1947

İnşaat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnşaat cancel

B

Harita Mühendisi
BOĞAZİÇİ İMAR PLANLAMA SANAYİ VE TİCARETANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
ASM DEKORASYON MOBİLYA GRANİT MERMER İNŞAAT SANAYİ
Ön Muhasebe ve İdari İşler Elemanı
ASM DEKORASYON MOBİLYA GRANİT MERMER İNŞAAT SANAYİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

STFA İnşaat Grubu
Muhasebe Şefi
STFA İnşaat Grubu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
STFA İnşaat Grubu
Hakediş Mühendisi
STFA İnşaat Grubu
Libya İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 39 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnşaat Sektörü İş İlanları

Ülkenin önemli istihdam ve büyüme araçlarından biri olarak bilinen inşaat sektörü; siteler, plazalar, alışveriş merkezleri ve daha birçok alanda yapılan inşaatları kapsar ve her yıl yeni şantiyeler bu nedenle ülkede görülebilir. İnşaat iş ilanları bugün yayınlarını hemen incelersen birçok inşaat sektörü işletmesinin ilan yayınladığını vee leman aradığını görebilirsin. Önemli miktarda istihdam sağlanan bu sektörde inşaat mühendisi, mimar, makine mühendisi, tesisatçı, sıva ustası, kaynakçı ve daha birçok meslek erbabına bu sektörde ihtiyaç duyulur. Ayrıca inşaat sektörü ile doğrudan bağlantılı olan armatür firmaları, çimento fabrikaları, kum üreticileri gibi işletmelerde çalışan elemanlar da inşaat sektörü elemanı olarak genellenir. Sen de inşaat sektörünün dinamik yapısında çalışmaktan hoşlanan, ortaya yeni bir yapı çıkarmanın motivasyonuna sahipsen eğitimini aldığın veya yetenekli olduğun inşaat sektörü meslekleri ile ilgili iş başvurularını yapabilirsin. İnşaat sektörünün ülke ekonomisinin belkemiği olması nedeniyle koşullar ne olursa olsun bunlardan çok büyük ölçüde etkilenmemesi nedeniyle senin de iş bulman kolay olabilir.

İnşaat Sektörü Çalışanları Ne İş Yapar?

İnşaat sektörü içerisindeki bir firma bünyesinde çalışan eleman mesleği ve pozisyonu ne olursa olsun üstlenilen projenin termin tarihi içerisinde yetişmesi için verimli bir çalışma süreci geçirmesi en büyük görevlerden biridir. Ancak mesleğe ve pozisyona göre görevler değişiklik gösterir ve inşaat iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi sürekli büyüyen kentlerde her pozisyonun sağladığı katkı daha da önem kazanır. Sıkışık şantiyelerde zamana ve çevre koşullarına karşı yapılan işlerin en kaliteli ve sağlam şekilde tam zamanında ortaya çıkması zor olduğu için her elemanın kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde olması daha da önemlidir. İnşaat sektöründe çalışan belli başlı meslek gruplarının görev tanımlarından kısaca bahsetmek gerekirse işe ilk mimar ile başlayabiliriz. Mimarlar, satış bölümü tarafından sözleşmesi yapılan bir inşaat projesinin her detayını çizer, modeller ve altyapı durumlarını da göz önünde bulundurarak tesisat planlarının da oluşmasına katkı sağlar. Oluşan çizimler ve modeller inşaatı yapan mühendisler ve işçilere teslim edilir ve inşaat buna göre devam eder. İnşaat mühendisleri ise binanın en iyi şekilde ortaya çıkması için malzeme ve tekniği buluşturan meslektir. Tüm aşamalarda işçileri ve üreticileri yönlendirerek yapının insanların barınması için güvenilir şekilde ortaya çıkması için çabalarlar. Marangozlar, elektrikçiler, sıvacılar, çimento ustaları, boru döşeyiciler, tesisatçılar, çatıcılar olarak gruplandırabileceğimiz inşaat işçileri ise inşaatı denetleyen proje sorumlusunun kendilerine verdikleri görevler dahilinde hareket ederler.

İnşaat Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel inşaat iş ilanları içindeki tüm meslek ve pozisyonlarda çalışabilmek için genel olarak aranan bazı nitelikler vardır. İnşaat sektöründe çalışması için aranan elemanların sahip olması gereken kriterler arasında şunlar yer alır:

  • Ağır çalışma koşullarına uyum sağlamak mühendisten çaycıya kadar herkes için gereken bir özelliktir. 
  • Şantiye şartları zorlu ve tehlikeli olabileceği için iş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarına riayet edebilecek sorumlulukta kimselerin bu sektörde çalışması daha iyi olabilir. 
  • Mühendisler, mimarlar gibi üst düzey proje sorumlularının hızlı karar alabilmeleri de aranan özellikler arasındadır. 
  • İnşaat sektöründe işler çevre ve hava koşullarına göre bile değişim gösterebilir. Zamanı doğru değerlendirmek ve işlerin aksamasını önleyecek pratik çözümler üretmek şantiye ortamında kurtarıcıdır. 
  • İnşa edilen binalardan çok sayıda kişinin barınacağı ya da çalışacağını düşünerek kaliteli ve özenli inşaat sürecine karşı sorumluluk sahibi bireyler de inşaat sektörü için önemli bir değerdir. 

İnşaat Sektörü Çalışanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İnşaat sektörü çalışma ortamlarını şantiye, ofis ve fabrika olarak sınıflandırabiliriz. Bu çalışma koşulları arasında mimarlar, mühendisler ve satışçıların yoğun olarak çalıştığı ofisler daha rahat koşullara sahiptir. Ayrıca inşaat sektöründe çalışan mimar ve mühendislerin tecrübelerine göre yüksek maddi kazançlar elde edebileceğini de söylemek gerekir. Çelik konstrüksiyon gibi işlerin yapıldığı fabrika ortamı ise zorlu ve yorucu olarak değerlendirilebilir. Bu fabrikalarda makine mühendisleri, kaynakçılar ve kalite kontrol sorumluları yer alır. Çelik konstrüksiyon sırasında önemli olan kaliteli iş yapmak olduğu için dikkat gerektiren bu işin stress içerdiğini söyleyebiliriz. Ancak sektörün en zorlu ortamı şantiyelerdir çünkü dış ortamda tüm sorunlardan etkilenen bir ortamdır. Özellikle inşaat iş ilanları Ankara, Eskişehir gibi kış ayları soğuk bir iklime sahip olan bölgelerden aranıyorsa ve çalışma ortamı şantiye olacaksa soğuğa karşı dayanıklı olmanın gerekli bir özellik olduğundan bahsetmek gerekir.

İnşaat sektöründe part-time çalışma olanakları nelerdir?

İnşaat eleman iş ilanları genellikle tam zamanlı bir çalışma şekline işaret eder. İnşaat sektöründe part time çalışma şekli çok yaygın değildir ancak bazı stajyerlerden yarı zamanlı katılım beklenebilir. Bunu yanında kalite kontrol ve çizim alanında çalışanlar için de part time çalışma şekli geçerli olabilir.

İnşaat sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İstanbul inşaat iş ilanları yeni yayınları incelersen ülkenin sektörle ilgili en çok yayınlarının yapıldığı şehirdir ve burada yasmak inşaat sektöründe daha fazla seçeneğe sahip olma ihtimali getirebilir. Bunun yanında inşaat sektöründe çalışacak kişiler çalışmak istedikleri pozisyon ve meslekle ilgili eğitimlere ve tecrübelere sahip olmalı ve bunu özgeçmişlerinde belirtmelidirler. Böylece inşaat iş ilanları istanbul kategorisine başvuru yapabilirsin.

İnşaat sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Birçok firma inşaat iş ilanları yayınlarını daha fazla adaya daha kısa sürede ulaşmak için kariyer.net’te yayınlarlar. Sen de burada bir profil açıp inşaat sektöründe çalışacağın pozisyona uygun olarak tecrübelerinin, eğitimlerinin, yetkinliklerinin ve referanslarının bulunduğu öz geçmişi hazırlayabilir kolay bir şekilde başvurunu gerçekleştirebilirsin.

İnşaat sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İnşaat iş ilanları yeni yayınlarına bakarsan eğitim gerekliliği harici aranan kriterlerin en başında dinamik ve zorlu çalışma koşullarına uyum sağlayabilen kişilerin arandığını görebilirsin. Stresli ve zorlu inşaat koşullarında hem doğru kararlar alabilmek hem de verimli şekilde çalışabilmek için bu kriterler önem arz eder. Sen de inşaat sektöründe çalışmak istiyorsan kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnşaat sektörü iş ilanlarında hangi meslek kolları yer alır?

İnşaat çalışmalarında, farklı alanlarda uzman teknik elemanlara ihtiyaç duyulur. Proje hazırlanma aşamasında, mimar ve mühendis gibi uzmanlar görev alır. Uzmanlar projenin yürütülmesi ve denetlenmesi noktasında da sorumlu olur. Sahada ise inşaat ustası ve çeşitli alanlarda yetkin işçiler görev alır. Elektrik, ahşap doğrama ve kaplama gibi dallarda uzman kişiler de inşaat sektöründe çalışabilir. Diğer yandan ofiste görev alacak muhasebeciler ve sekreterler aranır. Ayrıca inşaat sektöründe vasıfsız elemanlar iş imkanı bulabilir.

İnşaat sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İnşaat sektörü, onlarca farklı meslek dalına ihtiyaç duyan geniş kapsamlı sektörler arasında yer alır. Bu bağlamda sektörün teknik yüzü, tasarım süreçleri, hizmet kısmı, reklam ve satış ağı için uzman olan kişiler bu alandaki iş ilanlarına başvuru yapabilir. Öte yandan her bir ilanın farklı uzmanlık, beceri, eğitim ve tecrübe kriteri içerdiğini unutmamalısın. Bu bağlamda işverenler tarafından ilanlarda belirtilen şartları incelemelisin.

İnşaat iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Samsun gibi gelişmiş kentler, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak pek çok farklı alanda iş imkanına ev sahipliği yapar. Bu bağlamda gelişmiş şehirlerde inşaat iş ilanları diğer illere kıyasla fazla olur. Diğer yandan yaşam alanlarından uzak bölgelerde fabrika gibi yapılar inşa edilir. Bu inşaatlarda personel istihdam etmek için genellikle yatılı iş ilanları yayınlanır. Adaylar, kendi kriterlerine ve çalışmak istediği bölgeye göre filtreleme yaparak aradığı iş imkanlarını bulabilir.

İnşaat sektöründeki iş ilanlarında en önemli kriterler nelerdir?

İnşaat sektörü, çeşitli pozisyonlarda personellere ihtiyaç duyar. Bu nedenle tüm çalışanlardan kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili beceri düzeyinin yüksek olması beklenir. Ayrıca çalışanların, ekip çalışmasına yatkın ve iletişim becerisinin gelişmiş olması beklenir. Öte yandan hangi branştan olursa olsun tüm adaylardan inşaat sektörüyle ilgili temel düzeyde bilgi sahibi olması talep edilir. Bu alandaki ilanların büyük kısmı tam zamanlı başlığı altında yayınlanır. Mesai saatlerine uymak da bu bağlamda öne çıkan kriterler arasında gelir.

notifications İş Alarmı kur