal medya alanındaki ilk dijital ajanslarından Dekatlon Buzz’ın kurucu ortağı olan Sarı, şirketin Avrupa’nın en büyük perakende odaklı pazarlama grubu Altavia ile birleşme sürecine liderlik etti ve Altavia Dekatlon’un Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Sarı, Altavia Group’un Avrupa Steering Komitesi’ne üye olarak grubun dijital dönüşümünde rol aldı.

Kariyer hayatı boyunca akademik çalışmalara katkı göstermeye, pazarlama ve bilişim sektörünün gelişmesi için çeşitli organizasyonlara jüri üyesi ve mentor olarak destek vermeye devam etti.

Temmuz 2021 itibarıyla Chief Brand Officer (CBO) ve İcra Kurulu Üyesi olarak Yolcu360’ın tüm yurt içi ve yurt dışı marka, reklam ve kurumsal iletişim faaliyetlerine liderlik edecek olan Samet Ensar Sarı, markanın globalleşme yolculuğuna öncülük ederek yeni yatırımlarla gerçekleşecek büyüme süreçlerine hız kazandıracak.