Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
56

Bilgi Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgi Güvenliği Uzmanı cancel
Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.
Bilgi Güvenliği Uzmanı
Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Penti
Kıdemli Network Güvenlik Uzmanı
Penti
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
İnsana saygı ödülü
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bilgi Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Bilgi güvenliği uzmanı çalıştığı yerin erişim ayrıcalıklarını, kontrol yapı ve kaynaklarını tanımlayarak firma sistemini korumaktan sorumludur. Herhangi bir anormalliği tespit ederek problemleri tanımlar ve ihlalleri raporlar ve güvenlik denetimlerini uygulayıp sürdürerek güvenlik sistemini etkin kılmakta rol alır. Şirketlerin bilgi güvenliğindeki eksikliklerden kaynaklı kayıplarını ve olumsuz olabilecek mali sonuçları önleme konusunda büyük öneme sahip olan bilgi güvenliği uzmanı pozisyonunda çalışmayı planlıyorsan, hangi şirketlerin bu alanda çalışma arkadaşına ihtiyaç duyduğunu bilgi güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden görüntüleyebilirsin. Bu ilanlar sayesinde şirket kriterlerini kendi kriterlerine göre değerlendirebilir, uygun gördüğün bilgi güvenliği iş ilanları için başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı Ne İş Yapar?

Bilgi güvenliği uzmanları, şirketlerin kullandıkları veya depoladıkları bilgilerin gizli olma durumunu belirlemelerine yardımcı olur. Bu bilgilerin ulaşmasını istedikleri kişilerin erişim yöntemlerinde ve prosedürlerinde değişiklik yaparlar. Bir şirketin yazılım altyapısının ve kullandığı sistemlerin bilgi güvenliği seviyesini belirleyerek alınan güvenlik önlemleri hakkında rapor hazırlar ve bu hazırlanan raporlara göre iyileştirme çalışmaları yaparlar. Şirket bilgilerine erişim sağlayan bir cihaz çalındığında veya yanlış ellere düştüğünde uygulanacak programların oluşturulmasına yardımcı olur. Dijital ortamın yanı sıra bilgi güvenliği uzmanları, yazılı ve görsel bilgilerin nasıl kullanıldığı ve saklandığı konusunda da sorumlulukları olan meslek kolu içerisindedir. Sen de bu meslek kolu içerisinde kendine yer edinmek istiyorsan yayınlanan iş güvenliği uzmanı ilanları üzerinden kendi kriterlerine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurularını tamamlayarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Gerekli Eğitimler Nelerdir?

Bilgi güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman yeterlidir. Üniversitelerin yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilişim mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar bu meslekte yer edinebilir. Kariyer hedeflerin bu yönde ise iş olanaklarını arttırmak için mesleki sertifika programlarından yararlanabilir, kendine avantaj yaratabilirsin. Eğitim süresi ortalama iki üç ay olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’ne katılarak kendini bu alanda geliştirebilirsin. Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanı için arama yaparak kendine uygun açık pozisyonları değerlendirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bilgi güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorsan şirketler bazı vasıflara sahip olmanı bekleyebilirler. Bunların başında üniversitelerin ilgili bölümlerinden olan bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olarak kendini bilgi güvenliği alanında geliştirmiş olman iş ilanlarına başvuru yapman için yeterli nitelikler arasındadır. Güncel bilgi güvenliği uzmanı iş ilanları arasından değerlendirme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bilgi güvenliği uzmanı pozisyonunda çalışmak için kariyer.net üzerinden bilgi güvenliği iş ilanları için arama yapabilirsin. Şehir ve çalışma şekli gibi filtreleri kullanarak kendine uygun fırsatlar bulabilirsin. Şirketlerin genel nitelikler ve iş tanımı kısmından şirket beklentilerini görüntüleyebilir, çalışma şekli ve şirkette bilgi güvenliği uzmanına ihtiyaç duyulan departmanı öğrenebilir bu sayede kendine uygun gördüğün ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş imkanları nelerdir?

Büyük ölçekli ticari veya kişisel bilgileri işleyen ve depolayan şirketlerin bilgi güvenliği uzmanlarına ihtiyacı oldukça fazladır. Bir bilgi güvenliği uzmanı olarak, BT endüstrisi, telekomünikasyon, sağlık kurumları, büyük miktarda kişisel bilgi içeren nakliye endüstrisi, bankalar ve havayolları gibi sektörlerde iş fırsatları bulabilirsin. Ayrıca bilgi güvenliği tecrübesine de sahipsen, firmalar dışında da danışmanlık ve ya güvenlik sistemleri yapma olanağından faydalanabilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanında aranan kriterler nelerdir?

Bilgi güvenliği uzmanı olmak istiyorsan işverenler senden bazı kriterlere sahip olmanı bekleyebilirler. İlk olarak bilgisayar sistemleri ve antivirüs yazılımlarına, saldırı tespit araçları ve risk değerlendirme teknoloji ve sistemleri hakim, denetim altında çalışabilen ve yaptığı işte sorumluluk alabilen, çalıştığın şirketin tüm bilgi güvenliğinden sorumlu olacağından yaptığın işte dikkatli, disiplinli olmanı bekleyebilirler. Görevini yerine getirirken mantıklı düşünebilen, objektif karar verebilen ve kendini sürekli geliştirmek isteyen kişiler işe alım sürecinde bir adım önde olurlar. Bu özelliklere sahipsen sende sana uygun olan bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına ulaşarak başvurularını tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bilgi Güvenliği Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.