208

Bilgi İşlem İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgi İşlem cancel
Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
Teknik Destek Uzmanı
Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SAYIN PREFABRİK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
Bilgi İşlem Uzmanı
SAYIN PREFABRİK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
Afyon İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Gözüm Optik
Muhasebe Elemanı
Gözüm Optik
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Turkcell Global Bilgi
Veri Merkezi Bilgi İşlem Uzmanı-Gebze
Turkcell Global Bilgi
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Minerva Yazılım
Sistem Geliştirme Uzmanı
Minerva Yazılım
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bilgi İşlem İş İlanları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok kurum, bilişim tabanlı çalışmaya başlamıştır. Böylelikle bilişim tabanlı çalışan tüm kurum ve firmaların bilişim elemanı ihtiyacı doğmuştur. Kurumların tüm altyapı sisteminde etkin bir şekilde çalışmakla görevli olan bilgi işlem personelleri hem devlet kurumları hem de özel firmalarda istihdam edilirler. Firmaların yazılım ve donanım sistemini kurmak, düzenli çalışmasını sağlamak ve sistem arızalarında duruma müdahale etmek gibi sorumlulukları bulunan bilgi işlem uzmanları, bilgi işlem iş ilanları kategorisini inceleyerek ikamet ettikleri şehrin güncel ilanlarından haberdar olabilirler. Bununla birlikte bilgi işlem mesleğinin farklı kariyer basamakları bulunur. Bilgi işlem elemanlığı pozisyonundan, bilgi işlem müdürlüğü pozisyonuna kadar yükselmenin mümkün olduğu bu alanda çalışmak isteyenlerin kendi pozisyonlarına uygun iş ilanlarını takip etmeleri gerekir. Bu noktada, alanında uzman kişilerin bilgi işlem müdürü iş ilanları detaylarını inceleyerek uygun pozisyonlar için iş başvurusunda bulunmaları faydalı olacaktır. Bu alanda çalışmak ya da kariyerinde ilerlemek isteyen adayların Windows programlarında uzmanlaşmaları ve bilgi sisteminin hem donanım hem yazılım hizmetlerinde kendilerini geliştirmeleri gerekir. Buna ek olarak bilişim uzmanlarının dil yeterliliklerini artırmaları da, kariyerleri açısından olumlu etkiler yapacaktır.

Bilgi İşlem Uzmanlığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Günümüzde kurumların bilgi işlem tabanlı çalışmaya başlamasıyla birlikte bilgi işlem uzmanlarının istihdamı artmıştır. İstihdam oranı yüksek olan bilgi işlem alanında kariyer yapmak isteyenlerin belli yeteneklere sahip olması gerekir. Bu yetenekler arasında yazılım ve donanım sistemlerini kurmak ve yapılandırmak, donanım bileşenlerinin performanslarını denetlemek ve farklı yazılım programları ile ilgili rapor hazırlayarak gerekli birime sunmak sayılabilir. Bu yetkinliklerin yanı sıra bilgi işlem uzmanlarının  teknik riskleri değerlendirerek etki azaltma planları hazırlamak ve sistemin bütünlük içinde çalışmasını sağlayarak performansı iyileştirmeye yönelik rapor sunmak gibi görevleri de bulunur. Bununla birlikte bilgi işlem uzmanlarının mesleki gelişime açık, güçlü işbirliği kurma ve sorun giderme, takımın parçası ya da bağımsız olarak hizmet verme özelliklerine sahip olması işveren tarafından beklenebilir. Bu yeteneklere sahip olduğunu düşünen adaylar, bilgi işlem elemanı iş ilanları kategorisini inceleyerek güncel ilanları takip edebilirler. Kendi şehri içinde bulunan açık pozisyonları değerlendirmek isteyenler ise bilgi işlem iş ilanları Ankara şeklinde arama yaparak uygun ilanları inceleyebilirler. 

Bilgi İşlem İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bilgi işlem alanında eğitim almış veya kendini geliştirmiş adayların bilgi işlem uzmanı iş ilanları kategorisini incelerken dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan ilki, işverenin çalışandan beklentileridir. Bilgi işlem, sorumluluk alanı oldukça geniş bir meslek olduğu için kimi iş yerlerinde yalnızca bir bilgi işlem sorumlusu tüm sistemden sorumlu iken kimi iş yerlerinde geniş bir bilgi işlem takımı ile ortak çalışma söz konusu olabilir. Bu noktada adayların bilgi işlem sorumlusu iş ilanları kategorisinde yer alan iş tanımı kısımlarını dikkatlice incelemeleri gerekir. Bilgi işlem alanında iş başvurusu yapmayı planlayanların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise çalışma ortamı ve koşullarıdır. Bilgi işlem her ne kadar sabit bir mekana bağlı bilgisayar ve türevleri ile yürütülen bir iş olarak görünse de bazı pozisyonlar için farklı mekanlarda çalışma söz konusu olabilir. Aynı zamanda mesai saatleri de önemlidir. Bazı firmalar vardiyalı bilgi işlem personeli iş ilanları verirken bazı firmalar tam mesai çalışan ihtiyacı duyar. Bu durumda adayların kendilerine uygun çalışma sistemini tercih ederek başvuru yapmaları önemlidir. 

Bilgi İşlem Uzmanı Ne İş Yapar?

Bilgi işlem iş ilanları kamu için oldukça yüksek istihdam alanı oluşturur. Ancak alanda kariyer yapmayı düşünen adayların bazı yetkinlikleri sağlamaları gerekir. Yazılım ve donanım sistemlerini kurmak ve sabit performans ile çalışmasını denetlemek, standart işlem prosedürlerini takip etmek ve teknik riskleri değerlendirerek etkilerini azaltmak, bilgi işlem uzmanlarının birincil sorumlulukları arasındadır. Kurumların sistem güvenliği ve müşteri gizliliğini korumak, departman prosedürleri ile kalite standartlarını maksimum düzeyde turmak bilgi işlem çalışanlarının görevlerine dahildir. Bunların yanı sıra, müşteri destek çağrıları ile ilgilenmek ve problem verilerini analiz etmek de bilgi işlem personellerinin görevleri arasındadır. Firmaların tüm veri tabanı ve işleyiş sisteminin yönetiminden sorumlu olan bilgi işlem uzmanları, gerekli eğitimleri alarak kendilerini geliştirebilirler. Bunların dışında dil becerisini geliştiren bilgi işlem uzmanları, İngilizce dil becerisi gerektiren işlere rahatlıkla başvurabilir böylece hem yurtiçi hem yurtdışı bilgi işlem iş ilanları kategorisinden faydalanabilirler.

Bilgi İşlem Uzmanlığı İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Bilgi işlem eleman ilanları için başvuru yapmayı düşünen adayların belli eğitimleri alarak kendilerini geliştirmeleri gerekir. Üniversitelerin bilgisayar bölümlerinden mezun olan adaylar için kimi zaman mezuniyet derecesi yeterli iken, kimi zaman bazı özel eğitim belgeleri ve sertifikalar işveren tarafından talep edilir. Bu noktada adayların sistem, ağ ve güvenlik uzmanlığı eğitimi, bilgi işlem ve sistem uzmanlığı eğitimi gibi sertifikalı programlardan yararlanmaları mümkündür. Aynı zamanda Microsoft Office programlarında uzmanlık sertifikası da işverenin talebine göre istenilen belgeler arasında sayılabilir. Kimi zaman adaylardan İngilizce dil becerisi belgesi de istenir. O yüzden adayların üniversite döneminde ya da sonrasında bu yetkinlikleri edinmesi ve kariyerinde rahat ilerleyebilmek için bilişim alanında uzmanlaşması gerekir. Bu eğitimleri alarak bilişim alanında kendini geliştiren adaylar, güncel bilgi işlem ilanları için başvuru yaparak uygun pozisyonları değerlendirebilirler.

Bilgi İşlem IT Ne Demektir?

İngilizce “information technology” kelimesinin kısaltması olan IT, bilişim sistemlerini içeren, fiziksel donanım, yazılım, sesli ya da görüntülü iletişim veya güvenlik gibi pek çok alanı kapsar. Bu alanda çalışan kullanıcılara genelde IT uzmanı da denilir. Bilgi işlem çalışanları ile benzer sorumlulukları olan bu kişiler ile bilgi işlem uzmanları kimi zaman ortak çalışırlar. Kısacası IT, bilgi işlem mesleğini ifade eden sektörel kelimelerden biridir.

Bilgi İşlem Destek Elemanı Ne İş Yapar?

Bilgi işlem çalışanları, bulundukları firma veya kurumların tüm bilişim sisteminden sorumlu olan kişilerdir. Bilgi işlem destek elemanı ise bu alanda benzer sorumlulukları olan bir meslek olarak bilinir. Genel olarak, firmanın bilişim sisteminin düzenli çalışması, standart verilerin kontrolü, problem analizi gibi görev ve sorumlulukları bulunan, firmalara bilişim alanında katkı sağlayan çalışanlar bilgi işlem destek elemanı olarak tanınır.

Bankaların Bilgi İşlem Bölümü Ne İş Yapar?

Bankaların bilgi işlem birimleri, banka bilgi sistemini yapılandırmak ve denetlemek, banka ve müşteri verilerini korumak, bilişim sisteminden kaynaklanan problemleri analiz ederek çözüm sunmakla görevlidir. Bunların yanı sıra bankanın tüm yazılım ve donanım sisteminin performansını denetlemek ve farklı yazılım türleri ile ilgili raporlama yapmak da banka bilgi işlem birimlerinin sorumlulukları arasında sayılabilir.

Hastanelerin Bilgi İşlem Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Hastanelerin bilgi işlem birimleri, hastanenin tüm veri tabanından ve bilişim sisteminden sorumludur. Çoğu zaman bilgi işlem ekibi ile çalışan hastane bilgi işlem personelleri, bulundukları hastanenin çalışma şartları ve yaptıkları işe göre farklı miktarda maaş alırlar. Hastane bilgi işlem personellerinin maaşları, çalıştıkları hastanenin kapasitesi ve şehirdeki konumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi İşlem iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bilgi İşlem için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Bilgi İşlem iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Bilgi İşlem iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Bilgi İşlem iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Bilgi İşlem iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Bilgi İşlem iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bilgi İşlem iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur