Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
17

Bursa Güvenlik Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Güvenlik Görevlisi cancel
Bursa cancel

Bursa Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri de Bursa’dır. Çeşitli tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ile hem turistleri hem de yerli halkı kendisine çeker. Bursa ticaret, tarım ve turizm için çok değerli kaynaklara sahiptir. Hem kara hem hava hem de deniz yolunun olması ulaşımının kolay, hızlı ve güvenli olmasını sağlar. Geçmişten günümüze kadar ulaşım yollarının kolay olması, topraklarının elverişli olması nedeniyle ticaretin merkez noktalarından biri haline gelmiştir. Gelişen yatırımlarla birlikte birçok alışveriş merkezi, fabrika ve şirketlerin olduğu ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden biri haline dönüşür. Bu fabrika, hastane, bankaların olduğu bir şehirde en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri de güvenlik görevlileridir. Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları inceleyerek senin için en uygun işi bulabilirsin.

Bursa Güvenlik Görevlisi İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Bursa güvenlik iş ilanı birbirinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar yayınlar. Bu firmaların çalıştığı sektörler farklı olsa da güvenlik görevlisinden beklentileri genel asayişi sağlamasıdır. Güvenlik görevlilerinin fiziksel özellikleri dikkate alınarak iş başvuruları kabul edilir. Bursa'da güvenlik iş ilanları banka, alışveriş merkezi, okul gibi birbirinden farklı sektörlerde faaliyet gösterdiği göz önüne aldığımızda neden aranan şartların farklı olduğunu anlaşılır. Güvenlik görevlileri genel olarak kimlikli ve kimliksiz olarak ikiye ayrılır. Kimlikli güvenlik görevlileri aynı zamanda silah kullanabilir. Kimlikli güvenlik görevlisi olabilmek için öncelikle sertifikalı bir kursa giderek sertifika alman gerekir. Banka, otel, site, holding gibi firmalar için güvenlik görevlileri oldukça önemlidir. Bursa'da güvenlik görevlisi iş ilanlarını incelerken aranan şartlarda kimlikli veya kimliksiz olarak belirtilip belirtilmediğine dikkat etmelisin. Firmalar artık güvenlik görevlisi alırken sertifikalı olmasına dikkat eder. Güvenlik görevlisi arayan firmaların dikkat ettiği noktaların bulunduğu gibi iş arayanların da dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların iş ilanının vardiyalı olup olmadığına, çalışma sürelerine ve zamanlarına dikkat etmesi önemlidir. Bu konuların dışında farklı sektörlerin güncel Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları vardır. Bu ilanlar incelendiğinde her sektörün risk oranı farklıdır. Okul içinde bir güvenlik görevlisi ile bir bankadaki güvenlik görevlisinin risk faktörü aynı değildir. Bu nedenle istenen tecrübe düzeyi de farklı olabilir. 

Bursa’da Güvenlik Görevlilerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Bursa güvenlik görevlisi arayanların çoğu iş ilanlarınını kariyer.net üzerinden yayınlamaktadır. Özellikle büyük firmaların, bankaların iş ilanlarını gazeteden daha çok kariyer.net üzerinden yayınladığı görülür. Güvenlik görevlilerin çalışma ortamı farklılık gösterebilir. Güvenlik görevlileri genel olarak kapı önlerinde, resepsiyonlarda, otoparkların önünde çalışırlar. Kimi güvenlik görevlileri güvenlik kulübesinde sabit bir şekilde durmaları istenirken kimi güvenlik görevlilerinden gün boyunca gezinip etrafı kontrol etmesi istenir. Bu gibi farklılıkarın oluşmasının nedeni çalıştığınız kurumun sektörü, kurum kültürü, hizmet verdiği ortamın fiziki şartları belirler. Güvenlik görevlileri; bankalar, siteler, stadyum ve spor salonları, belediye binaları, parklar ve alışveriş merkezlerinde çalışabilir. Buraların çalışma ortamı farklılık göstermekle birlikte genel olarak güvenlik görevlileri tehlikelere karşı can ve malı koruması gerektiği için tehliklere açık bir meslektir. Bundan dolayı Bursa güvenlik görevlileri iş ilanları incelediğinde iş yerlerinin alınan prsonelin fiziksel koşul ve eğitime sahip olması istemektedir.

Bursa’da Güvenlik Görevlileri Ne İş Yapar?

Bursa’da güvenlik görevlisi arayan firmalar oldukça fazladır. Çünkü güvenlik görevlilerine her firmanın ihtiyacı bulunur. Güvenlik görevleri çalıştıkları kurumda şu işleri yapar;

  • Güvenlik görevlileri can ve mal güvenliğini sağlamakla sorumlu olduğu kadar gelen kişilere danışma hizmeti de sağlarlar. 
  • Gelen ziyaretçileri yönlendirme yaparak ilgili departmana yönlendirir.
  • Ziyareçilerin, çalışanların giriş çıkış zamanlarını kontrol eder, bulunduğu kurumdaki personellerin ve ziyaretçilerin güvenlik kurallarına uymasını sağlar.
  • Güvenlik görevlileri bulunduğu kurumda asayişi sağlamakla görevlidir.

Farklı sektörlerde çalışan güvenlik görevlilerin bu maddeler dışında yaptığı işler artabilir veya azalabilir. Bursa güvenlik alımı kurumlarda asayişi sağlamak amacıyla oldukça fazladır. Bundan dolayı güncel olarak Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları yazarak kariyer.net üzerinden inceleyerek senin için en uygun olan iş ilanına internet üzerinden başvurabilirsin.

Bursa’da güvenlik görevlisi olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Bursa güvenlik elemanı iş ilanları incelendiğinde en az lise mezunu olmak gerekir. Ayrıca güvenlik görevlilerin ilk yardım eğitimi, silahlı ateş eğitimi, kişi koruma eğitimi, kolluk görevlileri ile iletişim eğitimi ve güvenlik hukuku ve kişi hakları eğitimi almış ve bu eğitimi aldığına dahil sertifika almış olması gerekir. Silahlı güvenlik görevlisi olabilmek için silahlı güvenlik görevlisi sertifikası eğitimi almış olmanız gerekir.

Bursa’da yatılı güvenlik görevlisi iş ilanları nelerdir?

Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları incelendiğinizde yatılı güvenlik görevlisi iş ilanları bulunur. Özellikle şehir merkezinden uzakta olan bazı iş yerlerinde lojman imkanı bulunabilir. Otel, motel gibi 24 saat boyunca açık olan kurumlarda da personellerin yatılı olarak çalışması için farklı ilanlar açılabilir. 

Silahlı güvenlik görevlisi olmak için ne yapılmalıdır?

Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları yeni birçok ilan bulunur. Bu ilanlar incelendiğinde silahlı ve silahsız olarak birçok ilan bulunur. Silahlı güvenlik görevlisi olmak için T.C. vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, 21 yaşını doldurmuş olması ve özel güvenlik sertifikasına sahip olmak gibi belgeler gereklidir. 

Güvenlik görevlilerinin ne kadar ücret alır?

Güvenlik görevlisi maaşları çalışılan firmanın sektörüne, çalışma saatlerine ve personellere verilen sosyal haklara göre değişiklik gösterir. Güvenlik görevlilerin silahlı ya da silahsız olması alınan ücrette farklılık olmasına neden olur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları nelerdir?

Bursa şehrindeki güvenlik görevlisi iş ilanları birçok farklı pozisyonda çeşitlilik gösterebilir. Çeşitli iş merkezleri, güvenlik görevlisi iş ilanları verirken, bankalar, siteler ve çeşitli eğitim kurumları da bu meslek grubuna ihtiyaç duyar. Bu pozisyonları da içeren birçok farklı iş ilanına Kariyer.net üzerinden ulaşman mümkündür.

Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları en çok hangi ilçelerdedir?

Güvenlik görevlisi iş ilanları birçok farklı ilçede görülebilir; bunlar arasından hangi ilçenin ön plana çıktığı ise dönemler arasında farklılık gösterir. Yeni açılan iş ilanlarını yakından takip edebilmek için Kariyer.net adresini ziyaret edebilir, kriterlerin arasında yer alan ilçeleri bu ilanlar arasından kolayca belirleyebilirsin.

En kazançlı Bursa güvenlik görevlisi iş ilanları nelerdir?

Kazanç durumu üzerinde birçok kriter etkili olabilir; bu kriterler arasında kişinin tecrübeleri, aldığı eğitimler ve sahip olduğu yetenekler yer alır. Bu konuda net bir bilgi almak için ilan veren firmaların sundukları ücretleri inceleyip karşılaştırma yapabilirsin. Çeşitli ilanlara göz atarak kendi kazanç standartlarına uygun pozisyonları belirleyebilirsin.

Bursa en çok başvurulan güvenlik görevlisi iş ilanları nelerdir?

Bursa'da güvenlik görevlisi iş ilanlarına yüksek ölçüde talep vardır; bununla birlikte farklı pozisyonlar, farklı dönemlerde yoğun talep görebilir. Bunlar arasından hangisinin yoğun talep gördüğünü Kariyer.net adresi üzerinden gözlemleyebilirsin. İlan bildirimlerini açarak alanındaki gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olman da mümkün.