558

Antalya Turizm İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 12 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Turizm Sektörü İş İlanları

Dünyada ve Türkiye’de pek çok olumlu etkisi ile iş alanları içerisinde önemli bir yeri olan turizm sektörü, istihdam alanları ile iş gücü seçeneği en büyük sektörlerden biridir. Turizm sektörünün alt alanlarının çok seçenekli olması ve bu alanların hepsinde personel gereksiniminin fazla olması, sektörün Antalya turizm iş ilanları sayfalarında da görülebileceği gibi nitelikli personele duyulan talebi artmıştır. Turizm sektörünün hizmete bağlı bir sektör olması ve ürünlerin üretildiği anda tüketilen bir özelliğinin bulunması ikame özelliğini ortadan kaldırır. Türkiye genelinde turizm bölgeleri içerisinde bulunan büyükşehirler içerisinde nitelikli personeller için verilen turizm iş ilanları Antalya bölgesi içeriklerinde görüldüğü gibi nitelikli eleman talep yoğunluğu mevsimsel olarak değişiklik gösterebilir. İş ilanları içeriğinde de görülebileceği gibi turizm sektöründe farklı birçok alan bulunur. Seyahat acenteleri, ulaştırma, konaklama, yiyecek içecek, rekreasyon ve diğer turizm işletmeleri bu alanlara örnektir. Bu alanlar pek çok farklı nitelikte personeller ile çalışır. Bir ziyaretçinin tatili, seyahat acentesi ile başlar, rekreasyon faaliyetlerine katılıp otelinden ayrılarak dönüş yolculuğunu bitirene kadar devam eder. Bu alanlar içerisinde bulunan ve sezon içerisinde yoğun olarak görülen Antalya turizm iş ilanları şoför başlıklarında birçok istihdam olanağı bulabilirsiniz. Turizm sektörü içeriğinde yer alan yüzlerce tesiste pek çok farklı meslek kolu görülebilir. Tesislerin hizmet verme süreçlerinde önemli birçok alanı tamamlayan bu meslek kolları, nitelikli ya da niteliksiz birçok personel çalıştırır. Bu meslek kolları içerisinde; otel ve restoran işletmecisi, kat hizmet sorumlusu, katlardan sorumlu görevli, restoran müdürü, kapı görevlisi, resepsiyonist, rezervasyon görevlisi, şef garson, garson, komi, barmen, mutfak çalışanı, bel boy, tercüman ve daha sayamadığımız onlarca meslek bulunur. Bu meslekte belli başlı yetenek ve becerilere ihtiyaç duyulur.

Antalya Turizm Sektöründe Çalışma İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Turizm meslek kolları içerisindeki birçok başlık kendine has yetenek ve tecrübeleri barındırır. Bu meslek grupları içerisindeki başlıca ihtiyaç olan garson ve komilerin belirli yeteneklere sahip olması gerektiği söylenebilir. Garsonların iletişim becerisinin yüksek olması, enerjik olmaları, sakin ve çözüm odaklı olabilmleri, hijyenik olmaları, mutfak ile salon arasındaki bağlantıyı sağlayabilmeleri gibi konularda yetenek ve tecrübelerinin olması önemlidir. Diğer tüm meslek grupları içinde kendi görev ve sorumlulukları kapsamındaki işlerin düzenli ve müşteri odaklı yapılabilmesi açısından konu hakkındaki bilgi ve birikiminin yüksek olması gereklidir. Farklı bir örnek vermek gerekirse Antalya turizm otel iş ilanları içerisinde sektör için aranan tercüman ve vasıflı personellerin kaynak ve hedef dillere aynı derecede hâkim olması, en ufak hataları bile gözden kaçırmayacak kadar dikkatli, hızlı hareket eden, pratik düşünceli ve doğru planlama yapabilen, otel konusunda tüm konularda vakıf yeteneklere sahip olmalıdır.

Antalya Turizm Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Turizm iş ilanları içerisinde dikkat edilmesi gereken detaylar arasında tam zamanlı ya da part time çalışma süreleri bulunmaktadır. Kendi standartlarınıza uygun çalışma süreleri içeren turizm iş ilanları Antalya arama kriterlerini dikkatlice incelemelisiniz. İş ilanları içerisinde aranılan personelden istenilen eğitim, belge ve tecrübe taleplerine dikkat edilmelidir. Belirli dönemlerde ağırlıklı olarak yatılı personel alımı da yapan turizm sektöründe, bu konunun dikkatlerden kaçmayacak şekilde planlanması gereklidir. Genel olarak “7/24 üzerinden personel alımı yapılıyor.” ibaresi turizm iş ilanları taleplerinde görülür. Bu talebe istinaden çalışma saatlerinin başlangıç ve bitiş sürelerinin çalışacak kişiye, mesafe ve ikame uygunluğu konusunda da dikkat edilerek programlanması gerekir.

Antalya Turizm Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sektörün ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için nitelikli ve niteliksiz personeller içerisinde, Turizm Fakülteleri nitelikli turizm personellerinin yetiştirilmesi için her dönem farklı çalışmalar yapar ve eğitimleri daha üst bir seviyeye taşır. Dünya genelinde nitelikli personele her daim talep artar. Buna istinaden sektördeki birçok işletme ve tesis, Turizm Fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerde eğitim gören öğrenciler ve mezunlar arasından seçim yapar. Turizm fakültelerinde; turizm işletmeciliği, turizm rehberliği, gastronomi ve mutfak sanatları, rekreasyon yönetimi gibi alanlarda lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim verilir. Bununla birlikte her dönem, turizm sektörü içerisindeki tüm meslek grupları için özel ya da resmi sertifikasyon ve belge verebilen kurumlar tarafından kurslar açılır ve konu başlıkları üzerinde eğitimler verilir. Buralardan belge ve sertifikasyon sahibi olan kişiler, güncel turizm iş ilanları içerisindeki birçok alanda istihdam edilirler. Bu sektördeki birçok meslek grubu içinde, belge sahibi olmayan fakat tecrübe ve sektör içerisindeki almış oldukları eğitim ile istihdam edilen çalışanların da alaylı olarak geçmişten günümüze çalıştıkları görülür.

Antalya Turizm Sektörünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Genel olarak turizm sektörünün, her geçen gün gelişen bir sektör olduğu görülmekle beraber birçok sorunu da beraberinde getirdiği bilinir. Yatırımlar daha çok yeni tesisin kurulması ve istihdam sağlanması açısından değerlendirilir. Ancak istihdamla beraber, turizm sektöründeki yoğun çalışma saatleri de artar. Antalya turizm iş ilanları bugün araştırıldığında sektörde vardiyalı çalışıldığı için yoğun olarak personel alımı yapıldığı görülür. Bu personel talepleri içerisinde turizm sektörünün insan emeğinden büyük ölçüde yararlanan bir sektör olduğu görülür.

Antalya Turizm Sektöründe Hangi Alanlarda Çalışma İmkanı Vardır?

Turizm sektöründe çalışmak isteyenler için görev kapsamları çok geniştir. Konaklama hizmetleri, ulaştırma hizmetleri, yeme ve içme bölümleri, eğlence ve aktiviteler, spor ve sağlık birimleri, pazarlama gibi bölümlerin hepsi görev alınabilecek alanlardır. Meslek kolunda kendinizi hangi alanda geliştirmek isterseniz o bölümle ilgili iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Antalya Turizm Sektöründe İş Olanakları Nasıldır?

Turizm sektöründe çalışmak isteyenler için sürekli olarak personel alım süreçleri devam eder. Geniş kapsamlı bir sektör olması ile bilinen turizm, yaz ve kış mevsiminde gerek yerli gerekse yabancı turistlere hizmet edebilmek adına çok kapsamlı bir iş sahasına sahiptir. Oldukça geniş iş olanakları vardır. Bu sektörde çalışmak isteyenler için birçok imkân sunulur.

Antalya Turizm Sektöründe İşe Başlamak İçin Gereken Vasıflar Nelerdir?

Çalışılmaya başlanacak sektör bölümüne göre personel istihdamında aranan bazı vasıflar vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse yiyecek içecek bölümü için tüm dünya mutfaklarına hâkim olmak gerekir. Ulaşım departmanında görev alınacak ise tüm vasıta kullanım belge ve bilgisine sahip olunmalıdır. Eğlence ve aktiviteler bölümünde yer alınacak ise kültürel olarak da kendinizi geliştirmeniz önemlidir. Hepsinde ortak olması gereken özellik ise ilgi alanınız dahilinde memnuniyet odaklı çalışmaktır. 

Antalya’da Turizm Sektörü Maaşları Nasıldır?

Turizmin, hizmet sektörüne dahil olması nedeni ile her bölümün kendine özgü bir maaş sistemi vardır. Bu ücretlendirmede yapılan işin ağırlığı ve çalışma süresi, tecrübeye bağlı olarak değişir. Genellikle sezonluk çalışılan yerlerde sezonluk maaş uygulaması yapılır. Asgari oranda başlayan maaşlar, zamanla tecrübe kazandıkça ve profesyonelleştikçe kıdeme göre artış gösterir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Turizm iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Antalya Turizm için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Antalya Turizm iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Antalya Turizm iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Antalya Turizm iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Antalya Turizm iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Antalya Turizm iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Antalya Turizm iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur