50

Okul Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Okul Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Okul Müdürü İş İlanları

Okul müdürü; eğitim öğretim faaliyetlerinden, güvenlik protokollerinden, okul işleyişinden ve acil durumlarda doğru müdahale etmekten sorumludur. Bu sebeple okul müdürü öğrenciler için en uygun hizmeti sağlamaya çalışır. Belirtilen şartları sağlayabileceğini düşünüyorsan okul müdürü iş ilanlarına bakabilirsin. Devlet kurumlarında 12 yıllık zorunlu eğitim hasebiyle 3 farklı müdürlük pozisyonu vardır. Bunlar: ilkokul, ortaokul, lise müdürlüğüdür. Her birinin birbirinden farklı kriterleri vardır. Bu kriterleri inceleyerek kendine en uygun okul müdürlüğü pozisyonunda iş başvurusunda bulunabilirsin. Pek çok okul okul müdürlüğü pozisyonunda farklı kriterler arıyor olabilir. Bu kriterleri incelemek okul müdürü iş başvurusunda şansını arttıracaktır. 

Okul Müdürü Ne İş Yapar?

Okul müdürü en basit hali ile okulu yönetir. Diğer başlıca görevleri:

 • Okulda uyum içinde bir çalışma sistemi kurar.
 • Okulu için geleceğe dair hedefleri ve şimdi için görevleri vardır.
 • Öğretmenlerden bir yıllık plan alır ve plana uygun gidilip gidilmediğini kontrol eder.
 • Personellerin işlerini verimli ve kaliteli bir şekilde yerine getirebilmesi için önlemler alır.
 • Yaptığı işlerde başarılı olan kişileri ödüllendirerek motive eder.
 • Öğrencilerin disiplin kuruluna gelmesine neden olacak olayları önlemek için tedbirler alır.
 • Ders dışı aktivitelerin yürütülmesini sağlar.
 • Ders araç gereçlerinin temininde bulunur.
 • Ödeneklerin kullanımına dair işlemleri yerine getirir.
 • Yürüttüğü işlerin her ne aşamasında olursa olsun amirlerine rapor verir.
 • Disiplin kuruluna gelen öğrencilerin cezai yükümlülüklerine diğer disiplin kurulu üyeleri ile beraber istişare ederek karar verir.
 • Yatılı kalan öğrencilerin barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının temini ile yakından ilgilenir.
 • Pansiyonda kalan öğrenciler için pansiyonda disiplini sağlayacak kuralların nasıl yürütüldüğünü denetler. 
 • Yemekhane için hazırlanan menüleri denetler.
 • Üstlerinden gelen emirleri personellere iletir.
 • Diploma, öğrenci karnesi, öğrenci belgesi gibi öğrenci işleriyle ilgili evrakları onaylar.
 • Taşımalı sistem ile okula gelen öğrencilerin güvenli seyahat etmeleri için gerekli tedbirleri alır.

Eğer bu görevler uygun geldiyse ve okul müdürü olmak için gerekli şartları sağlıyorsan okul müdürü ilanlarına bakıp aradığın kriterlere uygun okul müdürlüğü pozisyonuna başvuru yapabilirsin. 

Okul Müdürü Olmak İçin Hangi Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Okul müdürü olmak için okullarda farklı kriterler aranmaktadır. Devlet okulunda müdürlük yapmak için eğitim fakültesinde 4 yıllık bir lisans derecesine ihtiyacın vardır. Bunun yanında devlet kurumunda okul müdürü olmak için hali hazırda devlet kurumunda kadrolu bir öğretmen olman gerekir. Özel okullarda ise en az 2 yıl özel veya devlet kurumu fark etmeksizin çalışmış olman gerekir. Atanmak istediğin kurumla da branşın tutarlı olmalıdır. Okul müdürü iş ilanları yeni çalışan alımları yaparken bu ve bunun gibi hangi özelliklere sahip olman gerektiğini açıklamalar kısmında anlatır. Bunun yanında; asil müdürlük, 2 yıl baş müdür yardımcılığı, MEB’de şube müdürlüğü veya daha üst bir kademede bulunmuş olmak, bakanlık kadrolarında en az 8 yıl öğretmenlik yapmayı gerektirir. Bu özelliklere sahipsen okul müdürü arayan kurumlarla iletişime geçebilirsin.

Okul Müdürlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Okul müdürü iş ilanları bugün  okullarında bulunan ve kendilerine tahsis edilmiş olan makam odalarında görev alırlar. Genel olarak okul müdürlerinin işi okuldaki sistemin işleyişini denetlemek olduğundan ders saatleri öncesi ve sonrasında çoğunlukla vakitlerini okulda geçirirler. Hatta bazen müdürlerin, branşı olan derslere girip öğrencilere ders anlattığı da olur. Okul müdürü iş ilanları İstanbul gibi yoğun nüfuslu şehirlerde büyük bir iş hacmi sağlar. Eğer varsa okula bağlı öğrenci pansiyonu da bu ortama dahil edilebilir. Pansiyonda kalan öğrencilerinin ve pansiyonda çalışan personellerin de denetimi okul müdürlerine bağlıdır. Okulun yemekhanesi de okul müdürünün çalışma ortamlarından sayılabilir. Yemekhane personelleri ve yemekhanede çıkacak menüler her zaman okul müdürünün onayından geçer. Yine eğer varsa okul spor salonlarının yönetimine dair alınacak kararlar müdürün onayından geçer. Bu tarz çalışma ortamlarında görev almayı seviyorsan güncel okul müdürü iş ilanlarına göz atabilirsin. 

Okul müdürü iş alımı var mı?

Özellikle büyük şehirlerde Ankara okul müdürü iş ilanları tarzında açılan başlıklar geniş bir istihdam alanı sağlar. Okulda birden çok öğretmen ve birden çok personel vardır; fakat müdür bir tanedir. Bu nedenle okul müdürlüğü pozisyonu açıldığında kaçırmak istemiyorsan sık sık güncel okul müdürü iş ilanlarını takip etmen gerekir. Bu alandaki pek çok ilana okul müdürü iş ilanları kadın ya da erkek fark etmeksizin ulaşabilir ve başvurunu gönderebilirsin.

Okul müdürü tam zamanlı çalışma olanakları nelerdir?

Okul müdürleri kriterleri sağladıkları takdirde ilkokul, ortaokul ve liselerde tam zamanlı olarak çalışırlar. Bazı okullar öğrencilerin yoğunluğuna göre sabahçı ve öğlenci olarak öğrencileri ikiye ayırma yoluna gidebilir; fakat bu müdürleri etkilemez. Bu yalnızca öğrenci yoğunluğundan dolayı verilmiş bir karardır. Müdürler her zaman tam zamanlı olarak çalışmakla yükümlüdürler.

Okul müdürü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Okul müdürlüğünde aranan kriterlerden ilki eğitim fakültelerinin herhangi birinden lisans derecesinde mezun olmaktır. Bir diğer önemli nokta, seçilen branş ile okul arasında bir uyum olmasıdır. Son olarak müdür adayının hali hazırda kademeli olarak çalışan bir öğretmen olması gerekir. Özel kurumlarda ise en az 2 yıldır resmi veya özel bir kurumda öğretmenlik yapmış olma şartı aranır. Bu özellikleri sağlıyorsan okul müdürü iş ilanları erkek ya da kadın kategorileri içerisinden aradığın işi bulabilirsin.

Okul müdürü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İlkokul, ortaokul ve lise müdürlüğü pozisyonu için iş ilanlarına bakmak, iş ilanlarını karşılaştırmak, işverenlerle iletişime geçmek ve iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net üzerinden kendi profilini oluşturabilirsin. Bu profile mezun olduğun okulları, kişisel iletişim bilgilerini, sahip olduğun yetkinlikleri yazabilirsin. Bu şekilde verilen ilanlara ulaşabilir, işverenlerin seninle iletişime geçmesini sağlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Okul müdürü alımlarında hangi kriterler öne çıkar?

Okul müdürleri, okulda disiplin ve düzenin sağlanmasından, bakanlık tarafından istenilen evrak ve işlerin hazırlanmasından sorumludur. Yönetici olarak görev aldığı kurumda, Milli Eğitim Bakanlığına uygun eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmek ile görevlidir. Okul müdürü olarak görev almak istiyorsan üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden mezun olman gerekir. Okul müdürleri iş ilanlarında adaylardan beklenen çeşitli kriterler yer bulunur. Pedagojik formasyona sahip olunması, öğretmen, öğrenci ve velilerle etkili iletişim kurabilmesi bu kriterler arasında bulunabilir. Özel okullarda, müdür olarak görev almak istiyorsan en az iki yıl öğretmenlik yapmış olman gerekir.

Okul müdürü alımlarında erkek adaylar için askerlik şartı bulunur mu?

Eğitim kurumunun kriterlerine bağlı olarak erkek adaylardan askerliklerini yapmış olmaları veya askerlikten muaf olmaları istenebilir. Askerlikle ilgili görevini bitirdikten sonra okul müdürü olarak görev alabilirsin. Kariyer.net'te pek çok okul müdürü iş ilanı bulunur. Eğitim Fakültesi mezunu olan adaylar bu iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. Eğitim kurumlarının ilanlarda belirttikleri kriterlere dikkat ederek uygun olduğun birçok işe başvuru yapabilirsin.

Okul müdürü çalışma koşulları nelerdir?

Eğitim kurumlarında görev alan okul müdürlerinin çalışma alanları okul ortamıdır. Eğitim düzeyleri farklı olan pek çok kurumda okul müdürü olarak görev yapabilirsin. Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde okul müdürü olarak çalışabilirsin. Yönetiminden sorumlu olduğun eğitim kurumunu, bakanlığının mevzuat ve kurallarına uygun şekilde yönetmen gerekir. Görev aldığın kurumunda öğretmenlerin ve diğer çalışanların işleyişe uygun şekilde görevlerini yerine getirip getirmediği okul müdürü tarafından kontrol edilmelidir. Oluşan sorunlara hızlı ve pratik çözümler bularak eğitim ve öğretimde aksaklık olmasını engelemek gerekir.

Okul müdürü iş ilanlarına başvuru yapmak için hangi niteliklere sahip olmak gerekir?

Okul müdürü, okulların yönetim birimlerinde görev alarak Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun şekilde işleyişin sağlanmasında görev alır. Okul müdürü olarak çalışmak istiyorsan lisans eğitimi veren Eğitim Fakültelerinden mezun olman gerekir. Ayrıca pek çok kurum, iş ilanlarında adaylardan tecrübe sahibi olmalarını isteyebilir. Bu alanda kariyer hedefin varsa okul müdürü iş ilanlarına başvuru yaparak özel eğitim kurumlarında ya da devlet okullarında görev alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur