62

Mücevherat İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mücevherat cancel
Altınay Mücevherat İnş. Tem. Gıda San. ve Tic. Lt
Satış Sorumlusu
Altınay Mücevherat İnş. Tem. Gıda San. ve Tic. Lt
Diyarbakır İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BM GOLD KUYUMCULUK İNŞAAT YATIRIM A.Ş.
Gayrimenkul Portföy Uzmanı
BM GOLD KUYUMCULUK İNŞAAT YATIRIM A.Ş.
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
1 gün
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mücevherat Sektörü İş İlanları

Mücevherat sektörü Türkiye’de imalat sektöründe büyük yere sahip olan bir alandır. Bu sektörde faaliyet gösteren pek çok farklı üretici firma ve satış yapan şirket bulunur. Yerli tüketicilere satış yapıldığı gibi yabancı ülkelere de bu ürünler ihraç edilir. Bu bağlamda mücevherat sektöründe pek çok eleman istihdam edilir. Üretim, satış, pazarlama gibi pek çok farklı alana hitap eden bu sektörde kendine uygun bir iş bulman mümkün olur. Sen de bu alanda kendini geliştirmek istiyorsan ilgili iş seçeneklerini inceleyerek kariyerinde yeni bir adım atabilirsin. Kariyer.net’te yer alan mücevherat iş ilanlarına ulaşabilir, kendine uygun olanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Mücevherat Sektöründe Hangi Meslekler bulunur?

Türkiye’nin önde gelen iş sahaları arasında yer alan mücevherat sektörü, içerisinde birçok aşama barındırdığı için oldukça geniş bir çalışma alanına sahiptir. Üretimden perakendeciliğe kadar birçok çalışma kolu bulunur. Bu çalışma kolları içerisinde yer alan farklı meslek grupları da mevcuttur. Bunlar arasında; 

  • Mücevher eksperliği, 
  • Toptancılık,
  • Ocakçılık,
  • Dökümcülük,
  • Mücevherat satış elemanı,
  • Mıhlayıcılık,
  • Yaldızcılık,
  • Cilacılık,
  • Model çizim operatörlüğü gibi meslek kolları bulunur.

Bu iş imkânlarını kendi ilgi alanlarına ve çalışmak istediğin departmana göre değerlendirebilirsin. Mücevherat sektöründeki istihdam alanlarını araştırmak için kariyer.net’te yer alan güncel mücevherat iş ilanlarına göz atabilirsin. Kendine uygun gördüğün mesleği seçerek o yönde ilerleme kaydedebilirsin.

Mücevherat Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Mücevherat sektörü içinde yer almak istiyorsan bu meslek doğrultusunda eğitimlerini  alarak ilerleyebilirsin. Bu sektörün tasarım alanında yer almak istiyorsan çizim ve tasarımla ilgili sertifikalara sahip olman beklenir. Aynı zamanda mücevherler hakkında bilgi ve deneyim sahibi olman da talep edilir. Bunun dışında mücevherat sektöründe kuyumculuk mesleğini yapmak istiyorsan, kuyumculuk yetki belgesi alman şarttır. Bu belgeye sahip olarak kuyum ticareti yapabilir, perakende sektöründe faaliyet gerçekleştirebilirsin. Mücevherat sektörünün satış veya pazarlama alanlarına yönelmek istiyorsan üniversitelerin işletme eğitimi veren bölümlerinden mezun olman avantaj sağlar. Oldukça farklı meslek kolları bulunduğu için eğitim ve belgeler de pozisyonlara göre farklılık gösterebilir. Kariyer.net’te mücevher iş ilanları yeni olanlarını inceleyerek, firmaların talep ettiği sertifikaları ve belgeleri öğrenebilirsin.

Mücevher sektöründe nasıl iş bulurum?

Mücevher sektörü geniş bir istihdam alanına sahiptir. Aynı zamanda birçok meslek kolunu da içinde barındırır. Mücevherat sektöründe iş bulmak istiyorsan ilgili alanda eğitimlerini tamamlayabilir, çeşitli sertifika programlarına katılarak donanım kazanabilirsin. Daha sonra kendine uygun mücevher iş ilanları bugün yayınlananlarına ulaşarak, mesleğin doğrultusunda çalışabileceğin alanları saptayabilirsin.

Mücevherat sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Pek çok farklı şehirde, mücevherat sektöründe faaliyet gösteren firmaların iş ilanlarına kariyet.net’ten ulaşabilirsin. Mücevher sektöründe eleman arayan şirketler arasında araştırmalarına yaparak sana en çok hitap eden seçenekleri listeleyebilirsin. Çalışmak istediğin meslek kolunu belirleyerek iş başvurularını tamamlayabilirsin.

Mücevher sektöründe çalışmak için hangi kriterlere sahip olmak gerekir?

Mücevher sektörü çalışma alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle çalıştığın departmana bağlı olarak senden beklenen kriterler farklılık gösterebilir. Satış bölümünde görev almak için güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olman beklenirken, üretim aşamasında ise sorumluluk sahibi ve hatasız çalışman talep edilir. Bu alanda çalışmalarını sürdürmek istiyorsan öncelikle kendini hangi alanda geliştirmek istediğine karar vermen gerekir. Mücevherat sektöründe iş hayatına atılmak için kariyer.net’te mücevher sektörü eleman arayanları inceleyebilirsin.

Mücevherat sektöründe bulunan iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mücevherat sektöründe çalışmak için ilgilendiğin alana yönelik yeterliliklere sahip olman beklenir. Kendi içinde değişkenlik gösteren meslek kollarının beklentileri de farklılık taşır. Bu nedenle ilgilendiğin ilanı yayınlayan firmanın adaydan talep ettiği kriterleri dikkatlice incelemen gerekir. Eğer ilan detayında yer alan şartlara uygunluk gösteriyorsan başvurularını yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mücevherat sektöründe part-time işler nelerdir?

Mücevherat sektöründe farklı çalışma alanları bulunur. Kıymetli madenlerin tespiti, temini, madene gerekli işlemleri uygulama ve tasarım yapmaya hazır hale getirme, satışa sunma, ihracatı ya da ithalatı ile ilgilenme gibi çeşitli işlemler söz konusudur. Her birinde farklı teknik bilgi ve birikim gereklidir. Mücevherat sektöründen tam zamanlı ya da part time işler bulabilirsin. Eğer bir tasarımcı isen belli kurum ya da kuruluşlar ile anlaşarak belli saatler içnde tasarımlarını gerçekleştirebilirsin. Ya da ürün tanıtımını yapıyorsan yine belirli aralıklarda iletişime geçebilecek işler buulabilirsin. Burada kurum ve kuruluşun yoğunluğu, çalışma kapasitesi, ürün çeşitliliği ve hitap ettiği kitle genişliği belirleyici bir faktördür. Tüm bunları göz önünde bulundurman daha etkili sonuçlar ile karşılaşmana yardımcı olur.

Mücevherat sektörünün geliştiği iller hangileridir?

Mücevheratın geliştiği illere ve bölgelere bakıldığında aslında toplum olarak takıya, altına ve kıymetli madenlere verilen önem ortaya çıkar. Bu nedenle gelişmiş bölgelerde, Anadolu'nun çeşitli noktalarında şaşırtıcı sayıda kuyumcuya rastlanır. Mücevherat sektörünün bu kadar yaygın olmasında gösterilen ilginin büyük katkısı vardır. İç Anadolu Bölgesinde daha çok Çorum ön plana çıkarken, Doğuya gidildiğinde Urfa, Mardin, Antep gibi illerde mücevherat sektörünün dinamizmi dikkat çeker. Yine Ege bölgesinde de çıkarılan madenler gözmönünde bulundurulduğunda mücavherat sektörünün hareketliliği kolaylıkla anlaşılır.

Mücevherat sektöründe satış danışmanı pozisyonunda iş imkanı var mı?

Mücevherat sektöründe satış danışmanı olarak çalışmak istiyorsan farklı kurum ya da kuruluş ile anlaşabilirsin. Artık günümüzde satış işlemleri için çeşitli yöntemlere başvurulur. Dijital pazarlama da bunlardan biridir. Farklı siteler ve e- satış sayfaları üzerinden gerçekleştirilen satışlar farklı bir satış yöntemi olarak karşına çıkar. Özellikle ihracatın yapıldığı kurumlarda bu tür işleri değerlendirmeye alabilirsin. Uluslararası çalışmalarda senden yabancı dil bilmen istenebilir. Tüm bu kriterleri sağladığından emin olman, satışta gerekli olan donanımları taşıman mücevherat sektörü içn önemli özellikler arasında yer alır.

Mücevherat sektöründe ne tür pozisyonlada iş imkanı bulunur?

Öncelikle bu sektörde kıymetli madenlere ulaşman işin büyük bir bölümüdür. Bazı bölgelerde geçmiş değerlerin izini taşıyan madenler ön planladır. Bu madenlerin bir bir tespit edilmesi ve temil edilmesi için teknik bilgeye, yetkiye ve deneyime sahip olman gerekir. Aynı zamanda yerel çalışmalar yanında uluslararası bir platformda yer alıyorsan ve ihracat yaparak daha geniş kitleye sesleniyorsan çalışmalarında farklı sayıda çalışana ihtiyaç duyarsın. Trend tasarımları takip etmen ve bu tasarımları ürünlerine uyarlayabilmen oldukça önemlidir. Takıların bakımı, onarımı, parlatılması için gelen talepleri değerlendirmeye alarak bu alanda da çalışmalar yürütmelisin.

notifications İş Alarmı kur