169

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgi İşlem Müdürü cancel
Moda Selvim
Bilgi İşlem Müdürü
Moda Selvim
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ÖZYER TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Bilgi İşlem Müdürü
ÖZYER TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
PRINCE GROUP
Bilgi İşlem Şefi
PRINCE GROUP
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ABALIOĞLU BALIK VE GIDA ÜRÜNLERİ AŞ
Bilgi Teknolojileri Müdürü
ABALIOĞLU BALIK VE GIDA ÜRÜNLERİ AŞ
Denizli İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sumitomo Rubber Ako Lastik San. ve Tic. A.Ş
Bilgi İşlem Sorumlusu
Sumitomo Rubber Ako Lastik San. ve Tic. A.Ş
Çankırı İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanları


 

Şirket ve kurumların bilgi teknolojileri bölümünü yöneten ve denetleyen kişilere bilgi işlem müdürü adı verilir. Bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında vurgulandığı gibi şirket ve kurumlar kadar organizasyonların bilgi teknolojilerinden de sorumludur. Kurumların teknolojik altyapısının sorunsuz işlemesi bilgi işlem müdürü iş ilanları ve temel görevleri arasında yer alır.

Her mesleki pozisyonda olduğu gibi bilgi işlem müdürü iş ilanları notasında araştırma yapan kişilerin sahip olması gereken bazı temel özellikler ve eğitim şartları vardır.

Nitelikli bir bilgi işlem müdürü olmak istersen ve kariyerine bu pozisyonda yön vermeyi hedefliyorsan bilgi teknoloji alanındaki gelişmelere ve öğrenmeye açık olman gerekir. Sen de bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında başvuru yapmayı hedefliyorsan eğitimine bilgi teknolojileri alanında yön verebilir, kendine en uygun bilgi işlem müdürü iş ilanları ile tecrübe edinmeye başlayabilirsin. Kendine en uygun bilgi işlem müdürü iş ilanı için Kariyer.net bilgi işlem müdürü iş ilanları sayfasını ziyaret edebilirsin.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanlarına Başvurmak İçin Sahip Olunması Gereken Yetenekler


 

Bilgi işlem müdürü iş ilanları pozisyonuna başvurmak isteyen kişilerin sahip olması gereken özellikler genel anlamda eğitim ve beceri notasında şekillenir. Bilgi işlem müdürü iş ilanları yeni ilanlara başvuru yapmak istiyorsan atman gereken ilk adım bir üniversiteden lisans derecesiyle mezun olmak olacaktır. Teknoloji salanında eğitim gören kişiler bu noktada daha deneyimli olabilirler. Bunun yanında bilgi işlem müdüründe aranan diğer temel özellikle ise şu şekilde karşına çıkar:

 • Teknik bilgilerde başarılı olduğunuzu gösteren belgelere ve sertifikalara sahip olunması,
 • Yazılım, veri yönetimi ve bilgisayar teknolojisi gibi alanlarda deneyim sahibi olunması,
 • Ekip çalışmasına yatkın olunması,
 • Yönetici pozisyonuna uygun olarak ekibi yönlendirecek derecede liderlik yetisine sahip olunması,
 • Proje yönetimi ve organizasyon gibi noktalarsa yetenekli olunması,
 • Özellikle teknoloji alanı bağlamında gelişmeye ve öğrenmeye açık olunması,
 • Tercihen bilgisayar teknolojileri alanında farklı pozisyonlarda deneyim kazanılması,

Bu faktörlerin yanında bilgisayar ve yazılım üzerine bir lisans eğitimi almak bilgi işlem müdürü olmak için yarar sağlayacak ayrıcalıklı özelliklerden birisidir.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar


 

Bilgi işlem müdürü iş ilanları inceleyen kişiler, İlan metninde açık ve net bir şekilde belirtilen bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında sorumluluklarını ve gösterimlerini dikkate almalıdır. Bu, adayların iş gerekliliklerini anlamalarına ve uygunluğunu değerlendirmelerine yardımcı olacaktır. Adaylardan beklenen eğitim seviyesi, deneyim, teknik özellikler ve kişisel özellikler gibi açıkça ifade edilen beklentiler, uygun adayların başvuruda bulunmasına ve doğru kişinin işe alınmasına yardımcı olur.

Bu faktörlerin yanında bilgi işlem müdürü olmak isteyen kişiler başvuracakları şirketin vizyon me misyonuna da göz önünde bulundurmalıdır. Şirketin maaş aralığı, çalışma saatleri, sağlık sigortası ve diğer yan haklar gibi çalışma koşulları araştırılmalı aday kendisine en uygun çalışma ortamını bulmak için titiz davranmalıdır.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanlarında Yer Alan Görev ve Sorumluluklar

Bilgi işlem müdürü iş ilanları ve meslek pozisyonu, şirket ve kurum teknolojisi bağlamında stratejik planların başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayarak, verimliliğin, maliyetlerin azaltılmasına ve şirket bilgi teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte bilgisayar teknolojileri ekininin operasyonlarını da düzenleyen bilgi işlem müdürü iş ilanları bağlamında sürecin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi, departmanın iş yükümlülüğüne uygun olarak çalışmasını yönetir. Bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında vurgulandığı üzere kurumların teknoloji ve bilişim departmanlarının lideri olarak kabul edilebilir. Şirketin bağlı olduğu sektör dahilinde bilgi işlem uzmanları birçok farklı alanda görev alabilir. Yönetim becerilerini, liderlik vasıflarını ve iletişim kabiliyetlerini geliştiren bilgi işlem müdürleri kariyerlerine bu yetiler dahilinde yön verebilir.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanları Noktasında Gerekli Olan Eğitim ve Belgeler


 

Alanında uzmanlaşmak isten bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında da belirtildiği gibi eğitime ve gelişmeye açık olmalıdır. Bilgi işlem müdürünün sahip olacağı her sertifika ve eğitim belgesi ona yeni iş olanakları oluşturacaktır. Teknolojinin günden güne değişmesi ve gelişmesi bilgi işlem müdürleri için de yeni eğitim gereksinimleri doğurur Bir bilgi işlem müdürü iş ilanları noktasında iyi bir pozisyonda görev alabilmesi için sahip olması gereken eğitim ve belgeler şu şekildedir:

 • Proje Yönetimi Sertifikaları: PMP (Project Management Professional), PRINCE2 (Projects in Controlled Environments) 
 • ITIL (Information Technology Infrastructure Library) 
 • CISSP (Certified Information Systems Security Professional) 
 • CISA (Certified Information Systems Auditor) 
 • MBA (Master of Business Administration
 • Vendor Sertifikaları : Cisco, Microsoft, Amazon Web Services (AWS) sertifikaları

Bu sertifikaların haricinde IT servis yönetimi sertifikaları da bilgi işlem müdürlerinin sahip olması gereken belgeler arasında yer alır. Bilgi işlem müdürü iş ilanları bugün şeklinde bir arama yaparak son yayınlanan ilanlara göz atabilirsin.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanları Noktasında Görev ve Sorumlulukları


 

Şirket ve kurumun bilgisayar teknolojisinden sorumlu olan bilgi işlem müdürü, kurum bilgisayarının bağını oluşturan bilgi işlem departmanının yönetimini de gerçekleştirir. Bilgi işlem müdürü olan kişilerin görev tanımı içerisinde yer alan sorumluluklar şu şekildedir:

 • Stratejik planlamanın yapılması: gizli bilgisayar teknolojisi hedeflerini belirlemek ve bu hedeflere istenen zamanda ulaşmak için uzun vadeli stratejiler oluşturmak.
 • Bütçe yönetimi yapılması: Bilgisayar teknolojileri dairesinin ve bilgi işlem departmanının bütçesini oluşturmak, bu bütçeyi takip etmek ve hedeflere uygun şekilde dağıtmak.
 • İş sürekliliği ve güvenlik koşullarının sağlanması: istihbarat verilerinin ve bilgisayar teknolojileri verilerini elde etmek. Olası kesinti veya felaket durumlarında iş sürekliliğini sağlamak için planlar geliştirmek.
 • Teknoloji sunucularının yönetiminin gerçekleştirilmesi: Sunucular, ağlar, veri depolama çözümleri gibi bilgisayar teknolojisi alt yapılarını denetlemek ve yönetmek.
 • Bilgisayar teknolojileri projelerinin yönetiminin gerçekleştirilmesi: Bilgisayar teknolojileri ekibi tarafından yürütülen işlemleri yürütmek, bu işlemlerin işleyişini takip etmek ve olası eksiklikleri başarılı bir şekilde tamamlamak için liderlik yapmak.
 • Bilgisayar teknolojileri ekip yönetiminin gerçekleştirilmesi: Bilgisayar teknolojileri departmanındaki eşyaların kullanımını denetleme, ekip üyelerinin davranışlarını değerlendirme ve eğitim ihtiyaçlarını belirleme.
 • Departmanlar arasında iş birliği sağlanması: Diğer departmanlarla işbirliği yaparak, teknoloji çözümlerinin şirket iş davranışlarını uygun bir şekilde elde etmesini sağlamak.
 • Yenilik geliştirme ve gelişmeleri takip etme: Bilgisayar teknolojileri endüstrisindeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek şirketin rekabet avantajını artırmak için uygun teknolojileri kullanmak.

Bilgi İşlem Müdürü İş İlanları Olanakları


 

Teknoloji ve bilişim alanı dahilinde birçok farklı sektörde görev alabilen bilgi işlem müdürleri, iş olanaklarını uzmanlaşmak istedikleri alanlar ile kendileri belirler. Günümüz teknolojisindeki gelişmelere bağlı olarak bilgi işlem müdürünün görev alabileceği birçok işletme bulunmaktadır. Bu sektör ve işletmeler genel anlamda şu şekildedir:

 • Finans Şirketleri: Bilgi işlem müdürleri, finans kurumlarının ve bankaların verilerini yönetme ve ağ sistemlerini optimize etme noktasında görev alabilirler.
 • Teknoloji Kurumları ve Şirketleri: İş tanımına bağlı olarak bilgi işlem müdürlerinin iş olanağının en fazla olduğu alan teknoloji alanıdır. Yazılım, bilgisayar ve telekomünikasyon gibi alanlarda göre yapan şirketler bilgi işlem müdürleri için doğrudan bir iş olanağıdır.
 • Sağlık Kurumları: Özellikle hastaneler başta olmak üzere bilgi işlem müdürünün görev alabileceği bir diğer alan ise sağlık sektörüdür Hasta verilerinin eksiksiz bir şekilde işlenmesi için bilgi işlem müdürüne ihtiyaç duyulur.
 • Eğitim Kurumları: İl öğretimden yükseköğretim kurumlarına kadar öğrenci verilerinin işlenmesi ve dijital öğrenme platformlarının alt yapı işleyişi noktasında bilgi işlem müdürüne ihtiyaç duyulur.

Bilgi işlem müdürü arayanlar bu alanları haricinde farklı sektörlerde yer alır. Bu sektörler; perakende sektörü, üretim ve endüstriyel şirketler, hükümet ve kamu kurumları, danışmanlık ve bilişim hizmetleri firmaları ve diğer özel şirketler bilgi işlem müdürü arayan firmalar arasındadır.Güncel bilgi işlem müdürü iş ilanları araştırması yaparken İstanbul ilanlarını arıyorsan Kariyer.net İstanbul bilgi işlem müdürü iş ilanları sayfasına bakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bilgi İşlem Müdürü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bilgi İşlem Müdürü iş ilanlarına erişebilirsin.

Bilgi İşlem Müdürü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bilgi İşlem Müdürü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur