Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
103

Medikal Doktor İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Medikal Doktor cancel
RedStar Havacılık Hizmetleri  A.Ş.
Doktor
RedStar Havacılık Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
EROMED ÖZEL SAĞLIK VE ASİSTANS HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Pratisyen Hekim
EROMED ÖZEL SAĞLIK VE ASİSTANS HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Aydın İş Yerinde
Tam zamanlı
33 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Özel Eryaman Hastanesi
Pratisyen Hekim
Özel Eryaman Hastanesi
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YK YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ
İş Yeri Hekimi
YK YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ
Sakarya İş Yerinde
Tam zamanlı
18 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Medikal Doktor İş İlanları

Oldukça önemli bir görev üstlenen medikal doktorların insan hayatında oldukça büyük bir yeri vardır. Doktorlar, geçmişten günümüze kadar olan süreçte ayrım yapmadan  insan sağlığı için çalışır. Türkiye’nin her bölgesinde, farklı koşullarda ve branşlarda hizmet veren doktorlar tüm sorumlulukları ve zorlukları göğüsleyerek görev yapar. Tıbbi ve cerrahi müdahalelerde bulunarak hastanın eski sağlığına kavuşmasını sağlarlar. Medikal doktor olarak çalışmak isteyenler için farklı kurumlarda ve alanlarda pek çok iş olanağı mevcuttur. Sende üniversitelerin ilgili bölümünde eğitimini tamamladıysan güncel medikal doktor iş ilanlarını inceleyebilir ve başvurularını yapabilirsin.

Medikal Doktorlar Ne İş yapar?

Medikal doktorların oldukça kapsamlı bir iş sorumluluğu ve görev tanımı bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Hastaların sağlığından, tedavisinden ve teşhis edilmesinden sorumlu olan kişidir.
  • Doktorun görev ve sorumlulukları uzmanlığına göre değişir.
  • Medikal doktor, tıp yoluyla hastanın sağlığını korur veya eski hâline getirir.
  • Eğitim ve deneyimleri boyunca elde ettiği bilgileri ve becerileri uygulayarak hastaya teşhis koyar ve tedavi eder.
  • Tedavi sırasında oluşabilecek olumsuz durumlar için bütün tedbirleri alır.
  • Hastanın tedavisine göre uygun ilaçları reçelendirilir ve tedavi sürecini belirler.
  • Tedavi sürecinde ve sonrasında hastanın sağlık durumunun takibini yapar.

Medikal doktor iş ilanlarından başvuru yaparak bu meslekte çalışma imkanı bulabilirsin.

Medikal Doktor Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Medikal doktor olarak Türkiye’nin her bölgesinde ve her şehrinde çalışma imkânı bulabilirsin. Medikal doktorlar; sağlık ocaklarında, kamu hastanelerinde, özel hastanelerde, çocuk sağlık merkezlerinde, polikliniklerde, diş hastanelerinde ve çeşitli sağlık kurumlarında görev alır. Bu seçenekler dışında, kişinin isteğine bağlı olarak kendi muayenehanesini açma imkânı da vardır. Çalışmak istediğin şehirdeki medikal doktor iş ilanlarına yeni olanlarına kariyer.net’ten ulaşarak inceleyebilir, iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Medikal doktor olmak için hangi belge ve eğitimlere sahip olmak gerekir?

Türkiye’de medikal doktor olmak için lise eğitiminden sonra 6 yıllık tıp fakültesi eğitimi almalı ve bu eğitimi başarıyla bitirmelisin. Üniversitedeki 6 yıllık eğitimin içerisinde; 3 yıllık temel eğitim, 2 yıllık klinik eğitimi ve 1 yıllık staj eğitimi bulunur. 6 yıllık eğitimden sonra kişi medikal doktor unvanına sahip olur. Eğitimini tamamlayan kişilerin, devlete hizmet yükümlülükleri vardır. Devlete olan hizmet yükümlülüğü tamamlandıktan sonra eğitim sürecin sona erer. Bu eğitimlerini tamamladıysan medikal doktor iş ilanları bayan kategorisindeki seçenekleri araştırmaya başlayabilirsin.

Medikal doktorların çalışma saatleri nasıldır?

Medikal doktorların çalışma saatleri, çalıştığı iş yerine göre değişiklik gösterir. Sağlık sektöründe her kurum ve kuruluşun çalışma sistemleri farklıdır. Hastaneler haftanın 7 günü 24 saat hizmet verdiğinden burada görev yapan doktorlar, nöbet sistemi ile çalışır. Farklı sağlık kurumlarında, muayenehanelerde ve sağlık merkezlerinde ise kurumun açılış ve kapanış saatlerine göre çalışma şartları belirlenir. Bu doğrultuda gerekli incemelelerini yaparak medikal doktor iş ilanların bay kategorisinde yer alan seçeneklere başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Medikal doktorlar ne kadar maaş alır?

Her meslekte olduğu gibi medikal doktor mesleğinde de maaşlarda değişikliğe neden olan birçok etken bulunur. Bu değişikliklerin başında çalıştığın kurumun niteliği ve kapasitesi gelir. Kamuya ait sağlık kuruluşlarında, mesleki tecrübeye ve uzmanlık alanına göre alınan maaşlar değişiklik gösterir. Özel sağlık tesislerinde de yine aynı kriterler geçerlidir. Medikal doktor maaşlarını etkileyen diğer faktörler arasında; coğrafi bölge, bakılan hasta sayısı gibi faktörler de yer alır.  

Medikal doktor olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Medikal doktor alanında kariyer yapmayı düşünüyorsan gerekli becerilere ve özelliklere sahip olman gerekir. Doktor olmak için insan ilişkilerinin güçlü olması beklenir. Dikkatli, sabırlı ve özenli olmak doktorluk mesleği açısından gereklidir. Tıpta gelişmeler hızla ilerlediğinden medikal doktorların bu gelişmeleri sürekli takip etmesi şarttır. Bu yüzden araştırmacı yönünün kuvvetli olması oldukça önemlidir. Doktorların hastalara karşı adil olması gerekir. Sen de tıp bölümünden mezun olduysan ve bu özelliklere sahipsen medikal doktor arayanlara göz atarak çeşitli sağlık kurumlarına başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Medikal Doktor iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Medikal Doktor iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Medikal Doktor iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Medikal Doktor iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Medikal Doktor pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Medikal Doktor iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Medikal Doktor iş ilanlarına erişebilirsin.

Medikal Doktor iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Medikal Doktor için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.