606

Resepsiyonist İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Resepsiyonist cancel
Mavi Yaka İnsan Kaynakları
Resepsiyonist
Mavi Yaka İnsan Kaynakları
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı
Resepsiyon Görevlisi
Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
SUSESİ LUXURY RESORT
Resepsiyonist
SUSESİ LUXURY RESORT
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

ÖZTEK MOTORLU ARAÇLAR TİC. A.Ş.
Resepsiyonist
ÖZTEK MOTORLU ARAÇLAR TİC. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 13 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Resepsiyonist İş İlanları

Resepsiyonist; otel, ofis ve kurumsal firmalarda müşteriyi veya ziyaretçiyi karşılayıp yönlendirme işlemini sağlar. Kurumun telekomünikasyon ve güvenlik sisteminin korunmasına ek olarak pek çok görevi üstlenir. Postaların dağıtma, gelen telefon çağrılarını yanıtlama, ziyaretçilerin kabulü ve gelen müşteri ya da ziyaretçileri karşılama gibi pek çok idari destek görevini üstlenir. Türkiye’nin turizm alanında ilerleme kaydetmesi ve gelen turist sayısının artmasıyla birlikte resepsiyonist iş ilanları bir hayli artış gösterir. Turizm alanında hizmet veren otellerde, restoranlarda, güzellik salonlarında, fuar alanlarında ve çeşitli etkinliklerde resepsiyonist ihtiyacı bulunur. Resepsiyonist iş ilanları çoğunlukla yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak firmalar tarafından yayınlanır.

Resepsiyonist Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Resepsiyonist ihtiyacı olan çeşitli firmalar, oluşturdukları iş ilanlarına başvuracak olan adayların bazı yetkinliklere sahip olmasını ister. Resepsiyonist, turizm alanında hizmet veren oteller başta olmak üzere kurumsal firmalar, fuarlar, güzellik salonları ve çeşitli etkinliklerde görev alır. Resepsiyonistlerin yetkinlikleri görev aldıkları firmaya göre değişir. Örneğin; yabancı turistlerin konaklama yaptığı otellerde görev alacak olan resepsiyonistlerin mutlaka yabancı dil bilgisi olması gerekir. Fuar gibi çeşitli etkinliklerde görevlendirilmek için oluşturulan bayan resepsiyonist iş ilanları olabilir. Gerek dış görünüşün özenli olması gerekse müşterilerin güleryüzle karşılanması bu süreçte oldukça önemlidir. Fuar ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra güzellik merkezi resepsiyonist iş ilanları da yayınlanır. Resepsiyonistlere galeri, parfüm ve otel gibi alanlarda da ihtiyaç duyulur. Dış görünüşe özen gösteren, yabancı dil bilgisine ve bilgisayar kullanmaya hakim olan resepsiyonistler pek çok farklı iş kolunda kolaylıkla iş bulabilir. Turizm alanında faaliyet gösteren otellerin ön büro bölümünde kullandığı çeşitli programlar bulunur. Adayların firma için gerekli olan programlara hakim olması tercih aşamasında büyük oranda fayda sağlar. Otellerin yanı sıra büyük evde yaşayan kişiler de resepsiyonistlere ihtiyaç duyar. Yatılı resepsiyonist iş ilanları çoğunlukla şehirden uzak bir bölgede bulunan ya da gece faaliyet gösteren iş yerleri tarafından oluşturulur. 

Resepsiyonist İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Turizm sektörü içerisinde yer alan oteller, restoranlar, güzellik salonları, fuarlar, çeşitli etkinlikler ve kurumsal firmalar belirli zaman aralıkları ile resepsiyonist arayışını sürdürür. Otellerin ve firmaların yoğun olduğu resepsiyonist iş ilanları İstanbul bölgesinde ilanlar, yıl içerisinde sürekli olarak yayınlanır. Çeşitli etkinlik ve fuar gibi alanların yer aldığı resepsiyonist iş ilanları İstanbul Avrupa sayfasında belirtilen detaylar göz önünde bulundurulduğunda Avrupa Yakası’nda oturma zorunluluğu olabilir. Firmaların oluşturduğu iş ilanlarında adayların; dış görünüşüne özen gösteren, yabancı dil bilgisine sahip, bilgisayar ya da çeşitli programları kullanmaya hakim gibi özelliklere sahip olması beklenir. Turizm alanında faaliyet gösteren otellerin ön büro kısımlarında belirli programlar kullanılır. Gelen misafirlerin karşılanmasından sonra bilgilerin girildiği programlara hakim olan ve yabancı dil bilen resepsiyonistler, diğer adaylar arasından önce çıkabilir. Resepsiyonist iş ilanları İzmir bölgesinde çoğunlukla Çeşme gibi turizm destinasyonlarda görevlendirilmek üzere resepsiyonist arayışı bulunur. 

Resepsiyonist Ne İş Yapar?

Resepsiyonist, bulunduğu firmaya gelen müşteri ya da misafirlerin karşılanması, telefonların cevaplanması, gelen kargo ve paketlerin dağıtımı gibi çeşitli görevleri üstlenir. Otel alanında görevlendirilen resepsiyonistler müşterileri karşılarken, kurumsal firmalarda görevlendirilen resepsiyonistler çoğunlukla gelen misafirleri karşılar. Resepsiyonist iş ilanları Ankara şehrinde yer alan şehir otelleri ve kurumsal firmalar tarafından oluşturulur. Fuar ve çeşitli organizasyonlarda görev alan resepsiyonistler, standa ziyarete gelen kişilere firma hakkında bilgi verme gibi görevleri üstlenir. Resepsiyonistler, firmaların karşılama personeli olmaları sebebiyle firmayı temsil ederler. Bu sebeple resepsiyonist görevini üstlenen adayların dış görünüşüne özen göstermesi oldukça önemlidir. Bu sayede görev aldığı firmada kariyerini kolaylıkla ilerletebilir.

Resepsiyonist Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Profesyonel olarak resepsiyonist mesleğini yapmak isteyen adayların, ilgili üniversitelerin ön büro bölümünden mezun olmaları gerekir. Firmalar arasında değişiklik göstermekle birlikte resepsiyonist iş ilanı detaylarında yabancı dil bilgisine hakim olma ve çeşitli programları bilinmesi gibi şartlar belirtilebilir. Otel ya da kurumsal firmalarda görev alan resepsiyonistlerin mutlaka bilgisayar kullanımına hakim olması gerekir.

Resepsiyonist Hangi Alanda Çalışır?

Resepsiyonistler, firmaya ziyarete gelen müşteri ya da misafirleri karşılayabilecekleri alanlarda görev alırlar. Turizm alanında faaliyet gösteren otellerde müşterileri karşılayıp gerekli bilgileri aldıktan sonra müşterinin giriş işlemini yapmak üzere resepsiyon bölümünde görev alırlar. Fuar ve çeşitli etkinliklerde görev alan resepsiyonistler, standa ziyarete gelen misafirleri karşılar ve firma hakkında bilgi aktarır.

Resepsiyonist Ne Kadar Maaş Alır?

Hizmet sektörü ya da özel firmalarda görev alan resepsiyonistlerin aylık maaşı değişken şartlara sahiptir. Resepsiyonistlerin tecrübesi, eğitim düzeyi ve firmanın iş koluna göre maaşlar değişkenlik gösterir. Örneğin belirli bir eğitim düzeyine sahip olan resepsiyonistlerin maaşı yüksek olabilir. Ek olarak resepsiyonistin kendini geliştirme hızına ve program bilgisine göre maaş miktarı değişiklik gösterir.

Resepsiyonist Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Resepsiyonistlerin çalışma alanlarından bazıları fuarlar, etkinlikler, otel ve restorantlardır. Resepsiyonistlik ile ilgili okullardan mezun olmayan adaylar, part time resepsiyonist iş ilanları inceleyerek ilgi duyduğu ve şartlarına uyum sağladığı bir işe başvuru yapabilir. Bu sayede part time olarak çalışıp deneyim kazanılabilir ve kariyer anlamında ilerleme sağlanabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Resepsiyonist iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Resepsiyonist iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Resepsiyonist iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Resepsiyonist iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Resepsiyonist pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Resepsiyonist iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Resepsiyonist iş ilanlarına erişebilirsin.

Resepsiyonist iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Resepsiyonist için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur