Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
11791

İşçi ve Mavi Yaka İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İşçi ve Mavi Yaka cancel
Asur Mobilya
Depo ve Stok Sorumlusu
Asur Mobilya
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
OKİDA ELEKTRONİK SAN. VE TİC. AŞ
Depo Elemanı
OKİDA ELEKTRONİK SAN. VE TİC. AŞ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
GÜRAY METAL PLASTİK SAN VE TİC A.Ş
CNC İşleme Merkezi Operatörü
GÜRAY METAL PLASTİK SAN VE TİC A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

İlanları konuma göre filtrele!

Gülsoylar Motorlu Taşıtlar San. Tic. A.Ş.
Market Kasiyeri
Gülsoylar Motorlu Taşıtlar San. Tic. A.Ş.
Niğde İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Penelope Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bakım Sorumlusu
Penelope Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mavi Yaka İşçi İş İlanları

İşletmeler ve şirketlerin insan kaynakları tarafından çalışanlar sınıflandırılır. Bu sınıflar arasında en bilinenler mavi ve beyaz yaka olur. Mavi yakalılar, kol gücüne dayalı işlerde çalışan elemanlara denir. Saha elemanı olarak da tanımlanan mavi yakalılar, el emeğine dayalı işlerde çalışır. Mavi yakalılar; temizlik, güvenlik, bakım-onarım, üretim tezgâhı gibi iş alanlarında çalışabilir.  Bir alışveriş mağazasında çalışan kasiyer, depo elemanı, satış danışmanı, karşılama hostesi vb. pozisyonlar mavi yakalılara örnektir. Beyaz yakalılar ise zihne dayalı masa başı işlerde çalışılan pozisyonlar için kullanılan bir terimdir. Bazı mavi yakalı sınıfında bulunan pozisyonlara örnek olarak ustabaşı, vardiya amiri, formen vb. gösterilebilir.  Mavi yaka iş ilanları arasında uygun işçi adayları aranır.

Mavi Yakalı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mavi yakalılar ağırlıklı olarak beden gücü ile çalışır.  İşçi iş ilanları, adaylarda belli özellikler ve kriterler arar.  Mavi yakalıların fiziksel durumunun ve kondisyonunun iyi olması aranılan özellikler arasında bulunur.  Ekip çalışmasına yatkın olması da mavi yakalılarda olması gereken özellikler arasında yer alır. Mavi yakalılar mevcut ya da kendilerine verilen işi başarı ile yerine getirme yeteneğine sahip olmalıdır. Dikkatli ve sabırlı olmak da mavi yakalılarda bulunması gereken özellikler arasındadır.  Mavi yakalıların el becerisinin yüksek olması da işverenler tarafından talep edilir. Mavi yakalılarda firmalar tarafından aranan özellikler, firmanın çalışma alanına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; fabrikada çalışan mavi yakalılardan, makine ve ekipman gibi cihazları kullanma yeteneğine sahip olması beklenir. Çabuk öğrenme ve odaklanma özellikleri de mavi yakalıların özellikleri arasında yer alır. Mavi yakalılar için yayınlanan iş ilanları, işçi iş ilanları kategorisinde görülür. Ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın olan adaylar bu alanda açılan iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

Mavi Yakalı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanları, iş arayan adaylar ile eleman arayan firmaların buluşma noktasıdır.  Mavi yakalılar için yayınlanan iş ilanları, uygun adayların istihdam edilmesine olanak sağlar. Birçok farklı alanda farklı çalışma koşulları ile iş ilanları yayınlanır. Şantiyede çalışacak eleman arayışı olan bir inşaat firması iş ilanını, şantiye iş ilanları düz işçi kategorisinde paylaşır. Eğer siz de iş ilanlarından birine başvurmak istiyorsanız firmanın çalışma koşullarının size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Bazı firmalar genel başvuru kategorisinde ilan yayınlar. Bu kategoride yer alan seçeneklere mavi yakalılar da istenen kriterleri taşıyorsa başvuru yapabilir. Firmalar çalışma alanlarına göre de iş ilanı yayınlar. Örneğin fabrika işçi alımı yapacaksa iş ilanını fabrika işçi iş ilanları kategorisinde açar. Mavi yakalı arayışında olan bazı firmalar, iş ilanlarında yaş kriteri de bulundurur. Bunun nedeni ise mavi yakalıların kol gücüne dayanan işleri yapmasıdır. Firmaların iş ilanlarında genellikle 18-35 yaş kriteri bulunur. Firmalar iş ilanlarını genç işçi iş ilanları kategorisinde yayınlayabilir.  Firmalar, deneyimli eleman da arar. Bazı firmalar deneyimsiz eleman arayabilir. Firmalar, iş ilanlarını çalıştıkları bölgeye göre de verebilir. Örneğin, Salihli’de işçi arayışında olan bir firma iş ilanını, Salihli beden işçi iş ilanları kategorisinde yayınlar. İş ilanları; tam zamanlı, part- time ve geçici olarak üç grup altında açılabilir. Bazı firmalar part-time olarak emekli işçi istihdam etme yoluna da gidebilir. Bu durum göz önüne alındığında firmalar, emekli işçi iş ilanları yayınlar. Bazı firmalar işçi ilanlarını genel kategori altında yayınlamamayı tercih edebilir. Mavi yakalılar için yayınlanan iş ilanları, düz işçi iş ilanları kategorisinde yer alabilir.  Adaylar, firmaların kriterlerini değerlendirerek ilanın kendilerine uygun olup olmadığına karar vermelidir. Kriterlerini karşılayabileceği iş ilanına başvuru yapan adayların iş bulma süreçleri kolaylaşır.

Mavi Yakalılar İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İş ilanları belli süreler için açılır. İş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların bu durumu göz önünde bulundurarak güncel mavi yaka iş ilanları kategorisini takip etmeleri gerektiğini bilmelidir.  İş ilanlarında mavi yakalılardan genel olarak herhangi bir mezuniyet talep edilmez. Bunun yanında bazı mavi yakalı pozisyonlar için çıraklık ya da ustalık belgesi talep edilebilir.

Mavi Yakalıların Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Mavi yakalılar, beden gücüne dayalı saha elemanı olarak çalışırlar. Çalıştıkları firmaların çalışma alanlarına göre kendilerine verilen görevi başarı bir şekilde yerine getirmek mavi yakalıların sorumlulukları arasında bulunur. Mavi yakalılar, esnek çalışma saatlerine ve ekip çalışmasına yatkın olmaları gerekir. Dikkatli ve sabırlı olmak mavi yakalılarda aranan özellikler arasında bulunur.

Mavi Yakalılar İçin İş Olanakları Nelerdir?

Mavi yakalılar geniş iş olanaklarına sahiptir. Beden gücü ya da el emeği gereken her sektörde mavi yakalılar iş bulma olanağına sahiptir.  Bu sektörlere örnek olarak, temizlik, bakım –onarım, güvenlik, fabrika, inşaat vb. alanlar gösterilebilir.

Mavi Yakalıların Çalışma Koşulları Nelerdir?

Mavi yakalılar ortalama 8 saat çalışırlar. Mavi yakalıları denetleyen birçok amir ve yetkili bulunur. Bazı mavi yakalılar vardiya usulü çalışabilir. Genel olarak mavi yakalılar şirketlerde en az yetkiye sahip personellerdir. Mavi yakalılar, fabrika, endüstri alanlar ve sahalarda çalışır.

Mavi Yakalılar Ne Kadar Maaş Alır?

Mavi yakalılar, günlük yevmiye ya da aylık maaş alır. Bazı mavi yakalılar saat başı ücretle de çalışabilir. Aylık alarak çalışan mavi yakalı işçi maaşları asgari ücret düzeyinde ya da tecrübeye göre daha fazla olabilir.