43

Ankara Resepsiyonist İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Resepsiyonist cancel
Ankara cancel
DOĞAN TREND OTOMOTİV TİCARET HİZMET VE TEKNOLOJİ A.Ş
Ankara Resepsiyonist
DOĞAN TREND OTOMOTİV TİCARET HİZMET VE TEKNOLOJİ A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
VEFA GROUP MADENCİLİK İNŞAAT PETROL ÜRÜNLERİ GIDA
Resepsiyonist
VEFA GROUP MADENCİLİK İNŞAAT PETROL ÜRÜNLERİ GIDA
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Gizli Firma
Rezervasyon Elemanı
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Vize Uzmanı
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
25 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Resepsiyonist İş İlanları

Ankara başkent oluşunun yanı sıra tarihi ve kültürel açıdan da oldukça önemlidir. Dolayısıyla Ankara'nın turistik açıdan da öne çıkan şehirler arasında olduğu söylenebilir. Bu durum Ankara’da turizm sektörüne bağlı birçok meslek dalında iş imkanı bulunabildiğini gösterir. Bölgedeki konaklama faaliyetlerindeki artış ve çevrede otel ve benzeri konaklama yerlerine duyulan ihtiyaç arttıkça bu yerlerde çalışacak elemana duyulan ihtiyaç da artar. Turizm sektörüne bağlı meslek türleri arasında bulunan resepsiyonist mesleği Ankara’da oldukça fazla yayınlanan iş ilanları arasındadır. Ankara resepsiyonist iş ilanlarına başvuru yaparak bu alanda çalışma fırsatı elde edebilirsin. Bu süreçte kariyer.net’i ziyaret edebilir ve burada Ankara resepsiyonist arayan oteller tarafından yayınlanmış pek çok farklı iş ilanını inceleyebilirsin.

Ankara’da Resepsiyonist İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara’da resepsiyonist olarak çalışmak için sahip olman gereken birtakım özellikler bulunur. Bu özellikler arasında öncelikli olarak planlama ve organizasyon becerilerinde kuvvetli olmak yer alır. Ankara otel resepsiyonist iş ilanları açısından oldukça zengin bir yerdir. Bu kapsamda oldukça fazla iş ilanı yayınlanırken resepsiyonist adaylarında aranan özellikler arasında hizmet verilecek kurum içerisindeki düzen ve işleyişe hakim olma becerisine sahip olmak, yüksek iletişim becerileri, sorumluluk ve disiplin gibi temel beceriler bulunur. Bu nedenle Ankara resepsiyon iş ilanlarına başvuru yaparken bu özelliklere sahip olup olmadığını değerlendirip iş başvurunu bu yönde gerçekleştirebilirsin.

Ankara Resepsiyonist İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Resepsiyonist iş ilanları Ankara’da pek çok farklı otel işletmesi ve konaklama firması tarafından yayınlanır. Bu kapsamda yayınlanan Ankara resepsiyonist iş ilanlarını incelerken dikkat etmen gereken birtakım unsurlar bulunur.

  • Bu unsurlar arasında öncelikli olarak resepsiyonist olmak için gereken özelliklere sahip olmak yer alır. Eğer güleryüzlü, iletişim kabiliyeti yüksek, disiplinli ve sorumluluk bilinci yüksek biriysen bu alanda yayınlanmış resepsiyonist iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 
  • Ek olarak işyerinin evine olan uzaklığını da dikkate alman senin açından avantajlı olabilir. Eğer evine çok uzak bir işyeri tercih edersen ulaşım problemleriyle karşılaşabilirsin. Bı noktada iş yerinin sana sağlayacağı servis olanaklarını öğrenmen gerekir. 

Ankara’da resepsiyonist olarak nasıl iş bulunur?

Ankara’da resepsiyonist olarak çalışmak istiyorsan bu alanda yayınlanmış iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu kapsamda kariyer.net’i ziyaret edebilir ve burada yer alan pek çok farklı iş ilanı arasından sana uygun olan seçenekleri belirleyip başvuruda bulunabilirsin. Dilersen kariyer.net üzerinde yer alan profil oluşturma, ilan filtreleme gibi olanaklardan yararlanarak aramanı spesifik hale getirebilirsin.

Ankara’da resepsiyonist ihtiyacı var mıdır?

Ankara pek çok açıdan gelişmiş bir şehir olmakla beraber sanayiden hizmet sektörüne kadar farklı alanlarda çalışma fırsatı bulabileceğin bir şehirdir. Bu kapsamda Ankara’da resepsiyonist olarak da pek çok farklı yerde çalışma olanağı elde etme şansına sahip olabilirsin. Eğer Ankara’da resepsiyonist olarak çalışmak için gereken bilgi ve becerilere sahipsen Ankara’da yer alan pek çok farklı otel ve işletmede çalışabilirsin.

Ankara’da resepsiyonist olarak sezonluk iş bulmak mümkün müdür?

Ankara pek çok farklı alanda çalışma fırsatı bulabileceğin bir şehir olarak ön plana çıkar. Ankara’da yer alan otel ve firmalar bünyesinde resepsiyonist olarak çalışma fırsatı elde edebilirsin. Yarı zamanlı, tam zamanlı ve sezonluk gibi farklı çalışma şekilleri olanağı da sunan Ankara’da resepsiyonist olarak çalışmak istiyorsan bu alanda yayınlanan farklı iş ilanlarına başvuru yapabilir ve bu kapsamda tam zamanlı ya da sezonluk resepsiyonist alımı yapan otel ve firmalarda çalışma olanağı elde edebilirsin.

Ankara’da resepsiyonist olarak yatılı olarak çalışılabilir mi?

Ankara’da İster tam zamanlı ister part time çalışma sistemini benimseyen resepsiyonist iş ilanlarını değerlendirebilirsin. Ankara’da resepsiyonist olarak yatılı şekilde çalışmak istiyorsan kariyer.net’ten yatılı çalışan arayan otel ve firmalar tarafından yayınlanan Ankara resepsiyonist iş ilanlarını inceleyebilirsin. Aralarından sana en uygun olan iş ilanını belirleyerek çalışma imkanı elde edebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara resepsiyonistlerin çalışma koşulları nasıldır?

Tüm ağırlama merkezlerinde resepsiyon hizmetlerine yer verilen Ankara, ağırlama prensiplerinde kurumsal kimliğiyle öne çıkar. Kentin kurumsal kimliğinin resepsiyonistlerden beklenen kriterlere de yansıdığı gözlemlenir. Kariyer.net’te yayınlanan ilanlar baz alındığında; adaylardan lisans, ön lisans ve lise düzeyi diploma veya sertifika talep eden kuruluşların yaygınlığı göze çarpar.Bu noktada iş tanımlarında geçen kriterlere sahipsen; Kariyer.net’in pratik başvuru sürecini değerlendirerek Ankara resepsiyonistleri arasına dahil olabilirsin. Resepsiyonistlerin çalışma koşullarına göz attığında tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalıştıklarını gözlemleyebilirsin. Resepsiyonistler vardiyalı bir çalışma sistemine sahip olabilir ve mesai saatleri firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir.

Ankara'da nasıl resepsiyonist olunur?

İşveren talepleri arasında yer alması koşuluyla ideal eğitim düzeyi, Ankara'da resepsiyonist olmak için gerekli yeterlilikler arasında öne çıkar. Yabancı dil ve not tutum, raporlama gibi işlemler için gerekli bilgisayar programlarında hakimiyet, bir diğer yeterlilik koşulunu oluşturur. İş kabul noktasında başarılı adaylar arasında yer alabilmek için ayrıca bazı sosyal kriterlerde yeterli olman gerekir. Bunun için vardiya sistemi, mesai saatleri, yoğun çalışma temposu, ekip çalışması ve müşteri memnuniyeti açısından gerekli zaman, enerji, iletişim becerisi ve bireysel özelliklere sahip olman istenir. Bu özellikleri karşıladığın takdirde firmalara iş başvurusu yaparak resepsiyonist pozisyonunda çalışabilirsin.

Ankara'da resepsiyonist olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Yerli konuklar kadar yabancı konuk ağırlama hacminde de yüksek standartlara sahip olan Ankara’da resepsiyonist olmak, büyük oranda yabancı dil bilmeyi gerektirir. Bu bağlamda konuk ağırlama merkezleri ve turizm noktaları için verilen resepsiyonist ilanlarında yabancı dil kriterine yaygın biçimde yer verilir. İşverenler tarafından talep edilen yabancı dil seçeneğinin çok büyük oranda İngilizce olduğu gözlemlenir. Öte yandan küçük veya orta ölçekli ağırlama merkezleri için yabancı dil bilgisi zaruri olmaktan çıkan koşullar arasında gelir. Benzer şekilde birden fazla resepsiyonist çalıştıran büyük ölçekli konaklama tesisleri de yabancı dil bilgisi koşuluna yer verilmeyen ilanlar yayınlayabilirler. Aynı zamanda resepsiyonistlerin etkili bir iletişim kabiliyetine sahip olması önem taşır. Anlayışlı ve empati kurma yeteneğine sahip kişiler resepsiyonist olarak uzun yıllar kariyer yapabilir.

Ankara'da resepsiyonistlerde yabancı dil kriteri aranır mı?

Konuk ağırlama hacmi geniş kentler arasında gelen Ankara, resepsiyonist çalışanlara farklı konseptler eşliğinde ve çok sayıda olanak sunar. Öte yandan erişebileceğin olanakların büyük çoğunluğunun vardiya sistemine dayandığı gözlemlenir. Bu bağlamda mesai vakitlerin vardiya karşılığına göre değişebileceği gibi; sürekli bağlamda aynı vakitlerde çalışman da istenebilir. Günlük mesai saatin de yine değişen koşullar arasında gelir. Müşteri odaklı çalışması beklenen kent resepsiyonistlerinin temel iş tanımları arasında müşteri karşılama ve yönlendirilmesinin yanı sıra gelen çağrılara cevap verme, müşteri şikayet ve önerilerini dinleme, çözüm odaklı faaliyetlerde bulunma yer alır. Buna karşılık gelen maaş tutarları, bahşiş sistemi, sosyal olanaklar gibi elde edinimlerse işletmeler arasında farklılık gösterir.

notifications İş Alarmı kur