85

Medikal Doktor İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Medikal Doktor cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Medikal Doktor İş İlanları

Oldukça önemli bir görev üstlenen medikal doktorların insan hayatında oldukça büyük bir yeri vardır. Doktorlar, geçmişten günümüze kadar olan süreçte ayrım yapmadan  insan sağlığı için çalışır. Türkiye’nin her bölgesinde, farklı koşullarda ve branşlarda hizmet veren doktorlar tüm sorumlulukları ve zorlukları göğüsleyerek görev yapar. Tıbbi ve cerrahi müdahalelerde bulunarak hastanın eski sağlığına kavuşmasını sağlarlar. Medikal doktor olarak çalışmak isteyenler için farklı kurumlarda ve alanlarda pek çok iş olanağı mevcuttur. Sende üniversitelerin ilgili bölümünde eğitimini tamamladıysan güncel medikal doktor iş ilanlarını inceleyebilir ve başvurularını yapabilirsin.

Medikal Doktorlar Ne İş yapar?

Medikal doktorların oldukça kapsamlı bir iş sorumluluğu ve görev tanımı bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Hastaların sağlığından, tedavisinden ve teşhis edilmesinden sorumlu olan kişidir.
  • Doktorun görev ve sorumlulukları uzmanlığına göre değişir.
  • Medikal doktor, tıp yoluyla hastanın sağlığını korur veya eski hâline getirir.
  • Eğitim ve deneyimleri boyunca elde ettiği bilgileri ve becerileri uygulayarak hastaya teşhis koyar ve tedavi eder.
  • Tedavi sırasında oluşabilecek olumsuz durumlar için bütün tedbirleri alır.
  • Hastanın tedavisine göre uygun ilaçları reçelendirilir ve tedavi sürecini belirler.
  • Tedavi sürecinde ve sonrasında hastanın sağlık durumunun takibini yapar.

Medikal doktor iş ilanlarından başvuru yaparak bu meslekte çalışma imkanı bulabilirsin.

Medikal Doktor Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Medikal doktor olarak Türkiye’nin her bölgesinde ve her şehrinde çalışma imkânı bulabilirsin. Medikal doktorlar; sağlık ocaklarında, kamu hastanelerinde, özel hastanelerde, çocuk sağlık merkezlerinde, polikliniklerde, diş hastanelerinde ve çeşitli sağlık kurumlarında görev alır. Bu seçenekler dışında, kişinin isteğine bağlı olarak kendi muayenehanesini açma imkânı da vardır. Çalışmak istediğin şehirdeki medikal doktor iş ilanlarına yeni olanlarına kariyer.net’ten ulaşarak inceleyebilir, iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Medikal doktor olmak için hangi belge ve eğitimlere sahip olmak gerekir?

Türkiye’de medikal doktor olmak için lise eğitiminden sonra 6 yıllık tıp fakültesi eğitimi almalı ve bu eğitimi başarıyla bitirmelisin. Üniversitedeki 6 yıllık eğitimin içerisinde; 3 yıllık temel eğitim, 2 yıllık klinik eğitimi ve 1 yıllık staj eğitimi bulunur. 6 yıllık eğitimden sonra kişi medikal doktor unvanına sahip olur. Eğitimini tamamlayan kişilerin, devlete hizmet yükümlülükleri vardır. Devlete olan hizmet yükümlülüğü tamamlandıktan sonra eğitim sürecin sona erer. Bu eğitimlerini tamamladıysan medikal doktor iş ilanları bayan kategorisindeki seçenekleri araştırmaya başlayabilirsin.

Medikal doktorların çalışma saatleri nasıldır?

Medikal doktorların çalışma saatleri, çalıştığı iş yerine göre değişiklik gösterir. Sağlık sektöründe her kurum ve kuruluşun çalışma sistemleri farklıdır. Hastaneler haftanın 7 günü 24 saat hizmet verdiğinden burada görev yapan doktorlar, nöbet sistemi ile çalışır. Farklı sağlık kurumlarında, muayenehanelerde ve sağlık merkezlerinde ise kurumun açılış ve kapanış saatlerine göre çalışma şartları belirlenir. Bu doğrultuda gerekli incemelelerini yaparak medikal doktor iş ilanların bay kategorisinde yer alan seçeneklere başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Medikal doktorlar ne kadar maaş alır?

Her meslekte olduğu gibi medikal doktor mesleğinde de maaşlarda değişikliğe neden olan birçok etken bulunur. Bu değişikliklerin başında çalıştığın kurumun niteliği ve kapasitesi gelir. Kamuya ait sağlık kuruluşlarında, mesleki tecrübeye ve uzmanlık alanına göre alınan maaşlar değişiklik gösterir. Özel sağlık tesislerinde de yine aynı kriterler geçerlidir. Medikal doktor maaşlarını etkileyen diğer faktörler arasında; coğrafi bölge, bakılan hasta sayısı gibi faktörler de yer alır.  

Medikal doktor olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Medikal doktor alanında kariyer yapmayı düşünüyorsan gerekli becerilere ve özelliklere sahip olman gerekir. Doktor olmak için insan ilişkilerinin güçlü olması beklenir. Dikkatli, sabırlı ve özenli olmak doktorluk mesleği açısından gereklidir. Tıpta gelişmeler hızla ilerlediğinden medikal doktorların bu gelişmeleri sürekli takip etmesi şarttır. Bu yüzden araştırmacı yönünün kuvvetli olması oldukça önemlidir. Doktorların hastalara karşı adil olması gerekir. Sen de tıp bölümünden mezun olduysan ve bu özelliklere sahipsen medikal doktor arayanlara göz atarak çeşitli sağlık kurumlarına başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Medikal doktor unvanı kimlere verilir?

İnsan yaşamında medikal doktor mesleğine olan ihtiyaç oldukça fazladır. Medikal doktorlar, hayatı tehlikesi bulunan kişilerden ufak rahatsızlıklara kadar birçok sıkıntıda yardımcı olur. Medikal doktor unvanı, tıp fakültesi eğitimi alan ve mezun olan kişilere verilir. Medikal doktor unvanına sahip olmak istiyorsan, altı yıllık eğitim veren herhangi bir tıp fakültesinden ve bölümünden mezun olman gerekir. Bunun yanı sıra yüksek lisans yapman gereken bölümlerde bulunur. Günümüzde tıp fakültesi eğitimi veren birçok üniversite bulunur. Bu çeşitlilik sayesinde medikal doktor unvanına sahip olmak daha kolay bir hale gelir.

Medikal doktorlar hangi sektörlerde çalışabilir?

Medikal doktor mesleğine hemen hemen birçok sektörde ihtiyaç duyulur. İnsan yaşamı oldukça geniş bir kapsama alanına sahiptir. Bu sebeple medikal doktora olan ihtiyaç da artar. Medikal doktor olarak turizm, hastane, üniversite, dershane, kurs, sigortacılık, sağlık, dermokozmetik gibi birçok sektörde çalışma imkanı bulabilirsin. Bunun yanı sıra sağlık ocaklarında, çocuk sağlığı merkezlerinde, özel hastane ve polikliniklerde, devlet hastanelerinin acil servisleri ve benzeri birçok sağlık kuruluşlarında da medikal doktor olarak çalışabilirsin.

Medikal doktor pozisyonunda part-time işler var mı?

Medikal doktor mesleğine olan ihtiyaç her geçen gün artış gösterir. Bu sebeple tam zamanlı ve yarı zamanlı medikal doktor olarak çalışacak birçok kişiye ihtiyaç duyulur. Part- time medikal doktor pozisyonunda birçok iş bulunur. Medikal doktor genel olarak tam zamanlı çalışma sunsa da bazı yerler part- time çalışacak kişilere ihtiyaç duyar. Part- time medikal doktor olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden birçok iş ilanına ulaşabilirsin. Kariyer.net sayfasında sana uygun çalışma koşullarına sahip iş ilanlarına bakabilir ve ön elemeler yapabilirsin.

Medikal doktor iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Medikal doktor adayı olarak iş başvurusu yapacaksan bazı kriterlere sahip olman gerekir. Bu kriterler genel olarak senin daha kolay iş bulmaya yardımcı olacaktır. Medikal doktor iş ilanlarında genel olarak tıp fakültesi eğitimi tamamlamış ve doktor olmuş kişilerin başvurulması istenir. İş ilanı çeşitliliğine göre yabancı dil bilgisi istenir. Bazı iş ilanlarında belirli bir süre deneyim ve tecrübe istenirken bazıların da bu gerekli değildir. İletişim becerileri güçlü ve konuya hakimiyetin olması istenir. Görev ve sorumluluklarını yerine getirilmesi de istenir. Medikal doktor olarak iş ilanı arıyorsan bu kriterlere sahip olmaya dikkat etmelisin.

notifications İş Alarmı kur