31

Bilgi Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgi Güvenliği Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bilgi Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Bilgi güvenliği uzmanı çalıştığı yerin erişim ayrıcalıklarını, kontrol yapı ve kaynaklarını tanımlayarak firma sistemini korumaktan sorumludur. Herhangi bir anormalliği tespit ederek problemleri tanımlar ve ihlalleri raporlar ve güvenlik denetimlerini uygulayıp sürdürerek güvenlik sistemini etkin kılmakta rol alır. Şirketlerin bilgi güvenliğindeki eksikliklerden kaynaklı kayıplarını ve olumsuz olabilecek mali sonuçları önleme konusunda büyük öneme sahip olan bilgi güvenliği uzmanı pozisyonunda çalışmayı planlıyorsan, hangi şirketlerin bu alanda çalışma arkadaşına ihtiyaç duyduğunu bilgi güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden görüntüleyebilirsin. Bu ilanlar sayesinde şirket kriterlerini kendi kriterlerine göre değerlendirebilir, uygun gördüğün bilgi güvenliği iş ilanları için başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı Ne İş Yapar?

Bilgi güvenliği uzmanları, şirketlerin kullandıkları veya depoladıkları bilgilerin gizli olma durumunu belirlemelerine yardımcı olur. Bu bilgilerin ulaşmasını istedikleri kişilerin erişim yöntemlerinde ve prosedürlerinde değişiklik yaparlar. Bir şirketin yazılım altyapısının ve kullandığı sistemlerin bilgi güvenliği seviyesini belirleyerek alınan güvenlik önlemleri hakkında rapor hazırlar ve bu hazırlanan raporlara göre iyileştirme çalışmaları yaparlar. Şirket bilgilerine erişim sağlayan bir cihaz çalındığında veya yanlış ellere düştüğünde uygulanacak programların oluşturulmasına yardımcı olur. Dijital ortamın yanı sıra bilgi güvenliği uzmanları, yazılı ve görsel bilgilerin nasıl kullanıldığı ve saklandığı konusunda da sorumlulukları olan meslek kolu içerisindedir. Sen de bu meslek kolu içerisinde kendine yer edinmek istiyorsan yayınlanan iş güvenliği uzmanı ilanları üzerinden kendi kriterlerine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurularını tamamlayarak bu alanda çalışma şansı yakalayabilirsin.

Bilgi Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Gerekli Eğitimler Nelerdir?

Bilgi güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman yeterlidir. Üniversitelerin yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilişim mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar bu meslekte yer edinebilir. Kariyer hedeflerin bu yönde ise iş olanaklarını arttırmak için mesleki sertifika programlarından yararlanabilir, kendine avantaj yaratabilirsin. Eğitim süresi ortalama iki üç ay olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’ne katılarak kendini bu alanda geliştirebilirsin. Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanı için arama yaparak kendine uygun açık pozisyonları değerlendirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bilgi güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorsan şirketler bazı vasıflara sahip olmanı bekleyebilirler. Bunların başında üniversitelerin ilgili bölümlerinden olan bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olarak kendini bilgi güvenliği alanında geliştirmiş olman iş ilanlarına başvuru yapman için yeterli nitelikler arasındadır. Güncel bilgi güvenliği uzmanı iş ilanları arasından değerlendirme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bilgi güvenliği uzmanı pozisyonunda çalışmak için kariyer.net üzerinden bilgi güvenliği iş ilanları için arama yapabilirsin. Şehir ve çalışma şekli gibi filtreleri kullanarak kendine uygun fırsatlar bulabilirsin. Şirketlerin genel nitelikler ve iş tanımı kısmından şirket beklentilerini görüntüleyebilir, çalışma şekli ve şirkette bilgi güvenliği uzmanına ihtiyaç duyulan departmanı öğrenebilir bu sayede kendine uygun gördüğün ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanı iş imkanları nelerdir?

Büyük ölçekli ticari veya kişisel bilgileri işleyen ve depolayan şirketlerin bilgi güvenliği uzmanlarına ihtiyacı oldukça fazladır. Bir bilgi güvenliği uzmanı olarak, BT endüstrisi, telekomünikasyon, sağlık kurumları, büyük miktarda kişisel bilgi içeren nakliye endüstrisi, bankalar ve havayolları gibi sektörlerde iş fırsatları bulabilirsin. Ayrıca bilgi güvenliği tecrübesine de sahipsen, firmalar dışında da danışmanlık ve ya güvenlik sistemleri yapma olanağından faydalanabilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanında aranan kriterler nelerdir?

Bilgi güvenliği uzmanı olmak istiyorsan işverenler senden bazı kriterlere sahip olmanı bekleyebilirler. İlk olarak bilgisayar sistemleri ve antivirüs yazılımlarına, saldırı tespit araçları ve risk değerlendirme teknoloji ve sistemleri hakim, denetim altında çalışabilen ve yaptığı işte sorumluluk alabilen, çalıştığın şirketin tüm bilgi güvenliğinden sorumlu olacağından yaptığın işte dikkatli, disiplinli olmanı bekleyebilirler. Görevini yerine getirirken mantıklı düşünebilen, objektif karar verebilen ve kendini sürekli geliştirmek isteyen kişiler işe alım sürecinde bir adım önde olurlar. Bu özelliklere sahipsen sende sana uygun olan bilgi güvenliği uzmanı iş ilanlarına ulaşarak başvurularını tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi güvenliği uzmanı olmak için üniversitede hangi bölümü okumak gerekir?

Bilgi güvenliği uzmanı, bilişim alanında hizmet verir. Güvenli ağ kullanımını sağlamak için çeşitli çalışmalar yapar. Bilgi güvenliği uzmanı olmak istiyorsan üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Bilgisayar, Yazılım, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Elektronik bölümlerinden mezun olman gerekir. Bilgi güvenliği uzmanı olmak istiyorsan üniversite için bu bölümleri tercih edebilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden eğitimi tamamlayan adaylar bu alanda çalışmaya başlayabilir.

Bilgi güvenliği uzmanı hangi yönetmelikleri bilmelidir?

Bilgi güvenliği uzmanı, çalışılan alandaki erişim ayrıcalıklarını saptayarak, firmanın çalışma sistemini korur. Çalışma sisteminde yer alan anormal durumları belirleyerek, konuyla ilgili çeşitli raporlar hazırlar. Firmaların siber güvenlik alanında alt yapılarını oluşturmaya yardımcı olur. Bu alanda görev almak isteyen adayların bilişim sistemleri ve güvenlik alanında ilgiye sahip olması gerekir. Kariyer.net adresinde farklı hizmet sektörlerinde yer alan kurumların oluşturduğu bilgi güvenliği iş ilanları yer alır. Yeterli eğitime sahip olduğunu düşünüyorsan bu alanda yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Bilgi güvenliği uzmanı hangi bilgisayar yazılımları hakkında bilgi sahibi olmalıdır?

Bilgi güvenliği uzmanları, anti-virüs yazılımı, siber saldırılara ve karşı kullanılan saldırı tespit araçları ve çeşitli güvenlik yazılımlarına hakim olmaları gerekir. Bilişim alanında sistemin sorunsuz ve güvenli çalışmasını sağlamak için uygun programları aktif şekilde kullanabilmelidir. Bilgi güvenliği uzmanı olmak istiyorsan bilgi işlem alanında görev alabilirsin. Farklı sektörlerde yer alan birçok firma bilişimde bilgi güvenliği için uzmana ihtiyaç duyar. İşveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarını Kariyer.net adresinde bulabilirsin.

Bilgi güvenliği uzmanının maaş kriteri nasıldır?

Firmalarda bilişim anlamında güvenlik sağlamakla görevli olan bilgi güvenliği uzmanları, birçok sektörde görev alır. Genel olarak bilgi güvenliği uzmanlarının maaş miktarı işveren kurumlara adayların çalışma sürelerine ve tecrübelerine göre değişir. İşveren kurumlardaki çalışma sürelerine göre adayların aldıkları maaş miktarı farklıdır. Bilgi güvenliği uzmanıysan ve iş arıyorsan Kariyer.net adresinde uygun birçokiş ilanını bulabilirsin. Türkiye’nin birçok ilinde yer alan iş ilanlarına başvuruda bulunarak iş olanağına sahip olabilirsin.  

notifications İş Alarmı kur