50

Elektrikli Ev Aletleri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrikli Ev Aletleri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Elektrikli Ev Aletleri Sektörü İş İlanları

Günümüzde sıklıkla yardımına başvurulan ve farklı işlevleri bulunan elektrikli ev aletleri sektörel anlamda da büyüme ve gelişme kaydeder. Hemen hemen her yerde rastlanması mümkün olan elektrikli ev aletlerinin üretimi, dağıtımı, satışı gibi farklı alanlarda aktif çalışma gerçekleştirilir. Son derece geniş bir ağ içerisinde çalışma sergilenen elektrikli ev aletleri sektörü, bünyesinde pek çok farklı alanda çalışma fırsatı barındırır.Teknolojinin ve elektriğin yaygınlaşması sonucu kullanımı sıklaşan bu ürünlerde görülen çeşitlilik de dikkat çeker. Bu sektörde çalışmak için elektrikli ev aletleri iş ilanları seçeneklerini incelemek yeterlidir. Sektör bünyesinde farklı pek çok pozisyonda çalışma imkanını barındırıyor olmasıyla da öne çıkar. Sen de bu alanda çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden en güncel elektrikli ev aletleri sektörü iş ilanları fırsatlarına erişim sağlayabilirsin.  

Elektrikli Ev Aletleri Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Elektrikli ev aletleri sektöründe çalışmak için sahip olunması gereken belli başlı özellikler vardır. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Elektronik hakkında bilgi sahibi olmak 
 • Üniversitelerin elektrik üzerine olan mühendislik, teknisyenlik, teknikerlik gibi lisans veya önlisans programlarından mezun olmak 
 • Yayınlanmış olan elektrikli ev aletleri sektörü iş ilanları çerçevesinde belirtilen firma prensiplerine uyumlu olmak
 • Çalışılacak pozisyona uyumlu bir şekilde gerekli belge ve eğitimlere sahip olmak 
 • Elektrik alanına dair gerekli temel ve detay bilgilere sahip olmak
 • Gerekli aletleri ve makineleri kullanabiliyor olmak
 • Dağıtım bünyesinde çalışılması hâlinde gerekli seviyede ehliyet sahibi olmak 
 • Erkek adaylar için askerlik sürecini tamamlamış olmak 
 • İletişim becerilerinin kuvvetli olması
 • Ekip çalışmasına ve bireysel çalışmalara uyumluluk sağlayabilmek 

Elektrikli Ev Aletleri Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Etmek Gerekir?

Elektrikli ev aletleri sektörü bünyesinde yayınlanan iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur:

 • İlan yayınlayan firmanın prensiplerini karşıladığından tam olarak emin olman gereklidir. Firma politikasını, çalışma koşullarını ve kriterlerini dikkatli bir şekilde incelemen, başvuru sürecini daha kolay bir şekilde yönetebilmen ve en uyumlu olduğun işi tespit edebilmen adına oldukça mühimdir. 
 • Çalışmak istediğin  pozisyonla ilgili olarak detaylı bilgiye ilanlar aracılığıyla ulaşman mümkündür. Pozisyon hakkında ve bu pozisyonun getirisi olan iş yükü hakkında fikir sahibi olabilmek için ilanları oldukça detaylı bir şekilde incelemen gerekir. Detayları inceledikten sonra niteliklerine uyum sağlaman hâlinde elektrikli ev aletleri sektörü eleman arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanlara başvuruda bulunabilirsin. 
 • Belirlenmiş olan yabancı dil seviyelerine ve belgelere uyumluluk sağlaman son derece önemli olduğu için bu bilgileri de ilan detayları kısmından dikkatlice incelemen gerekir. 
 • Sektörel uyumluluk son derece önemli olduğu için ilan detayları kısmından departman ve pozisyon için gerekli niteliklerin iyice incelenmesi gereklidir. 

Elektrikli ev aletleri iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Elektrikli ev aletleri sektöründe bulunan iş ilanlarına kariyer.net aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Buradan ilanları kendine göre özelleştirerek en uygun ilanlara erişim sağlayabilir ve dilediğin ilana başvuruda bulunabilirsin. Ayrıca dilediğin pozisyondaki en güncel ilanlardan haberdar olmak için alarm kurabilirsin. Bu sayede elektrikli ev aletleri sektörü iş ilanları yeni olanlardan haberdar olarak gerekli incelemeleri gerçekleştirebilirsin. 

Elektrikli ev aletleri sektörü iş imkanları nelerdir?

Elektrikli ev aletleri sektörü bünyesinde farklı pek çok pozisyonda çalışma imkanı edinebilirsin. Mühendis olarak alet üretimi gerçekleştiren firmalarda çalışabileceğin gibi mağaza satış danışmanı olarak da bu alanda çalışma imkanı edinmen mümkündür. Kargo şoförlüğü, proje geliştiriciliği, teknisyenlik gibi farklı pozisyonlarda da elektrikli ev aletleri sektöründe çalışabilirsin. 

Elektrikli ev aletleri sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Pozisyona bağlı olarak bu sektörde bulunan iş imkanlarına başvuruda bulunmak için belirlenen kriterlerde farklılıklar oluşur. Başvurulan pozisyonun gerektirdiği eğitim düzeyine ve belgelere sahip olan, meslek gerekliliklerine sahip ve nitelikli kişiler bu alandaki iş ilanlarına kolaylıkla başvuruda bulunabilir. Sen de bu sektörün ve başvuruda bulunduğun pozisyonun gerekliliklerini karşılaman durumunda alanda çalışma fırsatı edinebilirsin. 

Elektrikli ev aletleri sektörü part time çalışma olanakları nelerdir?

Sektör bünyesinde çalışılan pozisyona göre çalışma opsiyonlarında farklılıklar görülebilir. Mağaza satış danışmanı olarak part time çalışma fırsatına erişebilirken teknisyen olarak bu çalışma opsiyonuna rastlaman pek mümkün değildir. Çalışmak istediğin pozisyona bağlı olarak bu alanda part time çalışma imkanı edinmen mümkündür. Bu alandaki part time çalışma imkanı edinebileceğin pozisyonlar hakkında kariyer.net üzerinden bilgi sahibi olabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli ev aletleri sektörünün geliştiği iller hangileridir?

Elektrikli ev aletleri sektörü, beyaz eşya sektörüne benzer şekilde ülkenin bazı bölgelerinde daha yoğun gelişim gösterir. Üretim noktalarından satış noktalarına kadar uzanan elektrikli ev aletleri sektörü içindeki istihdam oranı şehir bazında değişir. Ağırlıklı olarak sanayinin geliştiği şehirlerde kendini belli eden elektrikli ev aletleri sektörü Tekirdağ’dan başlarak bölgelere göre dağılır. Farklı departmanlarda çeşitli iş olanakları sağlayan elektrikli ev aletleri sektörü Manisa ve Ankara’da da gelişmeye devam eder. Bu şehirlerin yanında İstanbul, Kayseri ve Amasya’da üretim kadar depo ve dağıtım alanları da artış sergiler.

Elektrikli ev aletleri sektöründe hangi pozisyonlarda iş olanağı sağlanır?

Elektrikli ev aletleri mutfaktan temizlik ürünlerine kadar pek çok alana hizmet eden ürün yelpazelerine sahiptir. Elektrikli ev aletleri sektörü farklı şehirlerde yer alan işletmeler sayesinde hem istihdam yaratmayı hem de hedef kitleye ulaşmayı amaçlar. Perakende alanıyla bağlantı ilerleyen sektörde ayrı iş kollarına uygun birçok iş ilanı yayınlanır. Saha, üretim ve pazarlama gibi alanlarda meslek grubuna göre uzman, uzman yardımcısı ve satış sorumlusu olarak çalışabilirsin. Elektrikli ev aletleri sektöründeki işletmelerde aynı zamanda mühendislik ve yönetim birimlerinde de rol alabilirsin.

Elektrikli ev aletleri sektöründe üniversite mezunları için iş olanakları nelerdir?

Elektrikli ev aletleri sektörü genelindeki üretim ve satış faaliyet alanlarında üniversite mezunları için sayısız iş olanağı sıralanır. Sektördeki departmanlar ilgili alana göre belirli lisans derecelerine sahip adaylara öncelik tanır. Elektrikli ev aletleri sektöründe çalışabilmen için başvurduğun alanla ilgili lisans diplomasına ihtiyacın olur. Üniversite mezunları için elektrikli ev aletleri sektöründe kanal satış yöneticiliği, insan kaynakları yöneticiliği ve ihracat satış uzmanlığı bulunur. Bu pozisyonlara alternatif olarak bölge temsilciliği, müdür yardımcılığı, operasyon uzmanlığı ve üretim mühendisliği gibi meslekler yer alır.

Elektrikli ev aletleri sektöründe hangi mühendislik mezunları çalışabilir?

Elektrikli ev aletleri sektörü elektrikli cihazların günlük yaşam ihtiyaçlarını karşılayacağı modeller üzerine kuruludur. Üniversitelerin belirli teknik bölümlerinden mezun adaylara elektrikli ev aletleri sektöründe ihtiyaç duyulur. Bu bölümler arasında çoğunlukla mühendislik ve ticaret temelli yüksek öğrenim programları yer alır. Elektrikli ev aletleri sektöründe çalışmak için mühendislik bölümleri içerisinden Makine, Elektrik-Elektronik ve Fizik gibi alanları tamamlamak gerekir. Elektrikli ev aletleri sektöründeki bazı işletmeler adaylarda Uçak ve Uzay Mühendisliği alanlarında gerekli eğitimleri alma şartı arar. Mühendislik sektörde özellikle planlama ve üretim aşamalarında öne çıkar.

notifications İş Alarmı kur