116

Muğla Resepsiyonist İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Resepsiyonist cancel
Muğla cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Muğla Resepsiyonist İş İlanları

Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan Muğla ülkemizin en uzun sahil Şeridine sahiptir. Dalaman, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi bir çok tatil bölgesine sahip olan Muğla yaz sezonu boyunca bir çok yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Muğla’nın ekonomisi tarıma turizme Sanayiye ve ticarete dayanır. Rağbet gören Muğla ve ilçelerinde gün geçtikçe turistik tesisleri artmaktadır. Bir çok otel ve turizm işletmelerinde olmazsa olmaz olan mesleklerden resepsiyonistlere oldukça ihtiyaç duyulur. Özellikle yaz sezonu  artan talep ile iş istihdamı oldukça fazladır. Gerekli şartları yerine getiriyorsan sende Muğla resepsiyonist iş ilanları seçeneklerini inceleyebilir, sana uygun olanlara başvuru yapabilirsin.

Muğla Resepsiyonist Nedir?

Konaklama işletmelerinde resepsiyon görevlisi ön büro personelinden biri olarakta bilinir. Resepsiyonist, müşterileri karşılayıp ve onlar için giriş çıkış  prosedürlerini uygulayan kişilerdir. Artık günümüzde resepsiyonistler sadece otellerde değil, özel hastanelerde, rezidanslar, büyük şirketlerin kabul departmanlarında da çalışabilmektedir. Resepsiyonist, gelen müşterilerin ilk olarak gördüğü kişi olduğundan ve otelin yüzü olduğu için bazı psikolojik ve fiziksel özelliklere sahip olmalıdır. Resepsiyonist olarak başladığın kariyer yolculuğunda kendini geliştirerek yükselme şansına da sahip olabilirsin. Muğla bu sektörde yükselmek için avantajlı şehirlerden biridir. Yayınlanan resepsiyonist ilanlarına göre eğitim şartları değişmektedir. Sen de kariyer.net’te yer alan Muğla resepsiyonist iş ilanları bay ya da Muğla resepsiyonist iş ilanları bayan seçeneklerine başvurularını gerçekleştirerek çalışma imkanı yakalayabilirsin.

Muğla Resepsiyonist Görevleri Nelerdir?

Muğla’da çalıştığın yere göre değişen görevlerin ve iş sorumlulukların vardır. Genel olarak güncel Muğla resepsiyonist iş ilanları seçeneklerinde bulunan görevler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ziyaretçileri veya müşterileri güler yüzle karşılamak,
  • Çalıştığın kurumun ürün veya hizmetleri hakkında bilgi vermek,
  • Ziyaretçileri gerekli olan kişiye, ofise veya odaya yönlendirmek,
  • Prosedürleri takip etmek, kayıtları tutmak ve ziyaretçi kart işlemleri yapmak, 
  • Gelen aramaları cevaplamak ve yönlendirmek,
  • Randevuları ayarlamak ve eğer varsa iptal işlemlerini gerçekleştirmek,
  • Rezervasyon yapan müşterilerden gerekli olan ücreti tahsis etmek,
  • Misafirlerden gelen taleplerle özel olarak ilgilenmek,
  •  Azalan ya da biten otel ekipmanlarının siparişini vermek gibi bir çok görevi bulunmaktadır. 

Muğla resepsiyonist için aranan özellikler nelerdir?

Muğla’da yayınlanan resepsiyonist iş ilanlarında aranan bazı özellikler ve nitelikler bulunmaktadır. Planlama ve organizasyon becerilerini sergileyebilen,  görev aldığı  kurumların iç işleyişine hakim, iyi müşteri hizmeti becerilerini gösterebilen, sorumluluk sahibi, disiplinli olan, takım çalışmasına yatkınlık gösterebilen, verilen görevleri önceliklendirme ve yönetme yeteneğine sahip olan kişiler tercih edilir. Turizm işletmelerinde veya otellerde görev alacaksan eğer en az bir yabancı dile sahip olman gerekir.

Muğla resepsiyonist olma şartları nedir?

Resepsiyonist olmak için en az lise mezunu olman gerekse de genellikle üniversitelerin ya da meslek yüksekokullarının Turizm ve Otel İşletmeciliği vb. bölümlerinden mezun olman beklenir. İngilizceyi iyi derecede akıcı konuşabilmek en önemli şartlardan biridir. Ekstradan başka bir dile hakim olmak iş başvurularında ve kariyer hedeflerinde avantaj sağlayacaktır. Teknolojik aletleri, MS Office programlarını ve otel programlarını iyi kullanabilmelidir. Bu şartları yerine getirebiliyorsan ve bu alanda deneyime sahipsen  Muğla resepsiyonist arayan firmalar araması yaparak kariyer.net üzerinden ilanlara ulaşarak iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Muğla resepsiyonist iş olanakları nelerdir?

Genellikler otel, turizm işletmeleri gibi konaklama hizmeti veren işletmelerde çalışan resepsiyonistlerin iş imkanları sadece bunlar değildir. Resepsiyonist olarak danışmanlık veren firmalarda, galeriler, spor salonları, spa merkezleri, avukatlık büroları, gayrimenkul firmaları gibi birçok alanda resepsiyonist olarak çalışma olanağı mevcuttur.  Muğla turizm sektörü açısından oldukça ön planda olduğundan turizm işletmelerinde ve otellerde çalışma alanları oldukça geniştir. Sende çalışmak istediğin alandaki ilanlara başvuru yapabilirsin.

Muğla resepsiyonist part time çalışma imkanı var mıdır?

Yaz sezonu oldukça yoğun olduğunda otellerde ve turizm işletmelerinde bir çok dönemsel çalışana veya part time çalışana ihtiyaç duyulur. Bu yüzden part time çalışmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir şehir. Sende resepsiyonist olarak part time çalışma imkanlarından yararlanmak istiyorsan Muğla senin için doğru şehirlerden biri.

Sıkça Sorulan Sorular

Muğla'da resepsiyonistler için iş olanakları nelerdir?

Muğla ilimiz turizm sektörü için çok önemli bir ilimizdir. Ege gölgesinin yazlık turistik bölgeleri bakımından çok gelişmiş yerleri bulunan Muğla ilimizde resepsiyonistler için pek çok iş olanağı bulunur. Yazlık turizmin çok gelişmiş olduğu bir il olduğu için turizm işletmeleri bakımında pek çok yer ve imkan barındırır. Büyük ve gelişmiş otel zincirleri. Beş yıldızlı oteller, kompleks yapılar, butik oteller, orta sekment pansiyonlar, dört ve üç yıldızlı oteller ve daha birçok turistik konaklama işletme bulunur. Bu iletmelerin hepsinde turistlere yardımcı olmak ve işletme içerisinde ziyaretçi ilişkileri kurmak için resepsiyon görevlileri çalışır. Turizmin gelişmiş olduğu bütün illerde gelişmiş turizm işletmelerinde resepsiyonistlerin iş olanakları son derece gelişmiştir. Özellikle yaz dönemlerinde resepsiyonist olarak çalışmak isteyen kişiler turizm işletmelerine başvuru yapabilir ve çalışabilirler.

Muğla'da resepsiyonistler pozisyonunda dönemsel işler var mı?

Muğla ili yaz turizminin son derece gelişmiş olduğu ve çok sayıda iş imkanı barındıran bir ilimizdir. Yaz turizminin çok gelişmiş olduğu Muğla ilimizde pek çok ilçede çok sayıda turizm işletmesi bulunur. Özellikle yaz dönemlerinde çok işlek olan bu yerlerde yaz dönemlerinde çalışmak için çok sayda iş imkanı bulunur. Yaz dönemlerinde Muğla ilinde çalışmak isteyen kişiler resepsiyonist pozisyonlarına başvuru yapabilirler. Yaz dönemlerinde turizmin çok işlek olduğu dönemlerde turizm işletmelerinde düzenli çalışanlarında yanında çok sayıda dönemsel çalışan alınır. Bu zamanlarda turizm kuruluşlarında resepsiyonist olarak çalışabilirsiniz.

Muğla'da resepsiyonist mesleğinde hangi programlar kullanışır?

Otel otomasyonu artık her otelde bulunması gereken standart halini almış bir teknolojik sistemdir. İşletmenize gelen müşterilerinizin kendilerini ayrıcalıklı hissetmesi ve ihtiyaçlarının yüksek kalite standartlarında sağlanabilmesi için geliştirilen bu sistemleri kullanarak üst düzey tasarruf da elde edebilirsiniz. Oteller için geliştirilen bu sistemler oldukça basit ve pratik bir kullanışa sahip olup aynı zamanda kurulumundan sonra üzerine ihtiyacınıza göre ek özellikler ekleyerek sistem ayarlarını isteğe göre seçebileceğiniz özelliklere de sahiptir. Sadelik ve kolay anlaşılır bir yapıya sahip olması otel otomasyon programı olmazsa olmazıdır. Bu programlar içerisinde Elektra, ElektraWEB, Adenis, Sispar en çok kullanılanlardır. Resepsiyonist olarak çalışmak isteyen kişiler bu programlar ve kullanımları konusunda bilgi sahibi olmalılardır.

Muğla'da resepsiyonistlerde hangi yabancı dil kriteri aranır?

Resepsiyonist olarak çalışmak isteyen kişilerin öncelikle bilmesi gereken dil İngilizcedir. İyi seviyede İngilizce bilmek resepsiyonistler için aranan birinci kriterdir. İngilizcenin yanında bildiğiniz her dil başvurularında size olumlu etkiler katar. Muğla ili için İngilizcenin yanında özellikle Arapça bilmek arana kriterler arasındadır. Bunun yanında Almanca ve Rusça bilen resepsiyonistler de iş başvurularında öne çıkan kişilerdir.

notifications İş Alarmı kur