Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3113

İlköğretim - Mezun İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İlköğretim - Mezun cancel
Yılpar Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş
Genel Başvuru
Yılpar Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş
İstanbul(Avr.), İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ELEKTROS ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Elektrik Teknisyeni
ELEKTROS ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

TEKNOFOAM AKUSTİK İZOLASYON
CNC Operatörü
TEKNOFOAM AKUSTİK İZOLASYON
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Moda Selvim
Operasyon Uzmanı
Moda Selvim
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 63 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İlköğretim Mezunu İş İlanları

İş arayışında olan adaylar arasında istihdam olanağı bekleyen binlerce ilköğretim mezunu bulunur. Günümüz ekonomisi içerisinde iş olanağı sağlayan birçok firma, görevlendirmek üzere meslek koluna uygun ilköğretim-mezun iş ilanları ile personel alımı yapar. İlkokul mezunu adaylar, ilköğretimi bitirdikten sonra farklı sebepler nedeniyle orta öğretime devam edememiş kişilerdir. İş hayatı içerisinde bulunan birçok sektör son yıllarda belirli eğitimden geçmiş personel alımları yapar. Birçok farklı sektörün ilköğretim mezunu personel talebi de dikkat çeker. Günümüzde ilköğretim mezunu iş ilanları sayfası incelendiğinde beden işçisi, şoför, fason takip elemanı, garson, temizlik görevlisi, depo görevlisi, kurye, güvenlik görevlisi, aşçı yardımcısı, kasiyer, mobilya döşeme ustası gibi birçok farklı pozisyonda personel talebi olduğu görülebilir. İlköğretim iş ilanları arasında bulunan şoför talepleri içerisinde şoför adayları, yük taşımacılığından yolcu taşımacılığına kadar farklı pozisyonlarda görev alırlar. Bu görevleri esnasında taşıdıkları her ne olursa olsun çıkış noktasından varış noktasına kadar araç içerisindekilerin güvenliklerinden ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasından sorumludurlar. İş ve çalışma hayatının yoğun olduğu İzmir’de, benzer alanlarda ortaokul mezunu iş ilanları İzmir sayfası aracılığıyla işe alımlar yapılmaktadır. Adayların mezuniyet durumlarından kaynaklı olarak işe alımlarda bazen daha öncelikli olabildikleri görülür. Eğitim seviyesinin yüksek olması iş hayatında daha fazla sorumluluk, bilgi isteyen iş ilanlarına başvurmalarına ve işe alınmalarına olanak sağlar. Yeme içme sektörünün yoğunluğuna bağlı olarak restoran, kafe, lokanta ve benzeri alanlar ilköğretim mezunları için iş ilanları aracılığıyla garson, komi, aşçı yardımcısı gibi pozisyonlarda çalışmak üzere personel arayışında olurlar.

İlköğretim Mezunu İş İlanları Kapsamında Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalı?

İlköğretim mezunu eleman arayanlar firmalar, ilköğretim mezunu adaylarda birkaç özellik ve yetenek arar. Bu durum göz önüne alındığında genel olarak 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Örneğin şoför olarak iş başvurusu yapan adayların aktif olarak araç kullanmayı  bilmesi gerekir. Adayların dikkatli ve sabırlı olması da aranan özellikler arasında bulunur.  Yol  bilgisine sahip olmak ve navigasyonu iyi kullanmak adaylarda  olması gereken yeteneklerdendir. İlköğretim mezunu aday arayanlar, adaylarda ortak özellikler bulunmasını talep eder. Adayların ekip çalışmasına ve iş birliği yapmaya yatkın olmaları gerekir. İletişim becerileri yüksek ve çözüm odaklı olmak adaylarda aranılan özellikler arasında yer alır. Bazı iş kollarında adaylarda el becerisinin olması beklenir. Bazılarında ise adayların ikna kabiliyetinin de olması gerekir. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, güncel ilköğretim mezunu iş ilanları sayfasını takip ederek başvuruda bulunabilir.

İlköğretim Mezunu İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İlköğretim mezunu iş ilanlarında, ilköğretim mezunu adaylar için aranılan kriterler firmalar tarafından belirtilir. Firmalar tarafından yatılı eleman alımları da yapılır. Firmalar iş ilanlarında aradıkları eleman özelliklerini ve firmanın çalışma koşullarını belirtir. ilköğretim mezunları iş ilanları sayfasında yayınlanan iş ilanlarında tekstil sektöründe yoğunlukta olmak üzere ilköğretim mezunu personel arar. Adaylar birçok farklı alandaki işlere başvurabilir ve görev yapabilir. Firmalar iş ilanlarını faaliyet gösterdikleri alana göre yayınlar. Örneğin İstanbul'da faaliyet gösteren bir firma, iş ilanlarını ilköğretim mezunu iş ilanları İstanbul sayfasında yayınlar. Firmalar iş ilanlarında adaylarda deneyim arar. Bazı firmalar deneyim aramaz. Bazı firmalar iş ilanlarında 30 yaş kriterini belirtir. Bazı firmalar ise 30 yaş kriteri aramaz. İş ilanları tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest zamanlı olmak üzere üç grup altında açılabilir. Eğer siz de iş ilanlarına başvurmak istiyorsanız, firmanın çalışma koşullarının size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Başvuru yapmak istediğiniz iş ilanını yayınlayan firmanın koşulları size uygun değilse başvurunuzu başka bir firmaya yönlendirmeniz doğru bir tercih olur.

İlköğretim Mezunu İş İlanları Kapsamında Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İlköğretim mezunlarının işe alımlarında genel olarak mezuniyet belgesi yeterli olmakla birlikte meslek kollarına bağlı olarak ehliyet, sertifika ve farklı kurumlardan alınmış belgeler talep edilebilir. Şoförler için sürüş teknikleri, psikolojik eğitimler gibi farklı alanlardan alınmış sertifikasyonlar değerli olup bununla birlikte diğer meslek grupları için alınmış olan eğitim ve sertifikasyon belgeleri de işe alımlarda pozitif değer katabilir.Bazı meslek gruplarında mesleki yeterlilik belgesi talep edilir. Mesleki yeterlilik belgesi, adayların deneyim ve bilgisine dayanır. Mesleki yeterlilik belgesi ilgili kurumlardan alınır. Kamu sektöründe işe girmek isteyen adayların ilköğretim mezunu kamu iş ilanları sayfasını takip etmeleri gerekir. Birçok devlet kurumu, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmaksızın ilköğretim mezunu personel alımı yapabilir.  Adayların ilanlara başvuru yaptıktan sonra kurum tarafından ayrı bir sınava ya da mülakata  çağrılma olanağı bulunur.

İlköğretim Mezunu İş İlanlarında Sunulan Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İş arayışında olan ilköğretim mezunlarının çalışma koşulları çalıştıkları sektöre göre değişiklik gösterir. İlköğretim mezunları genel olarak kapalı alanlarda çalışır.  İstihdam edildikleri alanlara göre adaylar bazı durumlarda stresli ve uzun süre ayakta çalışabilir. Adayların çalışma saatleri kamu ya da özel sektörde görev almalarına göre değişiklik gösterir. İlköğretim mezunu adaylar ortalama olarak 8-12 saat aralığında çalışır. Haftalık çalışma günleri de 5-6 gün arasında değişiklik gösterir. Fabrika gibi yerlerde çalışan adayların 24 saat vardiya çalışma sistemine uyum sağlamaları gerekir. Ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın olmak, adaylarda olması gereken özelliklerin arasında yer alır. İlköğretim mezunu adaylar, büyükşehirlerde daha çok istihdam edilme olanağına sahiptir. Ankara’da iş arayışında olan adaylar, Ankara ilköğretim mezunu iş ilanları sayfasını takip ederek başvuruda bulunabilir.

İlköğretim Mezunu Garsonların Çalışma Sistemi Nasıldır?

Yeme-içme sektöründe garson olarak görev alan adaylar müşterileri karşılar, salonda yemek öncesi ve sonrası düzenlemeleri yaparak servise hazır hale getirir.  Yiyecek ve içecek menüsünü müşterilere sunarak karar vermelerine yardımcı olmak da garsonların görevi arasındadır. İlköğretim mezunu ve bu görevi yerine getiren kişiler zaman içerisinde sektörüyle ilgili çeşitli kurslara katılarak kendilerini geliştirebilirler.

İlkokul Mezunları Hangi İşlerde İstihdam Sağlayabilir?

Tekstil sektörü içerisinde faaliyet gösteren imalathanelerde makineci, overlokçu, ortacı ya da fason takip elemanı olarak sektör içerisinde bulunabilirler. Son zamanların gözde meslekleri arasında olan güvenlik görevlileri de ilkokul mezunu olarak bu sektör içerisindeki yerini alır. İlköğretim mezunu adayların yoğun olarak talep gördüğü diğer mesleklerin başında gelen şoförlük, meslekler içerisinde görev ve sorumlulukları fazla olan bir istihdam alanıdır.