Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
115

İhracat Müşteri Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İhracat Müşteri Temsilcisi cancel
GÖNCAY PLASTİK SAN. VE TİC.A.Ş
İhracat Müşteri Temsilcisi
GÖNCAY PLASTİK SAN. VE TİC.A.Ş
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TRİGON TEKSTİL
İhracat Müşteri Temsilcisi Tekstil
TRİGON TEKSTİL
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Sapro Temizlik Urunleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İhracat Müşteri Temsilcisi
Sapro Temizlik Urunleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
İnsana saygı ödülü
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Işıksoy Tekstil A.Ş
İhracat Müşteri Temsilcisi
Işıksoy Tekstil A.Ş
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tekay Yedek Parça San.ve Tic. A.Ş.
Export Operations Responsible
Tekay Yedek Parça San.ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İhracat Müşteri Temsilcisi İş İlanları

İhracat ülkemizde olan bir malın veya hizmetin başka bir ülkeye döviz karşılığında satılması işlemine denir. İhracat ülkemizin ekonomisi için büyük önem taşıdığı gibi dış ticaret dengesini sağlayan en önemli faktörlerden biridir. İhracat müşteri temsilci ise ihracat yapılan müşterilerle ilişkilerden sorumlu olan kişilerdir. Ülkenin ekonomisinde büyük önem taşıyan ihracat için bağlantıları kuran müşteri temsilcilerine ihtiyaç duyulmaktadır. İhracat müşteri temsilcisi iş ilanları ile ilgileniyorsan, gerekli eğitimleri alıp, deneyim kazandıysan sana uygun ilanlara başvurularını yapabilirsin.

İhracat Müşteri Temsilcisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

İhracat müşteri temsilcisi, görev aldığı şirketin ihracat ile ilgili tüm süreçlerinden sorumlu olan kişidir. Görev ve sorumluluklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Firmanın çalıştığı müşterilerden siparişleri alır.
  • Müşterilerle yazılı ve sözlü olarak iletişimi sağlar.
  • Dopadaki işlem ve aşamaların takibini yapar.
  • Organizasyon ve raporlamadan sorumludur.
  • Müşterilere ürün veya hizmetin sunumunu, tanıtımını yapar
  • Hedef pazarlarla ilgili çalışma, araştırma ve raporlardan sorumludur.
  • Yurt içi ve yurt dışı seminer ve fuarlarda görev alır.

Bu görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğine inanıyorsan sen de kariyer.net'te yayınlanan ihracat müşteri temsilcisi iş ilanları yeni olanlara başvuruda bulunabilirsin.

İhracat Müşteri Temsilcisi Olabilmek İçin Hangi Eğitimlere ve Belgelere İhtiyaç Duyulur?

İhracat alanında müşteri temsilcisi olarak çalışabilmek için gerekli eğitim ve belgeler mevcuttur. Öncelikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. İhracat alanındaki mesleklerde genellikle diğer ülkelerle iş yapıldığından en az bir yabancı dile ihtiyaç duyulur. İngilizce başta olmak üzere birden fazla yabancı dile hâkim olmak senin için bu sektörde büyük avantaj olacaktır. Üniversitelerin dış ticaret, iktisat, gümrük işletme gibi bölümlerinden eğitimini tamamlamalısın. Ekstradan çalışacağın şirketler senden farklı eğitimler veya belgeler de isteyebilir. İhracat-ithalat müşteri temsilcisi, ithalat-ihracat gümrük müşteri temsilcisi gibi sertifikalı eğitimleri alarak avantaj kazanabilirsin. Güncel ihracat müşteri temsilcisi iş ilanlarına aldığın eğitimlere ve deneyimlerine göre başvurularını yapabilirsin.

İhracat müşteri temsilcisi ne iş yapar?

İhracat müşteri temsilcisi, görev aldığı şirketin ihracat ile ilgili tüm süreçlerinden sorumlu olan kişidir. Bu süreçte bağlantı kurduğu müşterilerle olan iletişiminde başarılı olmalıdır. İhracat ile ilgili süreçleri ilgili departmanlarla koordineli olarak tamamlamalıdır. Hedef pazarlarla ilgili araştırmalar yapmalı, gerekli raporlamaların zamanında ve doğru yapılmasını sağlamalıdır. İhracat işlemleriyle ilgili dosyaların ve işleyişin takibini yaparak işi başarıyla sonuçlandırmak ile sorumludur. 

İhracat müşteri temsilcisinin sahip olması gereken özellikleri nelerdir?

Dış ticaret firmalarında ihracat müşteri temsilci olarak çalışmayı düşünüyorsan sahip olman gereken belirli özellikler bulunur. Müşteri kitlesi farklı ülkelerden olduğu için en az bir yabancı dile sahip olman gerekiyor. Müşterilerle olan bağlantılarının başarı ile sonuçlanması için iletişimi güçlü, problem çözmeye yatkın olmalısın. Çalışma ortamında ekip ile işbirliği ile çalışabilmelisin. Müşteri talep ve sorununu çözme yetkinliğine sahip olabilmeli ve müşteriyi doğru kanala yönlendirebilmelisin. Bu özelliklere sahipsen ihracat müşteri temsilcisi iş ilanları bay ve bayan özelinde yayınlanan ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin. 

İhracat müşteri temsilcisi nerelerde çalışma imkânı bulabilir?

Türkiye’de ihracat yapan birçok firma bulunmaktadır. Her sektörden ihracat yapan çalışma alanlarında ihracat müşteri temsilcisi olmak için pek çok imkân vardır. İhracat müşteri temsilcisi olarak gümrüklerde ve ithalat-ihracat firmalarında kariyer yapabilir, yabancı dile hâkimsen istihdam edilebileceğin alanları daha da genişletebilirsin. Tekstil, otomotiv, tarım ve sanayi sektörlerinde ihracat müşteri temsilcisi olarak çalışabileceğin birçok iş imkânı vardır. Sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan ihracat müşteri temsilcisi iş ilanları bayan ve bay kategorisindekileri inceleyerek başvurularını tamamlayabilirsin.

İhracat müşteri temsilcisinin avantajları nelerdir?

İhracat müşteri temsilcisi olmanın kariyer alanında ve kişisel anlamda birçok avantajı vardır. Çalışma ortamında kaşılaşabileceğin olumsuz durumlara çözüm bulmak için stres altında çalışabilmeye ve çözüm odaklı olmaya başlarsın. Çalışacağın diğer ülkedeki müşterilerle iyi iletişim kurmak için insan ilişkilerini ve yabancı dilini sürekli geliştirme şansın vardır. Şirketin iş yaptığı mevcut olan müşterilerle devam edebilmek ve yeni müşteriler kazanmak adına ikna etme kabiliyetini sürekli kullanmak bu özelliğini geliştirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İhracat Müşteri Temsilcisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanlarına erişebilirsin.

İhracat Müşteri Temsilcisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İhracat Müşteri Temsilcisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.