57

Beton İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Beton cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Beton Sektörü İş İlanları

İnşaat sektörünün temelin oluşturan beton, bu sektörde pek çok farklı iş kapısının doğmasına neden olur. Beton sektörü çalışanları, yapıların inşası için gerekli olan çevreye uygun ve sürdürülebilir beton üretiminde faaliyet gösterir. Sen de bu sektörde kariyerine devam etmek istiyorsan beton sektörü iş ilanları araştırabilir ve incelemelerde bulunabilirsin. Yapı malzemesi olan beton, istenilen niteliğe bağlı olarak kullanılır. Bu sektörde, beton sanayi fabrikalarında ya da çimento fabrikalarında üretim şefi olarak çalışma fırsatı elde edebilirsin. Dilersen beton makinesi bakım elemanı olarak çalışabilirsin. Ayrıca niteliklerin doğrultusunda yine bu yerlerde pompa operatörü olarak çalışma imkânı da bulabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan veya bu şirketlerin senden istediği mesleki becerilere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’ten beton sektörü alanında yayınlanan iş ilanlarına başvurunu tamamlayarak çalışma olanağı bulabilirsin. 

Beton Sektöründe İş Olanakları

Birçok şehirde çalışma olanağı bulacağın beton sektöründe görev almayı düşündüğün departmana göre farklı pek çok meslek öne çıkar. Bu sektörde fabrikalarda veya tesislerde çalışabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve bu şirketlerin senden istemiş olduğu gerekli niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan beton sektörü eleman ilanlarını araştırarak uygunluğun doğrultusunda başvurularını gerçekleştirebilirsin. Mesleki bilgi birikimin ve geçmiş tecrübelerine uygun olan ilanları kariyer.net’te araştırarak tüm iş olanaklarını bulabilirsin. Bu şirketlerde hazır beton tesis şefi olarak veya satın alma uzmanı olarak çalışman mümkündür. Beton sektöründe öne çıkan iş olanakları arasında; proje mühendisliği, beton santral operatörlüğü veya üretim personeli gibi kollar da yer alır. Farklı şehirlerde çalışma imkânı bulabileceğin beton sektörü iş ilanları güncel olarak yayınlananlarını inceleyerek niteliklerin ve sahip olduğun beceriler doğrultusunda başvurularını yapabilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan beton laboratuvar teknikeri olarak çalışmaya başlayabilirsin. Bu ilanların pozisyon bilgilerini ve aday kriterlerini inceleyerek senin için uygun olup olmadığını araştırabilirsin.

Beton Sektörü İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Pek çok mesleği kapsayan beton sektöründe iş ilanlarına başvuru yaparken birtakım durumlara dikkat etmen beklenir:

  • Başvurmak istediğin ilanı yayınlayan şirketin senden hangi nitelikleri beklediğini ilanın ilgili kısımlarındaki detaylarını araştırarak öğrenebilirsin. 
  • Yaşadığın şehre özel ilanları incelemeye dikkat etmelisin. Örneğin; Ankara’da yaşıyorsan Beton sektörü iş ilanları Ankara için açılmış olanları inceleyebilirsin. Senin ulaşımının uygun olduğu şehirler için yayınlanan ilanlara öncelik vermen doğru olur. 
  • Çalışmak istediğin departman ile bağlantılı olarak yayınlanan ilanın, ilgili pozisyon için istediği çalışma tecrübeleri hakkında araştırmalar yapabilir ve istedikleri iş tecrübeleri doğrultusunda uygunluk sağlıyorsanbaşvurunu tamamlayabilirsin.
  • Bu tesislerde şef veya teknik personel olarak çalışabilmen için gerekli eğitimleri tamamlamış olman beklenir.

Beton sektörü iş ilanları yeni yayınlananlarını inceleyerek senin için ideal olan seçeneğe özgeçmişini göndererek başvurabilirsin.

Beton Sektöründe Hangi Meslek Grupları için Çalışma İmkânı Bulunur?

Tam zamanlı şekilde, çeşitli yerlerde çalışabileceğin beton sektörünün çalışma ortamı ve koşulları başvurmayı düşündüğün firmaya ve pozisyona göre farklılık arz eder. Çalışmak istediğin şirketler doğrultusunda koşulların değişkenlik gösterdiğini bilmelisin. Bu şirketlerin beton santral operatörlüğünde çalışmayı düşünüyorsan, çalışacağın alanların beton santralinde olması beklenir. Beton sektörü ilanlarını araştırırken ilanların genel nitelikler ve iş tanımı kısmından senin için belirtilmiş olan çalışma koşullarını ve iş tanımını öğrenebilirsin. Aynı zamanda beton şirketlerine aldığın eğitimler doğrultusunda muhasebe personeli olarak başvuruda bulunabilir ve uygun olduğu takdirde çalışma olanağı bulabilirsin. Ayrıca üniversitelerin endüstri mühendisliği, işletme, iktisat gibi bölümlerinden mezun olduysan bu şirketlerde bütçe ve maliyet şefi olarak çalışma şansına da sahip olabilirsin. Beton tesislerinde elektrik bakım sorumlusu olarak çalışmak için meslek liselerinin veya meslek yüksek okullarının elektrik elektronik bölümlerinden mezun olmuş olman beklenir. Gerekli belgelere sahip olman durumunda beton sanayi şirketlerinde transmikser operatörü olarak da çalışabilirsin. Beton sektöründe eleman alımı için ilan yayınlayan firmaların, hangi meslek gruplarında aday aradıklarını kariyer.net’ten kolayca öğrenebilirsin.

Beton sektöründe hangi şehirlerde iş bulabilirim?

Birçok şehirde iş olanağı sunan beton sektöründe, mesleki tecrübelerin ve eğitimlerin doğrultusunda farklı bölgelerde yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin. Beton sektörü iş ilanları İstanbul için yayınlanan alternatiflere göz atabilir, çalışmak istediğin departmanları araştırabilirsin. Beton sektörünün gelişim gösterdiği şehirleri araştırabilir, yetkinliklerin doğrultusunda, ilgili ilanları araştırarak başvurunu tamamlayabilirsin. Mesleki becerilerin veya sahip olduğun sertifikaları ilanı yayınlayan şirketlere sunarak çalışma olanağı bulabilirsin.

Beton sektöründe çalışanlar ne iş yapar?

Yapı malzemesi olarak ve yön verilerek kullanılan beton malzemesinin kapsadığı iş alanları oldukça geniş yelpazelidir. Almış olduğun eğitimler mühendislik üzerine ise bu şirketlerin mühendislik departmanlarında çalışabilir ve proje yürütebilirsin. Muhasebe ve finans üzerine eğitim aldıysan bu şirketlerin muhasebe departmanı için yayınlanmış olan ilanları inceleyerek başvurunu tamamlayabilirsin. Finans kısmında çalışırken şirketin gelir ve giderlerini kontrol edebilirsin. Beton sektörü eleman arayan şirketlerin görev tanımlarını inceleyerek senden yapmanı bekledikleri işi öğrenebilirsin. 

Beton sektöründe nasıl iş bulabilirim?

Beton sektöründe çalışmayı düşünüyorsan ilk olarak ilgili iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşman gerekir. Yayınlanmış olan ilanların pozisyon bilgilerini araştırarak devam edebilirsin. İlanların belirleyici özelliklerinden olan mesleki tecrübe ve aldığın eğitimler doğrultusunda da araştırmalar yapman uygun olur. Beton sektörü eleman arayanların, ilanlarını inceleyip senin için uygun olan firmalara ulaşarak başvurularını tamamlayabilirsin. 

Beton sektöründe mavi yaka iş ilanları hangileridir?

Tam zamanlı olarak pek çok şehirde iş imkânı sunan beton sektörü için pek çok şirkette mavi yaka eleman ihtiyacı bulunur. Bu şirketler senden birtakım belgelere veya mesleki tecrübelere sahip olmanı bekler. Beton sektörü iş ilanları bugün yayınlananları inceleyerek şirketlerin ilgili iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Bu şirketlerde üretim personeli veya teknik servis elemanı olarak çalışma olanağı yakayalayabilirsin. Temizlik elemanı, elektrik bakım sorumlusu, paketleme şefi ya da koruyucu bakım vizitörü gibi mesleklerden sana uygun olanlar varsa iş ilanlarını yayınlayan firmaya başvurunu hemen yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Beton sektöründe hangi departmanlarda iş imkânı vardır?

Beton sektöründe hizmet veren farklı firmalar ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli departmanlarda iş ilanları yayınlar. Muhasebe, üretim/imalat, satış ve pazarlama, kalite/kontrol, iç denetim, hizmet, insan kaynakları gibi alanlar bu sektörde iş ilanlarının yayınlandığı departmanlardan sadece bazılarıdır. Her bir departmanda farklı pozisyonlarda ve çeşitli meslek grupları için alımlar yapılır. Firmalar iş ilanlarını ihtiyaçları oldukça yayınlar. Bu nedenle iş ilanlarının açıldığı departmanlar farklılık gösterebilir. Sen de bu sektörde kariyer yapıp kendi alanın ile ilgili departmanda çalışmak istiyorsan Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Beton sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Yapı ve inşa sektörü içinde gerekli olan beton sektörü, ülkenin önemli sektörlerindendir. Bu nedenle farklı meslek gruplarında iş arayanlar için istihdam sağlayan bir sektördür. İnşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisi ve yazılım mühendisi bu alanda iş imkânı bulan mühendislik dallarındandır. Aynı zamanda beton sektöründe; tır şoförü, insan kaynakları uzmanı, forklift operatörü, muhasebe şefi, inşaat teknisyeni, elektrik teknisyeni, beton pompa operatörü, akaryakıt pompacısı ve genel temizlik personeli gibi farklı meslekler için işverenler tarafından iş ilanları da yayınlanır.

Beton sektörü iş ilanlarında mesai saatleri nasıldır?

Beton ve betonarme sektöründe çalışma saatleri işletmeye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda çalışılan departman ve pozisyon da sektördeki mesai saatlerini belirleyen etkenlerdendir. İnsan kaynakları, muhasebe ve iç denetim gibi idari yapı kaynaklı departmanlarda çalışanların mesai saatleri 09.00-18.00 olarak belirlenir. Bunun dışında kalan imalat, üretim, kalite gibi sürekli çalışma gerektiren departmanlarda çalışanlar vardiyalı çalışma sistemi ile nöbetleşerek çalışırlar. Büyük ve sistematik binaların yapımında çalışan beton sektörü çalışanları ise daha belirgin saatlerde çalışma imkânı bulabilir.

Beton sektörü iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Beton sektörü çalışanlarının çalışma ortamları çalışılan pozisyona göre değişkenlik gösterebilir. Üniversite mezunları veya belli bir alanda eğitim almış çalışanlar, daha çok proje üstünde ofis ortamında çalışırlar. Bununla birlikte ile işçi olarak çalışan bireyler ise açık alanda saha çalışmalarında yer alabilirler. Bununla birlikte operatör pozisyonunda çalışan bireylerin çalışma ortamı şantiyeler olabilir. Bu alanda faaliyet gösteren işletmeler, çalıştırdıkları elemanların iş güvenliği kurallarına uyarak çalışmalarını sağlar.

notifications İş Alarmı kur