90

Antalya Resepsiyonist İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Resepsiyonist cancel
Antalya cancel
SUSESİ LUXURY RESORT OTEL
Spa Resepsiyonist
SUSESİ LUXURY RESORT OTEL
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
CORPUS ENERJİ SOLAR ÜRETİM VE TİC. LTD. ŞTİ.
Resepsiyonist
CORPUS ENERJİ SOLAR ÜRETİM VE TİC. LTD. ŞTİ.
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
ELKON İNŞAAT TURİZMSAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Resepsiyonist
ELKON İNŞAAT TURİZMSAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Titanic Deluxe Belek
Resepsiyonist
Titanic Deluxe Belek
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Cullinan Belek
Night Guest Assistant Agent
Cullinan Belek
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Resepsiyonist İş İlanları

Antalya, Türkiye’nin doğal güzelliklerinden birçoğuna sahip olan, “Turizm Cenneti” olarak adlandırılan ve Akdeniz Bölgesi’nde konumlanan bir sahil şehridir. Bu sahil şehrinin ekonomisi; ticaret, tarım ve turizme bağlıdır. Özellikle turizmin yoğun olması, şehirde sayısız otelin bulunmasını da beraberinde getirir. Yerli ve yabancı turistlerin konakladığı bu otellerde pek çok meslek kolundan çalışanlar bulunur. Bu mesleklerden biri de resepsiyonistlerdir. Antalya resepsiyonist iş ilanları bugün şehrin sağladığı birçok iş imkanı ile çalışan adaylarına çeşitli fırsatlar sunar. Otellerde resepsiyonist olarak tam ve yarı zamanlı olarak iş imkanı bulabilirsin. Kurumsal firmalarda, ofislerde ve otellerde müşteriyi karşılayarak onları yönlendiren kişi resepsiyonistlerdir. Gelen çağrılara yanıt vererek müşteri memnuniyetini gözetirler. Eğer sen de bu alanda görev almak istiyorsan Kariyer.net’ten Antalya resepsiyonist iş ilanları için başvuru yapabilirsin.

Antalya’da Resepsiyonistler Ne İş Yapar?

Her sektörde olduğu gibi resepsiyonist mesleğinde de çeşitli görev ve sorumluluklardan söz edilebilir. İş tanımları ilana göre çeşitlilik gösterse de benzer görevlerden sorumludurlar. Güncel Antalya resepsiyonist iş ilanları için belirtilen sorumluluklardan bazıları şu şekildedir;

 • Gelen ziyaretçileri karşılayarak gerekli bilgilendirmeleri yaparsın.
 • Mekanla ve diğer detaylarla alakalı ayrıntıları verirsin.
 • Gelen müşterilerin kaydını tutarak giriş çıkışları prosedüre göre gerçekleştirirsin.
 • Kurum telefonuna gelen çağrıları yanıtlayarak gerekirse farklı birimlere yönlendirirsin.
 • Randevu ve rezerve işlemlerini gerçekleştirerek zaman ya da mekan gibi detayları not edersin.
 • Gelen posta ya da kargo gibi teslimatları ilgili yerlere ulaştırırsın.
 • Kurumun güvenliğini sağlamada rol alırsın.
 • Gelecek malzemeleri belirleyerek stok kontrolleri yaparsın.
 • Konukların giriş çıkış işlemlerini sisteme girersin.
 • Ziyaretçilerin özel taleplerini değerlendirerek kurum imkanları dahilinde bunları gerçekleştirirsin.
 • Ödemeleri ve faturaları hazırlayarak ödemelerle ilgilenirsin.
 • Müşteri bilgilerini sisteme kaydederek iletişim bilgilerini kaydedersin.
 • Oluşturulan belgeleri faks, yazıcı, kopyalama, dosyalama gibi yöntemlerle işleme koyarsın.
 • Çalışma alanını düzenli tutarak disiplinli çalışma prensibine uyman gerekir,
 • Sorun, şikayet ya da arıza gibi olası problemlerde ziyaretçilere destek sağlaman beklenir

Bunun gibi birçok iş tanımını barındıran bu meslek, kurumların ihtiyaç duyduğu çalışma alanlarından bir tanesidir. Gelen ziyaretçilerle görüşülüp onların kurum hakkındaki ilk izleniminin iyi olmasında büyük bir rol oynar. Antalya resepsiyonist iş ilanları yeni iş alımlarında bu sorumlulukları yerine getirebilecek adaylarla ilgilenir. Sen de bu iş tanımlarına uyabilirim diyorsan başvuru yaparak kendine çalışma fırsatı bulabilirsin.

Antalya’da Resepsiyonist Olmak İçin Hangi Eğitim ve Sertifikalara Sahip Olmak Gerekir?

Antalya’da bünyesinde çalıştırmak üzere eleman arayanlar, ilgili sektörde çalışmaları için belli bir eğitim şartı koyabilir. Antalya resepsiyonist arayan firmalar, ilanlarında genellikle lise mezuniyetini yeterli bulur. Fakat bu firmanın yerel ya da uluslararası düzeyde çalışmalarına göre değişir. Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar da bu iş alanında çalışabilir. Özellikle uluslararası düzeyde çalışan kurum ve kuruluşlarda yabancı dil bilgisi şartı aranır. Hangi dili ne düzeyde bildiğini işverenlere başvurularda bildirmen gerekir. Antalya resepsiyonist arayanlar, profiline yüklediğin sertifikaları ve mezuniyet belgelerini inceler. Bu iş alanı insanlarla iletişimininin iyi olmasını gerektirdiğinden resepsiyonist olacak olan kişinin bu alanda tecrübeli olmasını önemsenir. Firmadan firmaya değişkenlik gösteren bu eğitim ve deneyim şartları Kariyer.net’te Antalya otel resepsiyonist iş ilanları bay ve kadın kategorileri üzerinden incelenebilir.

Antalya’da Resepsiyonist İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her sektörde olduğu gibi Antalya’daki bu iş alanında da belli karakteristiksel özellikler, verimli bir çalışma hayatının oluşmasında etkilidir. Bir işte çalışırken sahip olman gereken nitelikler, akademik başarının yanı sıra edindiğin belgeler değildir. Aynı zamanda o mesleği icra edebilmen için bazı kişisel özelliklere sahip olman beklenir. Bunlara; planlama becerileri, kriz yönetimi, hizmet verilen kurumun prosedürlerinden haberdar olma, sorumluluk bilincine sahip olma, ekip çalışmasına yatkın olma, birden fazla işi belli sürede yapabilme, insan ilişkilerinde iyi olma gibi maddeler örnek verilebilir. İnsanlarla birebir iletişime geçmen gereken bu görev alanında iletişim yetenekleri en önemli maddelerden biridir. Kariyer.net’ten inceleyeceğin her ilan, sana ilanı yayınlayan firmanın aradığı kriterleri gösteren ilan açıklamalaırnı barındırır. Eğer sen de bu özellikleri taşıdığını ve bu mesleğe uygun olduğunu düşünüyorsan Antalya resepsiyonist iş ilanları bayan ve erkek başlıkları altında sıralanan iş fırsatlarından yararlanabilirsin.

Antalya’da resepsiyonist alımı var mı?

Antalya turizm sektörü açısından son derece gelişmiş bir şehirdir. Şehirde resepsiyonist pozisyonu için de çalışan açıkları bulunur. Boş pozisyonlar, Kariyer.net’te yayınlanan ve çeşitli niteliklere sahip ilanlarla yeni çalışan alımı yaparak doldurulmak istenir. Özellikle Antalya gibi gelişmiş ve turizme önem veren şehirlerde bu ilanlarda çalışan alımlarının epey fazla olduğunu görebilirsin.

Antalya’da resepsiyonistlerin çalışma ortamları nasıldır?

Her meslek dalının bünyesinde yayınlanan ilanlar, çalışanlarına çeşitli çalışma ortamları sunar. Genellikle; otel, motel, hostel, iş yeri, meslek ofisleri gibi kurum ve kuruluşlarda çalışan bu meslek grubu, insanlarla direkt diyalog halinde bulunabileceği ön büro konumunda yer alırlar. Bina girişinde kendilerine ayrılan masalarda gerekli bilgilendirmeyi yapmakla görevlidirler. Çalışma süreleri tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Antalya resepsiyonist iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Türkiye'nin dört bir yanındaki firmaların açtığı ilanlar, Kariyer.net'te yayınlanır. Sen de Antalya'da resepsiyonist olarak çalışmak istiyorsan ilgili ilanlara Kariyer.net’ten kolaylıkla ulaşabilirsin. Kendinle alakalı bilgileri CV’ne ekledikten sonra sana uygun Antalya iş ilanları için başvurabilirsin. İlan bildirimlerini aktif hale getirerek ilgini çekebilecek iş ilanları için mailine gönderilen bildirimlerden yararlanabilirsin.

Antalya’da resepsiyonistlerin maaş aralıkları nasıldır?

Kariyer.net’te yayınlanan binlerce ilan kendine özel bir dinamiğe sahiptir. İlanların kriterleri, ait olduğu sektör ve tarafından yayınlanan firmaya bağlı olarak değişir. Bu kriterlere maaş da dahildir. Sahip olduğun eğitime, bildiğin yabancı dillere yani en önemlisi sahip olduğun iş tanımına göre maaşların değişebilir. Yerel mi yoksa uluslararası bir firmada mı çalışacağın maaş kriterinde fark yaratan en önemli unsurlardan biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya resepsiyonist iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Antalya’da resepsiyonist iş ilanlarına başvurmadan önce ilan detaylarındaki kriterleri incelemen gerekir. Öncelikli olarak iş ilanlarında üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır. Bu ilgili bölümlerden bazıları turizm işletmecilik ve otelcilik gibi lisans programlarıdır. Bununla beraber mesleği sürdürmen için gerekli bilgisayar programlarını bilmen gereklidir. Sedna gibi yazılımları kullanmış olman da iş ilanında aranan özelliklerden olabilir. Potansiyel olarak iletişim yönü kuvvetli kişiler tercih edilir. Bu meslek için genel olarak deneyim şartı da aranır.

Antalya resepsiyonist nasıl olunur?

Antalya’da bulunan resepsiyonist iş ilanlarına başvurmak için öncelikli olarak resepsiyonist olabilme şartlarını sağlaman ve mesleği öğrenmen gereklidir. Bu mesleği yapabilmen için en az lise mezunu olmalısın. Özellikle turizm tabanlı meslek liselerinde yer alan eğitim programları ile eğitimini tamamlan bu mesleği öğrenmen açısından önemlidir. Bununla beraber üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olarak da resepsiyonist olma şansını yakalayabilirsin. Turizm haricinde benzer nitelikte eğitim veren bölümlerden mezun olarak da bu mesleği yapma olanağı yakalayabilirsin.

Antalya resepsiyonist iş ilanlarında dönemsel/proje bazlı alımlar var mı?

Antalya’da dönemsel olarak turizm faaliyetlerinin arttığını görebilirsin bu nedenle otelcilik hizmetleri de doğru orantılı olarak artış gösterebilir. Özellikle yaz mevsiminde artan konaklama hizmeti talebinin karşılanması için resepsiyonist ihtiyacının da arttığını görebilirsin. Birçok otel ve konaklama tesisinde dönemsel bazlı resepsiyonist talepleri artar. Bu nedenle özellikle yaz aylarında Antalya dönemsel resepsiyonist iş ilanlarını takip edebilir ve iş başvurunu yapma şansı bulabilirsin.

Antalya resepsiyonist iş ilanlarında aranan eğitim seviyesi nedir?

Antalya resepsiyonist iş ilanlarını incelediğinde kriterler arasında eğitim koşullarının arandığını da görebilirsin. Deneyim haricinde birçok ilanda eğitim şartları bulunabilir. Turizm veya turizm ve otelcilik liselerinden mezun olman bu şart için yeterli olabilir. Bununla beraber üniversitelerin turizm endeksli ilgili bölümlerinden mezun olarak otel ve konaklama yerlerinde resepsiyonist olarak çalışma şansı yakalayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur