Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
842

Yazılım Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yazılım Uzmanı cancel
Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.
Yazılım Uzmanı
Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Mt Bilgi Teknolojileri ve Dış. Tic.a.ş.
Yazılım Uzmanı
Mt Bilgi Teknolojileri ve Dış. Tic.a.ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
sedbim bilişim sanayi ticaret ltd şti
Yazılım Uzmanı
sedbim bilişim sanayi ticaret ltd şti
İzmir +1 il daha Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 17 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yazılım Uzmanı İş İlanları

Yazılım uzmanı; sürekli gelişen teknolojiyle beraber her alanda ihtiyaç duyulur hale gelen, yazılım programlarını tasarlayan kişidir. Yazılım uzmanı, bilgisayar programları hakkında her detaya hakim olur. Bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ile bu mesleğe her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulur. Çoğu sektörde faaliyet gösteren kurum veya firma da ihtiyaçları doğrultusunda iş ilanları yayınlar. Yazılım uzmanı, çalışmalarını bireysel olarak yürütebileceği gibi ekip halinde de yürütebilir. Yazılım uzmanı iş ilanı sayfası da çalışma koşulları hakkında detaylı bilgi verilir. Yazılım uzmanlarının çalışma şekilleri firma ya da kurumların yürüttüğü projeye bağlı olarak değişebilir. Freelance iş ilanları değerlendirilerek uzaktan da yazılım uzmanı mesleği yürütülebilir. Yazılım uzmanı; bilgisayar, mobil cihazlar ve elektrikli ev aletlerine, yazdığı kodlar ile komutlar vererek ürünlerin sorunsuzca çalışmasını sağlar. Mobil oyunlar ve sitelerin çalışmasında yazılım uzmanları büyük rol oynar. Ülkelerin en önemli güvenlik türlerinden biri haline gelen tüm verilerin saklandığı internet ağının güvenliği olan siber güvenlik, yazılım uzmanları tarafından sağlanır. 

Yazılım Uzmanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Yazılım sektöründe teknoloji ile paralel olarak sürekli değişim ve gelişim gözlemlenir. Yazılım uzmanlarının bu değişim ve gelişimi takip edebilmesi için bazı yeteneklere sahip olmaları, bu meslek açısından büyük önem taşır. Yazılım uzmanlarının, yazılım alanındaki değişimleri güncel olarak takip etmeleri ve dinamik bir yapıda olup kendilerini geliştirmeye açık olmaları gerekir. Gelişim için çaba, azim ve araştırmaya istek olmalıdırlar. Yazılım uzmanlarının programlama dillerini çok iyi bilmeleri ve alanda kendilerini sürekli geliştirmeleri gerekir. Kendi ülkeleri dışında yaşanan dünya genelindeki tüm gelişmeleri yakından takip edebilmek ve çoğu İngilizce olan yazılım dillerini rahatça anlamak için İngilizce bilmek, yazılım uzmanlarına büyük avantaj sağlar. Neredeyse bütün güncel yazılım uzmanı iş ilanları arasında yabancı dil bilme şartı aranır. Yazılım, cihaza komut vererek bilgisayarı ya da ürünü yönlendirmek anlamına gelir. Bu yönlendirmeyi yapabilmek için hızlı düşünme ve karar alma yeteneklerinin yazılım uzmanlarında gelişmiş olması gerekir. Bolca hesaplama ve analiz gerektiren yazılım alanı, matematik, mantık ve problem çözme yeteneğini de yazılım uzmanlarında arar. 

Yazılım Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Yazılım uzmanlığı, yoğun tempo ve özveri gerektiren bir meslek olduğu için iş ilanları incelenirken çalışma koşullarına bakmak önemlidir. Freelance, yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma türlerinin uygulanabileceği meslekte, farklı seçenekler değerlendirilebilir. Yazılım uzmanlığı mesleği, kişiden sürekli kendisini geliştirmesini bekler. Yazılım uzmanları iş ararken çalıştıkları yerde kendilerini geliştirme fırsatı bulup bulamayacağını sorgulamalıdır. Yazılım uzmanları ilgi alanları doğrultusunda farklı yetkinliklere sahip olarak, birbirinden bazı noktalarda ayrılan çeşitli yazılım uzmanlığı alanlarında yetkin hale gelebilir. İş ilanlarında farklı çeşitlere ayrılan uzmanlık alanlarına bakılması önemlidir. Yazılım destek uzmanı iş ilanları bu alanlar arasında yer alır. Yazılım dillerinin pek çok türü bulunur. Kişilerin çalışılacak proje veya alan kapsamında farklı yazılım dillerini bilmesi, kişide aranan kriterler arasında yer alabilir. Hangi programlama dilinin ne derecede bilindiği kişisel olarak sorgulanmalıdır. İlanlarda belirtilen işin kapsamının detaylı olarak incelenmesi, anlaşılamayan konuların işveren şirket ile iletişime geçerek öğrenilmesi gerekir.

Yazılım Uzmanı Ne İş yapar?

Yazılım uzmanları, teknolojiyi geliştirmenin ilk adımından son adımına kadar görev alır. Bu aşamalarda yazılım uzmanına ciddi sorumluluklar düşer. Kamu veya özel sektörde yazılım uzmanına ihtiyaç duyan birçok çalışma alanı bulunur. Bu alanlar; yapay zeka, savunma sanayi, bilgisayar ve uzay teknolojisinden bankacılık, iletişim, otomotiv, sektörüne kadar çeşitlilik gösterir. Yazılım uzmanları çalıştıkları yerde, kendi sorumluluklarında yürütülen projelerde yazılım sürecini tüm aşamalarıyla takip eder. Bu süreçte işletim sistemi kurmak, yazılım geliştirmek, sistem geliştirmek, yazılımları test etmek ve değerlendirmek gibi görevlerde aktif rol oynarlar. Sürece dair bulunan yazılım hatalarını tespit edip değerlendirmesini yaparak düzeltilmesini sağlar. Yazılımlarla ilgili oyun sistemlerinde veya mobil uygulamalarda düzeltmeleri sağlayan kişiler, yazılım test uzmanı iş ilanları arasından kendisine uygun bir iş bulabilir. Yazılım uzmanı, sürekli ihtiyaca yönelik farklı yazılımlar tasarlar. Bu tasarımları yapan kişiler, yazılım geliştirme uzmanı iş ilanları sayfasında yayınlanan iş ilanlarında aranır. Yazılım uzmanları bu çalışmaları yapabilmek için yazılıma dair konulara hakim olmalı ve gelişen yazılım sektörünü sürekli takip etmeli, gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmelidir. Yazılım uzmanı MySQL, Ajax ve JavaScript gibi yazılım dillerine hakim ise özel olarak PHP yazılım uzmanı iş ilanları arasında yer alan ilanlara da bakabilir.

Yazılım Uzmanı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Yazılım uzmanı, öncelikle teknoloji ve bilişim alanına ilgisi olan kişilerin tercih etmesi gereken bir meslektir. Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği lisans bölümleri tamamlanarak yazılım uzmanı olunabilir. Yazılım uzmanı olabilmek için üniversite eğitimi tamamlamak aranan şartlar arasında bulunur. Yazılım uzmanı olmak isteyen kişiler, bu amaca yönelik belirli kurs ve eğitim gibi çalışmalara katılarak kendini yazılım uzmanı olmaya hazırlayabilir. Bu eğitim ve kurslardan sürekli gelişime ihtiyaç duyan yazılım uzmanları da faydalanabilir. Üniversite eğitimi, teorik ve uygulamalı olarak alınan dersler sayesinde meslek adaylarını bazı yönlerden daha donanımlı hale getirerek yazılım uzmanı iş ilanları sayfasından ilanlara başvuruda bulunan diğer adaylar arasından öne geçirir. Şu an ve gelecek için büyük önem taşıyan bu meslekte işverenlerin aradığı en önemli kriter, yazılım alanında kişinin ne derece gelişim gösterdiğidir. 

Yazılım Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Çoğu meslek gibi yazılım uzmanı mesleğinde de sahip olunan donanım ve tecrübe doğrultusunda alınan maaş şekillenir. Yazılım uzmanı, kamu veya özel sektörde çalışabilir. Her iki sektörde de yeni mezun olarak alınan maaş daha düşük olabilir. Ancak tecrübe edindikçe maaş miktarı artar. Maaş miktarında illere ve sektörlere göre de farklılıklar bulunur. Yazılım uzmanı iş ilanları İstanbul şehri, iş ve maaş olanaklarının iyi olduğu iller arasında yer alır.

Yazılım Uzmanı Nerelerde Çalışır?

Yazılım uzmanları için kamu sektöründe de iş olanağı bulunsa da iş olanaklarının büyük bir bölümünü özel sektör oluşturur. Pek çok sektörde yürütülen faaliyetler ve üretilen ürünlerin büyük kısmını yazılım sistemleri oluşturur. Bu noktada finans, yapay teknoloji, otomotiv, savunma sanayi gibi sektörlerde faaliyet gösteren firma ve kurumlar bünyesinde birçok yazılım uzmanı pozisyonu bulunur. Yazılım uzmanları aynı zamanda freelance yazılım uzmanı iş ilanları sayfasında yayınlanan ilanları değerlendirerek uzaktan çalışabilir.

Yazılım Uzmanı Nasıl Çalışır?

Her alanda ihtiyaç duyulan yazılım uzmanların çalışma biçimi çalıştıkları yere ya da proje türüne göre değişkenlik gösterir. Yazılım uzmanlarının diğer mesleklere göre freelance çalışma olanağı daha fazladır. Bireysel ve ekip halinde çalışmak ise yazılımların nasıl tasarlanacağı ile alakalıdır. Yazılım uzmanları çalışmak istediği sektör seçimini yaparak o sektör üzerine çalışmalarını yürütebilir. Örneğin; mobil cihazlar ile uyumlu çalışacak kodsal yazılımlar üreten mobil yazılım uzmanları, iş fırsatları için mobil yazılım uzmanı iş ilanları sayfasını inceleyebilir.

Yazılım Uzmanı Nasıl Olunur?

Yazılım uzmanlığı, sahip olunması gereken nitelikler ve yapılan iş göz önünde bulundurulduğunda zor olduğuna dair pek çok düşünce bulunur. Ancak sabır ve öğrenme azmi bulunan yazılıma ilgili kişiler, rahatlıkla yazılım uzmanı olabilir. Yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği lisans bölümlerini okuyarak ya da yazılım uzmanlığının gerektirdiği donanıma farklı sertifika programları yoluyla sahip olarak bu meslek gerçekleştirilebilir. Bu donanıma sahip olduktan sonra yazılım iş ilanları İstanbul ve diğer illerdeki ilanlar incelenerek iş bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Yazılım Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Yazılım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Yazılım Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Yazılım Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Yazılım Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Yazılım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Yazılım Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Yazılım Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Yazılım Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.