27

Bar Garsonu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bar Garsonu cancel
Titanic Deluxe Lara
Bar Garsonu
Titanic Deluxe Lara
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
D Et ve Et Ürünleri Gıda Pazarlama Tic. A.Ş.
Nusr-Et Bar Back
D Et ve Et Ürünleri Gıda Pazarlama Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
37 gün
Divan Turizm İşletmeleri A.Ş.
Barman - Divan Bodrum Otel
Divan Turizm İşletmeleri A.Ş.
Muğla İş Yerinde
Proje Bazlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bar Garsonu İş İlanları

Barlar, alkollü ve alkolsüz içeceklerin satışının yapıldığı ticari ve sosyal mekanlardır. İçeceklerin yanında genellikle kuru mezeler sunulur. Ancak yemek servisi yapan barlar da bulunur. Bar garsonu ise barda satışa sunan ürünleri müşterilere sunan kişidir. Çalıştığı mekanın sunduğu içecek ve yiyecek skalasına göre yapması gereken görevler değişkenlik gösterebilir. Bar elemanı arayanlar açtıkları ilanlarda işe alacağı garsondan beklediği görev ve sorumluluklara yer verir. Bar garsonu iş ilanları İstanbul gibi nüfusun fazla olduğu şehirlerde yoğunlaşmıştır. Ancak her şehirde bar garsonu iş ilanlarına rastlanır. Kendi ilinde verilen bar garsonu iş ilanları kısmını inceleyerek kendine uygun bulduğun ilanları belirleyebilirsin. Belirlediğin ilanlara kariyer.net’ten özgeçmişini yollayarak pratik bir şekilde başvuru yapabilirsin.

Bar Garsonları Ne İş Yapar?

Bar garsonunun temel olarak görevi müşterilere servis hizmeti vermesidir. Ancak bazı bar garsonu eleman arayan firmalar garsonlardan gün sonunda temizlik yapmalarını isteyebilir. Bu yüzden ilanları iyice inceleyerek firmanın senden beklediği görevleri öğrenebilirsin. Bar garsonu arayanlar işe alacağı kişiden genel olarak şu görevleri yerine getirmesini bekler:

 • Servis için gerekli olan ekipmanların kontrolünü ve temizliğini yapmak
 • Masalarda bulunan boş tabakları ve bardakları toplamak
 • Bardan çıkan içecekleri müşterilere sorunsuz bir şekilde servis etmek
 • Yemek siparişi veren müşterilerin servislerini önceden açmak
 • Müşterilerle güleryüzlü bir şekilde ilgilenmek
 • Müşterinin verdiği siparişi doğru bir şekilde anlamak ve sipariş ettiği ürünleri ilgili kişilere bildirmek
 • Eğer müşteri sunulan yiyecek ve içeceklerden memnun kalmazsa gerekli kişilere haber vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamak

Bar eleman arayanların iş ilanlarına başvuru yaparken bu tür görevleri yerine getireceğini bilmelisin.

Bar Garsonu Olmak İçin Hangi Niteliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bar garsonu iş ilanları bay ve kadınlara iş imkanı sunar. Bar garsonları, genellikle çalışma saatleri boyunca ayakta durur ve gürültünün normale göre fazla olduğu alanlarda çalışır. Bu yüzden bar garsonu olmak isteyen bir kişinin uzun süre boyunca ayakta durmaya ve yüksek sese karşı dayanıklı olman gerekir. Bunun dışında bar garsonu olmak isteyen biri olarak sahip olman gereken nitelikler şunlardır:

 • Gerektiğinde esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilmek
 • Çatal, bıçak gibi yemek yerken kullanılan ekipmanların dizilimi hakkında bilgi sahibi olmak
 • İnsan ilişkilerinin kuvvetli olması ve müşterilere güler yüzlü davranabilmek
 • Sorunlar karşısında pratik çözümler üretebilecek olmak
 • Barda servis edilen ürünler hakkında bilgi sahibi olması ve gerektiğinde müşteriye ürün önerisi yapabilmen gerekir.

Bar garsonu iş ilanını nasıl bulunur?

İş ilanları arasında kendine en uygun olan ilanı bulmak istiyosan niteliklerin ve beklentilerin doğrultusunda arama yapmalısın. Barda garson olarak çalışmak isteyen bir kadınsan bar garsonu iş ilanları bayan ya da kadın bar garsonu iş ilanları gibi aramalar yapabilirsin. İzmir’de bar garsonu olmak istiyorsan İzmir bar garsonu iş ilanları yazıp aratabilirsin.

Bar garsonu maaşları ne kadardır?

Bar garsonu maaşları kişinin çalıştığı yere ve çalışma şekline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin; gece vardiyasında çalışan bir bar garsonu ile yarı zamanlı bar garsonu olan birinin alacağı maaş birbirinden farklıdır. Çoğu barda sabit maaşın yanı sıra müşterilerin bıraktığı bahşişler de garsonlar arasında paylaştırılır. Bu yüzden daha fazla para kazanmak istiyorsan müşteri yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda çalışmayı tercih edebilirsin.

En yeni bar garsonu iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Yeni bir iş bulmak istiyorsan çalışmak istediğin alanla ilgili ilanları sık sık kontrol etmelisin. Niteliklerine uygun ne kadar çok ilana başvurursan işe alınma şansın da aynı oranda artar. Bu yüzden güncel bar garsonu iş ilanları kısmını takip etmen oldukça önemlidir. En yeni bar garsonu iş ilanlarına ulaşmak için sıralama kısmına gelip tarihe göre en yeni seçeneğine tıklamalısın.

Bar garsonu olarak hangi koşullarda çalışılabilir?

Barlar uzun süre boyunca açık kaldıkları için genellikle vardiyalı çalışma sistemini benimser. Gündüz ve gece vardiyası olmak üzere iki farklı çalışma şekli bulunur. Bunun yanı sıra bazı barlar müşterilerin yoğun olduğu vakitlerde yarı zamanlı çalışan bar garsonlarından destek alır. Kendine uygun çalışma şekline göre bir iş arıyorsan buna uygun olarak arama yapmalısın. Örneğin; yarı zamanlı iş arıyorsan part time bar garsonu iş ilanları yazıp aratabilirsin. Bu sayede bar garsonu eleman arayanların iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bar garsonu iş ilanlarında adaylarda aranan en önemli kriter nedir?

Bar garsonu iş ilanlarında adayların çeşitli kriterlere sahip olması beklenir. İşletmenin genel prensip ve çalışma kurallarına uyum sağlayacak, araç-gereç ve ekipmanları iyi kullanabilecek, iş güvenliği, işçi sağlığı ve çevre koruma düzenlemelerine hakim kişiler aranır. İletişim becerilerinin gelişmiş olması da bu kriterlerin arasında yer alır. Sıcak ve soğuk içecek servisleri, içki ve kokteyl çeşitleri ve masa düzeni konusunda bilgi sahibi olmak da aranan kriterlerdendir.

Bar garsonlarının çalışma ortamları nasıldır?

Bar garsonların çalışma ortamları genellikle restoran barları, kafe barları, otel rooflarıdır. Açık veya kapalı mekanlarda çalışılabilir. Bar garsonları servis yapmakla görevli oldukları için sürekli olarak ayakta çalışabilirler.

Bar garsonu nasıl olunur?

Bar garsonu olarak soğuk, sıcak, içki, kokteyl gibi içecek türleri hakkında bilgi sahibi olmalısın. Bu alanda tecrübeli olman oldukça önemlidir. Bazı durumlarda eğitim şartı arandığını da görebilirsin. Kariyer.net ile bar garsonu iş ilanlarında aranan kriterleri inceleyebilirsin.

Bar garsonu iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Bar garsonu işi ilanları Türkiye’nin her şehrinde bulunabilir. Fakat dönemsel yoğunluklara bağlı olarak Akdeniz ve Ege bölgelerinde bar garsonu ilanlarına daha sık rastlaman mümkün olabilir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da dönemsel olarak yayınlanan iş ilanlarına Kariyer.net ile başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur