keyboard_arrow_down
3102

Satış Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Mühendisi cancel
Tuzla Deri OSB Geri Dönüşüm A.Ş.
Satış Mühendisi
Tuzla Deri OSB Geri Dönüşüm A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
WeHire
Satış Mühendisi
WeHire
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Entek Otomasyon Ürünleri  San. ve Tic. A.Ş.
Satış Mühendisi (Pnömatik ve Robotik)
Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
İstanbul (Tümü) +5 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ASPEN YAPI VE ZEMİN SİSTEMLERİ SAN VE TİC. A.Ş.
Satış Mühendisi
ASPEN YAPI VE ZEMİN SİSTEMLERİ SAN VE TİC. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 62 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satış Mühendisi İş İlanları

Satış mühendisi, satış mühendisliği işini icra eden kişilere verilen mesleki ünvandır. Satış mühendisi, şirketlerin satış departmanında çalışır. Doğrudan satış süreciyle alakadar olmakla birlikte teknik sayılabilecek bazı işleri de yürütür. Fiyat tekliflerinin hazırlanması, ürün tekliflerinin sunulması ve raporlama yapmak da yine satış mühendisinin sorumluluk alanları içerisindedir. Satış mühendisi çalıştığı firmanın ürün yelpazesi hakkında çok detaylı bir bilgiye sahiptir. Ürünlerin özelliklerinin yanı sıra çalışma mantıkları ve ürünleri oluşturan bileşikler de satış mühendisince bilinir. Eğer sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan ve kariyerini satış mühendisi olarak şekillendirmek istiyorsan, satış mühendisi iş ilanları arasından istediğini inceleyebilir ve senin için uygun olan ilana başvurabilirsin.

Satış Mühendisinin Görev Ve Sorumlulukları Nelerdir?

Satış mühendisi, işe kabul edildikten sonra şirket tarafından sağlanan eğitimle firmanın ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Ardından ise kurumlara ve kişilere bu edindikleri bilgiler ışığında satış yapar. Satış mühendisinin genel olarak görev ve sorumlulukları şu şekildedir:

  • Raporlama faaliyeti yürütmek.
  • Firmanın sahip olduğu ürün stoklarını kontrol etmek ve ne denli ürün ihtiyacı olduğunu belirlemek.
  • Piyasa araştırma faaliyetleri yürütmek, tamamlamak ve ek olarak fiyatlandırma ve ürün teklifi sunmak.
  • Pazarlama için aracılık yapmak ve şirketlerle görüşmek.
  • Ürün memnuniyetini ölçmek adına müşteri ziyaretlerinde bulunmak.
  • Sorumluluk bilincine sahip olmak.

Eğer sen de satış mühendisliği yapacak deneyime sahipsen ve müşteri ilişkilerinde iddialıysan,kariyer.net'teki ilanları, satış mühendisi iş ilanları Ankara özelinde ya da Türkiye genelinde inceleyerek başvurabilirsin.

Satış Mühendisinin Özellikleri Nelerdir?

Satış mühendisinin mesleği ikili ilişkiler üzerine kuruludur. Bu nedenle satış mühendisinin ikili ilişkilerde son derece başarılı bir grafik çizmesi önemlidir. Öte yandan, satış mühendisi çok iyi bir ikna kabiliyetine sahip olmalı ve ürünü alması noktasında müşteriyi ikna edebilmelidir. Ayrıca kendisini sözlü ve yazılı olarak net bir şekilde anlatabilmelidir. Böylelikle alıcıya güven sağlayabilir. Ürünler hakkında çok detaylı bilgiye sahip olmalı ve bu sayede ürüne yöneltilebilecek tüm eleştirileri göğüsleyebilmelidir. Bu bilgiler ürün ve firma hakkında sunum yaparken de satış mühendisinin işini ciddi anlamda kolaylaştırır. Bunun yanında birçok bölgeye seyahat gerçekleştirmesi gerektiğinden seyahat engeli bulunmaması önemlidir. Eğer sen de bu özelliklere sahip olduğunu ve ürün pazarlama noktasında iyi olduğunu düşünüyorsan, güncel satış mühendisi iş ilanları arasından dilediğini inceleyebilirsin.

Nasıl satış mühendisi olunur?

Satış mühendisi olmak ve kariyerini bu meslek üzerine inşa etmek isteyen kişilerin lisans mezunu olması şarttır. Üniversitelerin bölümleri arasında satış mühendisliğine dair bir bölüm bulunmaz. Bu nedenle herhangi bir mühendislik bölümünden mezun olunması yeterlidir. Herhangi bir mühendislik bölümünden mezun kişiler, istediği satış mühendisi iş ilanına başvurarak çalışma hayatına atılabilir.   

Satış mühendisi çalışma ortamı nasıldır?

Satış mühendisinin çalışma ortamı iç mekân ve dış mekân tarzında ikiye ayrılır. Şirketin departmanın yerleşimine bağlı olarak kendi çalışma alanına sahip olabilir ya da çalışma alanını iş arkadaşlarıyla paylaşabilir. Ofis ortamı genellikle iyi aydınlatılmış ve nezih bir yerdir. Bunun yanında, genellikle stabil bir sıcaklıkta bulunur. Dış mekânda ise koşullar mevsime bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Satış mühendisi ne kadar kazanır?

Satış mühendisinin kazandığı ücret noktasında net bir miktardan söz edilemez. Çalışılan şirkete bağlı olarak satış mühendisinin kazandığı ücretler değişiklik gösterir. Öte yandan, şirketle çalıştığı sürenin uzunluğuna ve satış mühendisinin tecrübesine göre de ücretlerde farklılıklar olabilir. Eğer sen de üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezunsan ve satış mühendisi olarak çalışmak istiyorsan İzmir satış mühendisi iş ilanları arasından dilediğini inceleyebilir ve senin için en uygun olana başvuruda bulunabilirsin.

Satış mühendisi ilanlarına başvururken nelere dikkat edilmelidir?

Şirketler, satış mühendisinden beklentilerini ve sunacakları olanakları iş ilanlarının detaylarında yayınlar. İlanların açıklama kısmını okumayı ihmal etmemeli ve şirketin senden beklentilerini iyi anlamalısın. Öte yandan, ilan başvurunun kabul edilmesi halinde işe nasıl ulaşım sağlayacağını planlayabilirsin. Satış mühendisi olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net'teki satış mühendisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler satış mühendisi olabilir?

Satış ve pazarlama sektöründe çalışabilecek satış mühendislerine sık sık ihtiyaç duyulur. Satış mühendisleri birçok farklı firmanın satış departmanlarında görev alarak farklı iş olanaklarına sahip olabilir. Satış mühendisi olmak isteyen kişilerin tamamlaması gereken eğitimler yer alır. Satış mühendisi olmayı planlayanlar üniversitelerin 4 yıllık Mühendislik fakültelerinden mezun olmalıdır. Farklı branşlardaki mühendislik bölümlerinden mezun olan kişiler bu alanda çalışma olanağı bulabilir. Lisans mezunu olan kişiler aldıkları eğitim doğrultusunda ilgili branşlarda eleman arayan firmalara başvuru yapabilir.

Satış mühendisleri için dönemsel işler nelerdir?

Satış mühendisi unvanına sahipsen ve bu alanda kariyerinde ilerlemeyi amaçlıyorsan çeşitli iş ilanlarına göz atabilirsin. Genellikle tam zamanlı olarak çalışan satış mühendislerinin yanı sıra proje bazlı çalışan satış mühendisleri de bulunur. Farklı bölgelerde yer alan firmalar belirli dönemlerde dönemsel olarak çalışabilecek satış mühendislerine ihtiyaç duyabilir. Spesifik faaliyetler için dönemsel satış mühendisi iş ilanları yayınlanabilir. Firmaların yayınladığı dönemsel, proje bazlı satış mühendisi iş ilanlarına göz atıp sana uygun olanlara başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Bir satış mühendisi nasıl olmalıdır?

Satış mühendisi arayışında olan firmalar bu alanda çalışacak çalışan profilini belirleyebilir. Firmalar satış mühendislerinde olmasını istedikleri özellikleri iş ilanlarında belirterek bu özelliklere uyum sağlayan adayları tercih eder. Satış mühendisinde olması gereken özellikler arasında iyi düzeyde ikna kabiliyeti yer alır. Bununla beraber güçlü bir iletişime sahip olan ve sunum yapabilen kişiler satış mühendisi olarak çalışabilir. Aynı zamanda organizasyon ve planlama yetenekleri bulunan, yabancı dil bilgisi olan kişiler satış mühendisi olarak çeşitli firmalarda çalışmaya başlayabilir.

Satış mühendisi hangi bilgisayar programlarını kullanabilmelidir?

Satış mühendisi olarak farklı firmaların yayınladığı iş ilanlarına göz atıp başvuru yapabilirsin. Bu alanda ilerlemek istersen firmaların aradığı özelliklerin tümünü karşılaman beklenebilir. Bu sayede firmalar sana geri dönüş yapar. Birçok firma satış mühendisi arayışında oldukları zaman çeşitli kriterler belirler. Satış mühendislerinin kullanması gereken bilgisayar programlarını inceleyerek bu programları öğrenebilir ve diğer adayların önüne geçebilirsin. Satış mühendislerinin genellikle Autocad gibi bilgisayar programlarını kullanması istenir. Bununla beraber işverenler tarafından satış mühendislerinin Microsoft Office programlarını kullanması beklenir.

notifications İş Alarmı kur