77

Estetisyen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Estetisyen cancel
HİSTORYHAİR TEDAVİ VE HASTANE HİZMETLERİ A.Ş
Tecrübeli Estetisyenler Aranmaktadır.
HİSTORYHAİR TEDAVİ VE HASTANE HİZMETLERİ A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Kolan Hastanesi
Estetisyen
Kolan Hastanesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

W

Estetisyen
WELL WAY SAĞLIK HİZMETLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
GRP KOZMETİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Güzellik Uzmanı
GRP KOZMETİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Estetisyen İş İlanları

Cilt ve vücut bakımı, epilasyon, makyaj gibi kişiye özel bakım işlemleri uygulayan kişilere estetisyen denir. Estetisyenler, cildi tanımaktan ve cilt yapısına uygun ürün kullanımından sorumludur. Cilt tedavilerine yönelik çalışmalar da yapabilen estetisyenler, teknolojik gelişmeleri de yakından takip eder. Estetisyen makyaj uygulamalarından da sorumludur. Estetisyenler,  hijyen ve temizlik kurallarının tam anlamıyla  uygulanmasını sağlamakla yükümlüdür. Kişisel bakım işlemleri için gerekli olan makine ve ekipmanın kullanım bilgisine sahip olan estetisyen, makine ve ekipmanların temizliğinden de sorumludur. Güzellik endüstrisinin önemli elemanlarından biri olan estetisyenler; güzellik merkezlerinde, hastanelerde ya da özel kliniklerde çalışma olanağına sahiptir. Estetisyen, bakım ve temizlik yöntemleri ile ciltte uygulamalar yapar. Bu durum göz önüne alındığında estetisyenlerin güzellik konusunda danışmanlık görevini üstlendiği de görülür. Estetisyen, müşteri ile ön görüşme yaparak uygulayacağı işlemi belirler. Mesleğe dair tüm yöntem ve tedavileri takip etmek de estetisyenlerin iş tanımı içerisinde yer alır. Güzellik sektöründe iş yapan firmalar,  estetisyen iş ilanları sayfası üzerinden yayınladıkları ilanlar sayesinde en uygun estetisyenleri arar.

Estetisyen Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Estetisyen mesleğinde kariyer yapmak isteyen estetisyen adaylarının sahip olması gereken birkaç özellik ve yetenek bulunur. İlk olarak estetisyen adaylarının 18 yaşını doldurması gerektiğini bilmeleri gerekir. Etkin zaman yönetimi becerisine sahip olmak firmalar tarafından aranan kriterler arasında bulunur.  Estetisyenler, dış görünümüne ve bakımına önem vermeleri gerektiğini de bilmelidir. Temizliğe düşkün, bakımlı ve düzenli olan estetisyenin, mesleğinin gerekliliğine uygun davranışlar sergileme yeteneğinin olması gerekir. Estetisyenlerin sorumluluk bilinci ve kendisini geliştirebilme özelliği bulunur. Ekip çalışmasına uyumlu ve bilgili olan estetisyenlerin, ihtiyaç duyduğu araç ve gereçleri kullanma yeteneği bulunur. Estetisyenlerin, deri ve bulaşıcı hastalıklar hakkında bilgi sahibi olma özelliğinin bulunması gereken şartlar arasında yer alır. İstanbul gibi büyükşehirlerde güzellik merkezlerinin ve hastanelerin sayısının çok fazla olduğu bilinir. İstanbul’da estetisyen arayışında olan firmalar, estetisyen iş ilanı İstanbul şehrinde ilan açar. Estetisyen mesleğinin oran olarak daha çok kadınlar tarafından tercih edildiği gözlemlenebilir. Bu durum göz önüne alındığında erkek estetisyenlerin de yoğunlukta olduğunun bilinmesi gerekir. Bazı firmaların estetisyen ilanlarında erkek aday olma kriteri bulunabilir. Firmalar, erkek estetisyen arayışlarını, erkek estetisyen iş ilanları yayınlayarak sonlandırır.

Estetisyen İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Estetisyenler için yayınlanan iş ilanları, estetisyenlik alanında adayların çalışmasına olanak sağlar. Birçok farklı güzellik merkezi tarafından farklı kriterlerde, farklı şehirlerde adaylar aranır. Estetisyen ilanlarına başvurmak isteyen adayların firmaların iş ilanlarını dikkatle incelemesi gerekir. Bazı firmaların ilanlarında çalışma saatlerinin tam zamanlı ya da part time olduğuna dair kriterler bulunur. Part- time estetisyenlik yapmak isteyen adaylar, part- time estetisyen iş ilanları arasından değerlendirme yapabilir. Bazı özel klinikler ise estetisyen ilanlarını farklı kriterlerde yayınlar. İşverenlerin adaylardan diploma ve belge talebi bulunabilir. Estetisyen adayları, herhangi bir özel klinikte ya da doktor muayenehanesinde çalışmak istiyorsa, doktor yanına estetisyen iş ilanları kategorisini takip edebilir. Potansiyel estetisyen adayları firmalara başvuru yapmadan önce firmanın çalışma koşullarını ve kriterlerini değerlendirir.  Bazı güzellik merkezleri ya da diğer firmalar deneyimli estetisyen arayabilir. Bazı firmalar diploma ya da belge kriteri sunar.  Bunun yanı sıra firmalar, farklı estetisyenlik pozisyonları için ilan yayınlayabilir. Deneyimli estetisyen arayan firmalar, yönetici estetisyen iş ilanları yayınlar. Eğer siz deneyimli bir estetisyen değilseniz, bu ilana başvurmak yerine başka bir ilana yönelmeniz doğru olur. Estetisyen iş ilanlarını takip eden adaylar, estetisyenlerin çalışma alanlarına da dikkat etmelidir. Bazı firmalar ilanlarını, çalıştıkları kuruma uygun olarak yayınlamayı tercih edebilir. Bu ilanların başında hastaneler gelir. Estetisyen olarak hastane ortamında çalışmak tercih edilebilir. Bu durumda adayların estetisyen iş ilanları hastane sayfasını takip etmeleri doğru olur.

Estetisyen Ne İş Yapar?

Estetisyenler, psikoloji ve anatomi bilgisine sahip olmalıdır. Firmalarda aktif olarak çalışan estetisyenlerin deri ve bulaşıcı hastalıklara dair bilgi sahibi olması gerekir. Estetisyenlerin doktor olmadıklarının unutulmaması gerekir. Müşteri ile ön görüşme yaparak müşteriye uygulanacak işlemi belirlemek estetisyenin görevleri arasında bulunur. Estetisyenler ciltteki sorunlara uygun bakım ve işlemi uygulamaktan sorumludur. Kalıcı ya da günlük makyaj uygulamasının yapılması da estetisyenin görevleri arasında yer alır. Estetisyenler işlem sırasında kullandıkları makine ve ekipmanın bilgisine hâkim olmakla yükümlüdür. Kullandığı tüm makine ve ekipmanın temizliğinden de estetisyen sorumludur. Estetisyen, mesleği ile ilgili tüm tedavi, teknoloji ve güncel bilgileri öğrenmek ve takip etmekle de sorumludur. Müşteri memnuniyeti ve firmanın kuralları ile çalışmaya uyum sağlayan estetisyen, temizlik ve sağlık bilgisi uygulamalarını da yerine getirir. Estetisyenlerin diploma ve belge kriterini sağlaması gerekir. Vücut ve epilasyon hizmeti de estetisyenlerin iş tanımında yer alır. Estetisyen iş ilanları arasından başvuruda bulunan adaylar genel anlamda bu tür işler yaparlar. Estetisyen olmak isteyen adaylar, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden ya da mesleki eğitim merkezlerinden ilgili eğitimleri alabilirler. 

Estetisyen İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Estetisyen olmak isteyen adaylar meslek liselerinin ve üniversitelerin iki yıllık ilgili bölümlerinden mezun olabilir. Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ve Pratik Kız Sanat Okullarının da estetisyen adaylarının eğitim alabileceği kurumlar olduğu bilinir. Özel eğitim veren kurumlardan eğitim alarak sertifika sahibi olan estetisyenler, firmaların diploma ve belge kriterlerine yerine getirebilir.  Eğitimini yeni tamamlayan estetisyen adayları, estetisyen yardımcısı iş ilanları yayınlayan firmaları değerlendirip başvuru yapabilir. Estetisyen olarak çalışmaya başlamadan önce deneyim kazanmayı düşünebilir.

Estetisyenin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Estetisyenler cilt bakımından ve cilt temizliğinden sorumludur. Cilt yapılarını bilmek ve bu yapılara uygun işlem yapmak, estetisyenlerin görevleri arasında yer alır. Estetisyenler, kalıcı ya da günlük makyaj yapmaktan da sorumludur. Vücut temizliği ve epilasyon hizmetini sunmak da estetisyenlerin görevleri arasında yer alır. Estetisyenler, kullandıkları makine ve ekipmanları kullanma bilgisine hâkim olmaktan ve makine ve ekipmanın temizliğinden sorumludur.

Estetisyen Mesleği İçin İş Olanakları Nelerdir?

Estetisyenler; güzellik merkezleri, hastaneler, özel klinikler, otellerin kişisel bakım bölümlerinde çalışabilirler. Hastanede çalışmak isteyen adaylar, estetisyen iş ilanları hastane ilanlarına başvurabilir.Ayrıca bu kişiler kendi iş yerlerini de kurabilirler. Estetisyenlerin uzun çalışma saatlerine adapte olmaları gerekir. Yüksek stresli ve yoğun bir çalışma ortamına uyum sağlamaları gereken estetisyenler, temizlik kurallarını da yerine getirmelidir. Estetisyenlerin, mesleklerinde ortaya çıkan gelişme ve tedavileri yakından takip etmekle yükümlü olduklarını bilmeleri gerekir. Kendi iş yerini açmayı tercih eden estetisyenlerin gerekli diploma ve belgelere sahip olması gerekir.

Estetisyen İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Estetisyen arayışında olan firmalar, iş ilanları sayesinde bu arayışlarını duyurur. Estetisyen adayları da yayınlanan iş ilanlarını takip ederek çalışma olanağına kavuşur. Firmalar, faaliyet gösterdikleri bölgede estetisyen arayışında bulunur. Örneğin; Ankara’da faaliyet gösteren firma, estetisyen iş ilanları Ankara ilanı yayınlar. Uzun çalışma saatlerine adapte olmaları gereken estetisyenler, mesleki gelişmeleri takip etmekle görevlidir. Estetisyen, hijyen ve temizlik kurallarına uyan  çalışma ortamlarında görevlendirilir. Estetisyenlerin cilt bakımı ve tedavileri konusunda da bilgi sahibi olması beklenir. İş ilanlarının yoğunluğu, talebin fazla olduğu illere göre değişir. İzmir gibi büyükşehirlerde estetisyen arayışı olan firmalar, estetisyen iş ilanları İzmir başlığı altında ilan yayınlar. Başvurmak isteyen adaylar, koşulları değerlendirerek başvuru yapabilir.

Estetisyenler Ne Kadar Maaş Alır?

Estetisyenler, farklı şirketler ve çalışma ortamlarında bulunur. Aldıkları ücretin çalıştıkları firmaya göre değişiklik gösterdiği estetisyenler, asgari ücretin üzerinde bir maaş alırlar. İşe yeni başlayan estetisyenler asgari ücretle göreve başlayabilir. Yıllar geçtikçe ve deneyim arttıkça estetisyenlerin aldığı maaş da artar. Hastane ve özel klinikler de çalışan estetisyenlerin ücreti, hastane ve özel kliniklerin kurallarına göre belirlenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Estetisyen iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Estetisyen iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Estetisyen iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Estetisyen iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Estetisyen pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Estetisyen iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Estetisyen iş ilanlarına erişebilirsin.

Estetisyen iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Estetisyen için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur