83

Serbest / Freelancer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Serbest / Freelancer cancel
RE/MAX KAPTAN
Gayrimenkul Danışmanı
RE/MAX KAPTAN
Kocaeli İş Yerinde
Serbest Zamanlı
1 gün
Kula Yağ Ve Emek Yem San. Tic. A.Ş.
Genel Başvuru
Kula Yağ Ve Emek Yem San. Tic. A.Ş.
Afyon +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Güler Mühendislik İnş.Mak.Taah.Tic.Ltd.Şti.
Makine Mühendisi
Güler Mühendislik İnş.Mak.Taah.Tic.Ltd.Şti.
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Remax Cadde
Remax Cadde Gayrimenkul Danışmanı
Remax Cadde
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Freelance İş İlanları

İnsanların iş yerlerinde verimsiz vakit geçirmek istememesi sebebi ile Türkiye geneli freelance iş ilanları da yoğun olarak aranan çalışma şekli olarak karşımıza çıktı. İnsanlar en verimli oldukları saatlerde işlerini yapmak ve geri kalan zamanı kendilerine ayırmak istedikleri için birçok sektörde freelance çalışma şekli yükselişe geçti. Bu verimlilikten ve durumun maddi olarak kazancından faydalanmak için freelance eleman arayanlar da oldukça fazla. Özellikle sosyal medya yönetimi, içerik yazarlığı, SEO geliştirme işlemleri, web tasarım, müşteri ilişkileri geliştirme, program ve uygulama yazma gibi gelişmiş bilgisayarlar ile yapılacak işler için gün geçtikçe freelance iş ilanları artar.

Freelance Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Freelance çalışan olmak için özellikle pazarlama ya da programlama konusunda gelişmiş olman gerekebilir. Evden freelance iş ilanları incelenerek hangi kriterlerin freelance çalışmak için gerekli olduğu konusunda daha fazla bilgi sahibi olman da mümkün. Freelance çalışman için zamanını kendin yönetebilmen, çalışma disiplinine sahip olman ve kendi işini bulabilmek gibi kriterlere sahip olman önemli. Freelance olarak çalışan kişilerin, işlerini zamanında yetiştirebilmeleri için iyi bir zaman yönetimi yeteneğine sahip olması gerekir. Bu sayede yapılacak işleri zamanında tamamlayabilir ve ileride alınabilecek potansiyel işler için doğru bir izlenim bırakabilirsin. Freelance olarak çalışmak için deneyimlerini işverene doğru aktarmalı ve yaptığın işi doğru pazarlamalısın. Bunun için de biraz satış yeteneğine ve özgüvene sahip olman gerekir. Ayrıca freelance çalışma şekli firmalar için dışarıdan alınan bir hizmet olduğu için en iyisini almak isterler ve bunun için teknik bilgiye sahip insanlarla çalışmaya özen gösterirler. İş alma aşamasında işe dair bilgiye sahip olduğunu göstermek oldukça ikna edici olur. Kendi disiplinini sağlayan ve işini vaktinde bitirme konusunda zorluk çekmeyen biri isen freelance çalışman oldukça kazançlı.

Freelance Çalışanların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Güncel freelance iş ilanları incelendiğinde sizden istenen nitelikler ve çalışma koşulları ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak mümkün. Freelance çalışma şeklinde çalışan insanların çalışma ortamları şu şekildedir:

  • Freelance olarak evde, rahat kıyafetlerle, diğer insanlar tarafından konsantrasyonun bölünmeden ve sadece verimli olduğun saatlerde çalışabilirsin. Bu da freelance çalışmanın oldukça konforlu koşullara sahip olduğu sonucunu doğurabilir.
  • Freelance çalışma full time işlerden daha fazla belirsizlik içerdiği ve sağlık sigortası gibi koruyucu bürokrasilerden uzak olduğu için sana daha fazla yük yükleyebilir. Bunun için aylık olarak geçimi sağlayacak iş bulmak için doğru stratejilere sahip olmak, koruyucu önlemler almak ve memnuniyeti artırıp tercih edilme oranını yükseltecek şekilde disiplinli ve zamanlı çalışman gerekir.
  • Kendi başına çalışmanın bu fazla sorumluluk gereken tarafı halledildiğinde ise hem maddi hem de manevi açıdan freelance işin verdiği tatmin oldukça yüksek olacak.

Freelance Çalışanlar Ne İş Yapar?

Daha çok freelance olarak  bilinen home office iş ilanları birçok sektörde kendini geliştirmiş kişiler için uygun olabilir. Freelance çalışma şeklini daha çok kendi işinin patronu olduğun bir iş olarak düşünebilirsin. Bu nedenle işveren ile iletişim, işi almak için ikna etme, maddi konularda anlaşma, işi planlama, projeyi tamamlama, doğru zamanda teslim etme ve müşterinin sorunlarına geri dönme gibi bir işletmede satış, muhasebe, planlama ve üretim departmanı olarak da bilinen süreçleri kendi başına gerçekleştirebilirsin. Freelance olarak çalışman için daha çok pazarlama ve yazılım alanlarında kendini geliştirmen gerekir. Pazarlama ve yazılım alanında freelance olarak çalışabilmen için bu alanda personel eleman arayan firmaların ilanlarına başvurabilirsin. Örneğin; yeni bir marka yaratmayı düşünen bir firma, markanın logosu için bir grafik tasarımcı ile freelance anlaşabilir ve en iyi logoya sahip olabilir. Markanın büyümesi için bir sosyal medya yöneticisi ile çalışarak kısa sürede markanın isminin duyulmasını sağlayabilir.

Freelance iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Freelance ya da home office iş olarak bilinen yarı zamanlı çalışma için doğru yerlerdeki iş ilanlarına başvurman daha hızlı iş bulmanı sağlayabilir. Bazı şehirler, yaygın olan sektörlere göre freelance çalışanları daha fazla arayabilir. Örneğin; İzmir, reklamcılık sektöründe çalışan birçok firmaya sahiptir ve home office iş ilanları İzmir olarak yapılan arama ile kısa sürede buradaki tüm freelance iş imkanlarına erişebilirsin.

Freelance iş ilanlarda hangi meslekler öne çıkar?

Freelance iş bul aramaları incelendiğinde en çok pazarlama ve yazılım alanında yardım isteyen firmalar öne çıkar. Bunun için bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, sosyal medya yöneticisi, içerik yazarı, dijital pazarlama uzmanı, grafik tasarımcı gibi meslekler yapmak istiyorsan freelance iş bulma konusunda diğer mesleklerden daha avantajlı olabilirsin.

Freelance iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Freelance çalışmak için doğru başvurular yapmak ve işveren ile kolay iletişime geçebilmek önemli. Bu yüzden freelance olarak kendi ikamet ettiğin şehirdeki ilanları araştırabilirsin. Yani home office iş ilanları Ankara araması Ankara’da ya da Ankara’ya yakın Eskişehir, Çorum gibi bir şehirde yaşıyorsan işverenle daha sağlıklı bir iletişim kurulmasını sağlar.

Freelance iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Freelance iş ilanlarına, sahip oldukları yetkinliklere göre tecrübeli isen başvuru yapabilirsin. Freelance eleman arayanlar, sadece bir dönem gereken ve uzmanlık isteyen bir işi, eleman almadan ve yetiştirme süreçlerini yaşamadan kısa sürede yapabilecek kişileri arar. Aranan işi yapabilecek tecrübeye sahip isen güncel home office iş ilanları konusunda araştırma yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

En popüler Freelance iş ilanları nelerdir?

Kariyer.net üzerinde çok farklı sektörlerde Freelance iş ilanlarını görmen mümkündür. En popüler Freelance ilanları arasında; sigortacılık, şoförlük, muhasebe sorumluluğu, emlak danışmanlığı, çevirmenlik, metin yazarlığı, yazılım uzmanlığı gibi işler yer alır. Bunlara ek olarak, kuryelik, dış ticaret uzmanlığı, pazarlama, sosyal medya uzmanlığı, oyunculuk gibi işler de Kariyer.net üzerinde popüler iş ilanları olarak göze çarpar.

Freelance iş ilanları en çok hangi sektördedir?

Freelance iş ilanları genellikle evden ya da belirli zaman aralıklarında yapılabilecek işleri içerir. Sektörel bazda en çok iş ilanı, finans, pazarlama, metin yazarlığı ve çeviri, sosyal medya, lojistik ve dış ticaret alanlarındadır. Ayrıca gayrimenkul satış ve pazarlama, nakliye ve posta hizmetlerine yönelik Freelance iş ilanlarına da rastlamak mümkündür. Bunlara ek olarak, yazılım, sigorta gibi sektörlerde Kariyer.net üzerinde dönemsel iş ilanları bulabilirsin.

Freelance iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Kariyer.net uygulamasını cep telefonuna indirip, "Freelance iş ilanları" araması yaptıktan sonra "İş Alarmı Kur" seçeneğini tıklayarak, bu kapsamdaki işlerden anında haberdar olabilirsin. Ayrıca siteye üye girişi yapmanın ardından Freelance iş ilanlarını aratıp, filtre bölümünde en aşağıda yer alan; "Yeni İlanlardan Haberdar Et" butonunu tıklayarak, anında Freelance iş ilanlarından bildirim alırsın.

En kazançlı Freelance iş ilanları nelerdir?

En kazançlı iş ilanları arasında; finans, gayrimenkul ve pazarlama alanında işler yer alır. Ayrıca, yazılım ve çevirmenlik en kazançlı sektörler olarak dikkat çeker. Kariyer.net üzerinden özgeçmişini oluşturarak bağlı olduğun sektöre ilişkin iş ilanlarından haber olabilir ve anında bu ilanlara başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur