Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
145

Komi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Komi cancel
VAKKO GIDA A.Ş.
Komi (Servis) - Vakko Patisserie Mandarin Oriental
VAKKO GIDA A.Ş.
Muğla İş Yerinde
Proje Bazlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Beyaz Fırın Gıda ve İht. Mad. San. Tic. A.Ş.
Servis Komisi- Erenköy Şubesi
Beyaz Fırın Gıda ve İht. Mad. San. Tic. A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
VAKKO GIDA A.Ş.
Komi (Servis) - Vakko Patisserie Göcek
VAKKO GIDA A.Ş.
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Çokçok
Servis Komisi
Çokçok
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Komi İş İlanları

Hayatın en temel gerekleri olan yeme-içme deneyimleri, aynı zamanda eğlence sektörünün de vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Bu durum, yeme-içme mekanlarını gereksinimleri dahilinde değerlendiren çok geniş bir tüketici kitlesini, aynı zamanda kusursuz hizmet beklentilerini beraberinde getirir. Hızlı sunum, özenli ağırlama, hijyenik koşullar gibi detaylar, en az menü ve lezzet kadar önemlidir. Hazırlık, hizmet, sunum ve müşteri memnuniyeti gibi ağırlama olgularında önemli sorumluluklar üstlenen aşçı ve garsonların yardımcı ekipleri olan komiler, bu nedenle önemli elemanlardandır. İşletmeler arasında değişen hizmet kapasiteleri ölçüsünde varlığına ihtiyaç duyulan komi personeli için verilen komi iş ilanları oldukça çeşitlidir.

Komi Ne İş Yapar?

Bağımsız olarak hizmet sunan özel işletmeler ve kurumlar bünyesinde faaliyet gösteren yeme-içme alanları, mutfak ve ağırlama kısmı olmak üzere iki kısım barındırır. Mutfak ve servis personeli olarak hizmet sunan iki farklı kadronun varlığı ile faaliyet gösteren tüm işletmelerde, özellikle aşçılar ve garsonlar arasında hizmet sunacak yardımcı ekiplerin varlığına ihtiyaç duyulur. Hem aşçılar hem garsonlar için çok daha hızlı ve steril hizmet demek olan komiler, bu anlamda menülerin hazırlığından sorumlu aşçılar ve servisinden sorumlu garsonların yönergeleri ile çalışan yardımcı kadroyu oluşturur. Mutfak komisi ve servis komisi olmak üzere iki farklı alanda çalışan komilerin görev tanımları da görevli oldukları hizmet bölümü açısından farklılık gösterir. Temizlik, düzen ve sipariş iletimi gibi sorumluluklar, komi iş ilanları part time ve tam zamanlı kategorilerinde adayları karşılar. Bu kapsamda servis komileri, servis alanı ve masaların temizlik ve düzeni, garson tarafından alınan siparişin mutfağa iletimi ve mutfaktan garsona iletimi gibi yardımcı görevleri üstlenir. Mutfak personeli olarak çalışan komiler ise ağırlıklı olarak aşçı yardımcısı olarak görev alır. Sorumlu olduğu iş tanımları arasında aşçı ve aşçı yardımcılarının gün içinde ihtiyaç duyabileceği malzemelerin temini, getir-götür işlemleri ve menü hazırlığına yardım gibi görevler yer alır. Yoğun tempo gerektiren saatlerde garsona sipariş iletimi görevini de üstlenmesi beklenen görev tanımları arasındadır.

Komi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmek adına gerekli fiziksel yeterlilik koşulunun da büyük oranda önemli olduğu komilik mesleği, belli başlı becerilere sahip olmayı gerektirir. Diksiyon ve hitap, ekip çalışmasına yatkınlık, kavrama ve öğrenme gibi beceriler, tecrübesiz komi iş ilanları kategorisinde aranan kriterler arasındadır. Bunun yanında güler yüzlü olmak ve kişisel bakıma dikkat etmek de adaylarda aranan kriterlerdendir. Uzman komi istihdamı için verilen iş ilanlarında ise görev alanı ve pozisyonlar dahilinde mesleki yeterlilik şartı aranır. Profesyonel olarak hizmet sunacak olan servis komilerinden; çatal, bıçak, kaşık, tabak, peçete gibi aksesuarlara dayalı masa düzeni ve duruş sanatı konularında bilgili olmaları beklenir. 

Komi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

En yaygın sektör olarak öne çıkan yeme-içme sektöründeki çeşitlilik, komilik mesleğinin devamlılığı olan bir meslek olmasını sağlar. Değerlendirmeye alınan başvurular arasına dahil olabilmek adına bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken unsurlar; ilanın geçerli olduğu şehir ve adres bilgileri ile çalışma biçimi detayları oluşturur. Bu anlamda tam zamanlı, yarı zamanlı, günlük, part time ve yatılı gibi çalışma usulleri arasından yapılacak seçime dikkat edilmesi gerekir. Örneğin komi iş ilanları Ankara kategorisinde yayınlanan ilanları, mesai saatleri, ikamet adresi ve yolculuk süreleri bakımından da değerlendirmek gerekir. Öte yandan tecrübeli ve tecrübesiz komi iş ilanlarında talep edilen yetenekler açısından gerekli yeterliliği gösterebilmek pozisyonda kalıcı olmayı sağlar.

Komilik Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Ağırlıklı olarak usta-çırak eğitimleriyle şekillenen komilik kariyeri, yükseköğretim diploması gerektirmeyen pozisyonlar arasındadır. Fakat kavrama ve diksiyon becerisi adına, azami oranda ortaöğretim diploma koşulu çoğu işveren tarafından talep edilir. Bu sayede komi istihdamı hedefiyle verilen ilanlar arasında hem uzman hem de öğrenci komi iş ilanları fırsatlarına rastlamak mümkündür. Öte yandan Turizm ve Otelcilik ya da Gastronomi Bölümlerini bitirmek veya komilik-garsonluk eğitimi almak sektör içerisinde yer bulabilmenizi kolaylaştırır.

Komilik Mesleğinde Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Farklı konseptlerde hizmet sunan mekanlarda adayları karşılaşan koşullar farklılık gösterir. Uzun süreli mesai saatleri gerektiren veya ulaşım noktalarına uzak noktalarda hizmet sunan mekanlar, ağırlıklı olarak yatılı komi iş ilanları verir. Belirli vakitlerde yoğunluk yaşayan mekanlarda part-time veya günlük komi personeli olabilmek, yarı zamanlı çalışmak isteyen adaylar için eşsiz bir fırsata dönüşür. Tam ve yarı zamanlı çalışan tüm komilerin mesai saatleri, yararlanacağı yemek öğün adetleri ve maaşları, işletme ilkelerine ve mesai saatlerine bağlı olarak farklılık gösterir.

Komi Hangi Alanlarda Çalışır?

Yeme-içme gereksinimlerini karşılarken etkili birer dinlenme ortamına dönüşen yeme-içme mekanları, oldukça çeşitlidir. Komi adayları bu anlamda bağımsız işletmeler, AVM’ler, kurum ve kuruluşlar, oteller ve daha birçok alanda iş bulabilir. Aynı zamanda büyük çaplı şirketler de çalışanları için oluşturduğu yeme-içme alanlarında komi personeline ihtiyaç duyabilir. Bu anlamda büyük ölçekli kurum ve kuruluş ilanlarına komi iş ilanları İstanbul gibi büyük kent ilanlarında rastlanırken turistik bölge komi ilanlarında ağırlıklı olarak otel ve restoranlar tarafından sunulan iş fırsatlarına rastlanır.

Komi Mesleğinde Kariyer Olanakları Nelerdir?

Komilik mesleği, kendini yetiştirmek konusunda iddialı olan adaylar için pek çok kariyer imkanı sunar. Turizm Otelcilik ve Gastronomi bölümlerinden mezun olan adaylar, stajyerlik süreçlerinin ardından tercihleri ve eğitimleri doğrultusunda garsonluk ve aşçılık gibi pozisyonlar ile yöneticilik konumlarına terfi şansı elde edebilir. Öğrenciler veya farklı bir işte çalışanlar için fırsat sunan günlük komi iş ilanları da gelir elde etmenize yardımcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Komi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Komi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Komi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Komi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Komi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Komi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Komi iş ilanlarına erişebilirsin.

Komi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Komi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.