400

Planlama İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Planlama cancel
Uludağ İçecek Türk A.Ş.
Malzeme Planlama ve Satın Alma Uzmanı
Uludağ İçecek Türk A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sektöründe Lider Firma
Üretim Planlama Müdürü
Sektöründe Lider Firma
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Reymer Tekstil
Üretim Mühendisi
Reymer Tekstil
Bartın İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün

İlanları konuma göre filtrele!

VOLT ELEKTRİK MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş.(KEMALPAŞA)
Üretim Planlama Uzmanı
VOLT ELEKTRİK MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş.(KEMALPAŞA)
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Planlama İş İlanları

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firma; proje planlamasını yönetmek, yeni satış stratejileri geliştirmek ve iş hacmini genişletmek amacıyla planlama departmanı elemanlarına ihtiyaç duyar. Planlama iş ilanları firmaların rekabeti için veya gelişim göstermeleri için birçok farklı amaca yönelik olarak sunulabilir. Planlama alanında çalışmak isteyen personeller; inşaat, tekstil, ticaret ve üretim sektörleri dahil olmak üzere pek çok alanda çalışma şansına sahiptir. Örneğin, şehir ve bölge planlama iş ilanları, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından alanların daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla planlama elemanı adaylarına özel olarak yayınlanır. Firmaların değişken şartlarda ve değişken koşullarda sunduğu planlama sorumlusu iş ilanları farklı iş tanımlarına sahip olarak yılın belirli dönemlerinde yayınlanır. Siz de çalışmak istediğiniz sektörü ve çalışma şartlarını filtreleyerek kariyer.net aracılığıyla planlama alanında yayınlanan çeşitli ilanlara ulaşabilirsiniz.

Planlama İş Olanakları

Planlama uzmanı, bir şehrin düzenli olarak gelişmesi noktasında öneri ve proje oluşturma süreçlerinde görev alabilir. Bununla birlikte, şehir planlaması ve yapısal planlama süreçlerinde projenin işleyişini kontrol etmek de planlama personelinin görevlerindendir. Planlama uzmanı, önerilerini oluşturma aşamasındayken şehri etkileyen tüm; teknik, kültürel, mekansal ve sosyal faktörleri de göz önünde bulundurarak öneri oluşturur. Türkiye’de nüfusun hızla artması ve kentleşmenin yaygınlaşması sebebiyle planlama uzmanlarına gün geçtikçe daha fazla istihdam sağlanır. Devlet planlama iş ilanları kamu kurum ya da kuruluşları tarafından yılın belirli dönemlerinde yayınlanır. Belediyenin planlama birimlerinde görev alan planlama uzmanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak görev alır. Kamu kurum ya da kuruluşlarda görev alan planlama uzmanları, ayrıca çeşitli üretim faaliyeti gerçekleştiren firmalarda da görev alır. Çeşitli firmalar tarafından  planlama mühendisi iş ilanları kapsamında birçok planlama uzmanı istihdam edilir. Bu firmalarda görev alan planlama uzmanları firmanın; günlük, haftalık ve aylık olarak hedeflenen üretim hacmine ve proje hedeflerine ulaşmasını sağlar. Planlama uzmanı iş ilanları; sanayi, tekstil, gıda ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından oluşturulur. Çeşitli firmaların üretim alanlarında görevlendirilen planlama uzmanları, firmanın satın alım planlarıyla ilgili olarak da depo kapasitesini kontrol etmek için görevlendirilir. 

Planlama Elemanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Planlama departmanı bulunan firmalarda istihdam sağlamak isteyen adayların belirli özelliklere ve yeteneklere sahip olması gerekir. Bu yetenekler ve özellikler, planlama iş ilanlarında sunulan iş tanımlarına göre değişkenlik gösterir. Planlama alanında çalışacak kişilerin temelde sahip olması gereken yetenekler bu alanda alınan eğitimler aracılığıyla kazanılır. Mekan planlaması iş tanımına sahip olan adaylarda, planlanmasından sorumlu oldukları alanı en iyi şekilde kullanma özelliği olması beklenir. Şehir bölge planlama iş ilanları, alanların verimli kullanılmasının yanı sıra bölgenin sosyal ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalar yapılmasını talep edebilir. Çoğu zaman teknik çizim ve gelişmiş bilgisayar programları kullanılsa da firmalar teknik çizim yeteneğinin el becerisi olarak da adaylarda bulunmasını ister. Üretim veya imalat alanında çalışan adaylarda ise; günlük, aylık veya yıllık olarak firmanın üretiminin planlaması istenir. Bu sayede firmalar, yıl içerisindeki kar-zarar oranlarına dair çalışmalar yapabilme imkanına sahip olur. Üretim planlama iş ilanları adaylardan geliştirici fikirler üretmelerini de ister. 

Planlama Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Planlama müdürü iş ilanları, üretim alanında faaliyet gösteren firmalar ve kamu kurum ya da kuruluşları tarafından yayınlanır. Planlama elemanı istihdam etmek isteyen şirketler tarafından yayınlanan iş ilanlarının detayları, firmadan firmaya farklılık gösterir. Örneğin, belediyelerin planlama birimlerinde görev alan planlama uzmanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olarak çalışır. Bu sebeple, kurum ya da kuruluşlar tarafından yayınlanan şehir planlama iş ilanları seçeneklerine başvuru yapacak olan adayların, birtakım şartlara uygun olması gerekebilir. Örneğin, adayın sicilinde ”4/B kanun maddesi gereğince kamu personeli olamaz.” gibi ibarelerin olmaması gerekir. Bunların yanı sıra, planlama elemanı istihdam etmek isteyen firmalar çoğunlukla adayların mesleki deneyim ve yetkinlik sahibi olmasını talep eder. Ayrıca iş ilanlarının detaylarında “Planlama elemanının 20 ile 45 yaş aralığında olması gerekir.” gibi ibareler de olabilir. 

Planlama Elemanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Planlama elemanı olarak çalışacak adayların değişken iş koşulları ve şartları bulunur. Firmaların iş olanaklarına ve çalıştıkları sektöre bağlı olarak değişkenlik gösteren iş şartlarında çalışma saatleri çoğu zaman sabit olarak belirlenir. Ofiste çalışan adayların saatleri mesai saatlerinin içindeyken; sahada çalışan veya keşfe giden planlama elemanları esnek çalışma saatlerine sahip olabilir. Bu nedenle sektörel farklılıklar adayların çalışma şartlarını ve koşullarını etkiler. 

Planlama Elemanı Hangi Alanda Çalışır?

Planlama elemanı birçok alanda iş imkanına sahip olabilir. Farklı sektörlerde üretim yapan firmalar tarafından sık sık yayınlanan üretim planlama iş ilanlarında, adayların çeşitli uzmanlıklarına göre iş fırsatları sunulur. Öte yandan planlama alanında en sık iş fırsatlarına sahip olan sektör inşaat sektörüdür. Şehir ve bölge planlaması alanında çalışma şansına sahip olan planlama elemanları, diğer sektörlerde de görev alabilir. Şehirlerin olabilecek en verimli şekilde kullanılması, adayların iş amaçları arasında yerini alır. 

Planlama Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Planlama alanında çalışmak isteyen adayların maaşları tercih ettikleri sektörlere göre değişkenlik gösterir. Firmaların planlama elemanlarına sunduğu şart ve koşullara göre de adayların aylık kazançlarında değişiklikler meydana gelir. Şehir planlaması alanında istihdam sağlayan adaylar, firmaların üretim planlamalarını yapan adayalara kıyasla çok daha farklı rakamlarda kazançlar sağlama şansına sahip olur.

Planlama Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Planlama elemanı olarak çalışmak isteyen adayların, tercih edecekleri iş alanına uygun yetkinliklere sahip olması gerekir. Fakat bu yetkinlikler çoğu zaman sertifika veren kurumlar tarafından adaylara sunulur. Temelde şehir plancısı olarak çalışmak isteyen adayların, üniversitelerin en az dört yıl olarak belirlediği mühendislik ve mimarlık bölümlerinden başarılı bir şekilde mezun olması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Planlama iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Planlama için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Planlama iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Planlama iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Planlama iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Planlama iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Planlama iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Planlama iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur