367

Dış Ticaret Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dış Ticaret Elemanı cancel
AKINSOFT, AKIN Yazilim Bilgisayar Ltd. Sti.
Yurtdışı Satış Temsilcisi(İngilizce Bilen)
AKINSOFT, AKIN Yazilim Bilgisayar Ltd. Sti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
KD TEKNİK OTOMOTİV SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
Dış Ticaret Elemanı
KD TEKNİK OTOMOTİV SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün

İlanları konuma göre filtrele!

AYZA MIZRAK MAKİNA SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.
Dış Ticaret Personeli
AYZA MIZRAK MAKİNA SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dış Ticaret Elemanı İş İlanları

Dış ticaret elemanları, yurt dışına yönelik pazarlama alanlarında görev alır. Bu alanda dış ticaret elemanlarının çeşitli sorumlulukları vardır. Görev aldıkları kurumlarda yurt dışındaki işletmelerle yapılan ticaretleri, çalışma prensiplerine uygun olacak şekilde gerçekleştirir. Dış ticaret elemanı tecrübeli ve tecrübesiz adaylar için çeşitli çalışma olanaklarına sahiptir. Ticaret alanında hizmet veren kurumlarda, yurt dışından ithalat ve ihracat alanında çeşitli istihdam alanlarına sahiptir. Bu alanda görev almak isteyen adaylar, çeşitli kurumların yayınladıkları iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuru yapabilir. Dış ticaret elemanı arayan firmalar farklı bölgeler için birçok iş ilanı yayınlar. Adaylar, ikamet ettikleri bölgeye yakın olan kurumların yayınladıkları iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilir.

Dış Ticaret Elemanları Ne İş Yapar?

Üniversitelerin dış ticaret, lojistik, ithalat gibi bölümlerinden mezun olan adaylar, dış ticaret elemanı iş ilanlarına başvuru yapabilir. Dış ticaret elemanı iş ilanları farklı hizmet sektörlerinde çalışan işletmelerin yayınladıkları çeşitli iş ilanlarını içerir. Bu alanda görevli olan adayların çeşitli sorumlulukları vardır. 

  • Dış ticaret elemanı arayanlar satış ve pazarlama alanında görev alacak personele ihtiyaç duyar. Bu alanda görev alan adaylar satış ve pazarlama ile ilgili çalışmaları işleyişe uygun bir şekilde yürütmekle görevlidir. 
  • Dış ticaret elemanı görev aldığı işletmenin hizmet sektörüne bağlı olarak farklı sorumluluk alanlarına sahiptir. Dış ticaret alanında kullanılan evrakların hazırlanması, gerekli birim ve mercilere iletilmesinde görev alır. 
  • Dış ticaret elemanı, üst birimlerinin verdiği görev ve sorumlulukları zamanında yerine getirmekle görevlidir. Güncel dış ticaret elemanı iş ilanları sorumluluk sahibi adaylar için çeşitli iş ilanlarına sahiptir.
  • Dış ticaret elemanı, görev aldıkları kurumların çalışma prensiplerine ve işleyişe uygun olarak yurt dışı bağlantılarında ve çeşitli evrakların hazırlanmasında görev alır. 
  • İthalatı veya ihracatı yapılacak olan ürünlerin sevkiyat belgelerinin hazırlanması ve düzenlenmesini sağlar. 

Dış ticaret elemanı iş ilanları İstanbul ilinde ikamet eden adaylar için tam zamanlı ve yarı zamanlı iş olanaklarına sahiptir. Tecrübeli veya tecrübesiz adaylar Türkiye’nin çeşitli bölgeleri için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Dış Ticaret Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Dış ticaret elemanı iş ilanlarında adaylar iş ilanlarında yer alan çeşitli özelliklere dikkat etmelidir. İş ilanlarında adaylardan sahip olması beklenen çeşitli özellik ve kriterler yer alır. Adaylar iş ilanlarına başvuru yapmadan önce ilanda yer alan iş tanımına uygun özelliklere sahip olup olmadıklarına dikkat etmelidir. Dış ticaret elemanı Ankara iş ilanları bölgede ikamet eden ulaşım sorunu olmayan adaylar için istihdam alanları sunar. Dış ticaret elemanı aranıyor ilanı veren firmalar çeşitli yeteneklere sahip olan adaylar çeşitli iş ilanları yayınlar. İş ilanlarında adayların farklı yabancı dil ve bazı bilgisayar programları bilgisine sahip olmaları istenir. İş ilanlarına başvuru yaparken ilan detaylarında yer alan kriterleri dikkatli bir şekilde incelemelisin. Dış ticaret elemanı iş ilanları bay adaylar için askerlik koşulları sunabilir. Bu alanda erkek adaylar iş ilanlarında yer alan askerlik durumuna dikkat etmelidir.

Dış Ticaret Elemanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Dış ticaret elemanı hem sahada hem de masa başında görev alır. Dış ticaret elemanı olarak görev alan adaylar, bünyelerinde çalıştıkları işletmelerin çalışma prensiplerine göre çeşitli görev alanlarına sahiptir. Kurumlar bünyelerinde görev alan dış ticaret elemanlarına çeşitli sorumluluklar verir. Dış ticaret elemanı bayan ve bay adaylar için pek çok farklı çalışma olanakları sunan iş ilanlanlarına sahiptir. Görev alan adaylara verilen sorumluluklara göre çeşitli bölgelere seyahat etmeleri istenebilir. Ayrıca adaylar işletme bünyesinde kullanılan evrakların hazırlanma süreçlerinde farklı kurumlarla beraber görev alır. Dış ticaret elemanı İzmir, İstanbul, Ankara, Konya gibi çeşitli illerde farklı çalışma şekillerinde görev alacak adaylar için iş olanakları sunar. Dış ticaret elemanı arıyorum diyen kurumlar bünyelerinde görev alacak tam zamanlı ve yarı zamanlı adaylar için iş ilanları yayınlar. 

Dış ticaret elemanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Dış ticaret elemanı olmak isteyen adaylar üniversitelerin dış ticaret alanında eğitim veren dış ticaret, lojistik ve ithalat gibi bölümlerinden mezun olmaları ister. İlgili bölümlerden mezun isen kariyer.net’ten işveren kurumların yayınladıkları iş ilanlarına başvuru yaparak iş olanaklarına sahip olabilirsin. Ayrıca işletmeler, adayların yabancı dil bilgisine sahip olmalarını da ister.

Dış ticaret elemanı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Dış ticaret elemanı olarak görev almak isteyen isteyen adayların ticaret alanına ilgi sahibi olması gerekir. Takip, raporlama ve iletişim yönü kuvvetli olan adaylar dış ticaret elemanı olarak görev alabilir. Dış ticaret elemanı olmak istiyorsan sorunlar karşısında hızlı ve pratik çözümler üretebilmelisin. Sen de bu özelliklere sahipsen dış ticaret elemanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Dış ticaret elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Dış ticaret elemanı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden filtreli arama yaparak hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsin. İkamet ettikleri bölgeye yakın olan kurumların yayınladıkları iş ilanlarını filtreleyerek hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsin. Ayrıca yeni yayınlanan iş ilanları için mobil uygulamadan bildirimler alarak ilana ilk başvuruyu yapabilirsin.

Dış ticaret elemanlarının çalışma şekilleri nasıldır?

Dış ticaret elemanı çalışma şekli tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak farklılıklar gösterir. Genellikle tam zamanlı olarak yayınlanan dış ticaret elemanları aynı zamanda yarı zamanlı olarak da istihdam sağlar. Ek gelir kazanmak isteyen ve bu alanda eğitim alan öğrenciler de bu alanda yayınlanan yarı zamanlı iş ilanlarına başvuru yaparak tecrübe ve deneyim kazanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dış ticaret elemanı iş ilanları hangi meslek gruplarını kapsar?

Teknisyenler, teknikerler ve yardımcı profesyonel meslek mensupları, dış ticaret alanında çalışabilir. İthalat ve ihracata dayalı; bankacılık, taşımacılık, gümrük gibi dış ticaretle ilgili iş kollarında çalışabilecek kişiler, dış ticaret alanında birçok farklı iş imkanı bulabilir. Dış ticaretle uğraşan işletmelerde, bankaların kambiyo bölümlerinde, AB temsilciliklerinde, gümrüklerde ve nakliye firmalarında iş imkanları oldukça fazladır.

Dış ticaret iş ilanları hangi bölgelerde daha popülerdir?

Uluslararası iş yapan firmaların daha çok olduğu bölgelerde dış ticaret iş ilanları da fazla olur. Türkiye genelinde birçok firma dış ticaret yaptığı için bu alanda iş imkanı birçok bölgede bulunur. İstanbul, Kocaeli gibi ekonominin gelişmiş olduğu şehirlerde dış ticaret iş ilanları daha fazla görülür. Adaylar, Kariyer.net üzerinden filtreleme yaparak bulunduğu bölgedeki dış ticaret iş ilanlarını listeleyebilir.

Dış ticaret elemanı olmak için hangi kriterler sağlanmalıdır?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar bu alanda iş bulmak adına daha avantajlı olur. Çok iyi derecede İngilizce bilen adaylar işverenler tarafından tercih edilir. Ayrıca aktif araç kullanabilmek ve seyahat engelinin olmaması iş ilanı kriterlerinde yer alabilir. Adaylardan güçlü iletişim becerisine sahip olması talep edilebilir. Diğer yandan bu alanda çalışmak isteyen kişiler, MS Office programlarını bilmeli ve farklı kültürler ile çalışmaya yatkın olmalıdır.

Dış ticaret elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net üzerinden dış ticaret elemanı iş ilanları seçeneklerine ulaşılabilir. Adaylar filtreleme yaparak kendisine uygun iş ilanlarını listeleyebilir. Aynı zamanda dış ticaret alanında açılan iş ilanları için alarm oluşturan adaylar yeni ilanlardan haberdar olabilir. Akabinde adaylar, kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilir.

notifications İş Alarmı kur