Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
99

Sivil Toplum Kuruluşları İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sivil Toplum Kuruluşları cancel
ICMC International Catholic Migration Commission
Project Coordinator
ICMC International Catholic Migration Commission
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Adecco
Yüz Yüze Saha Yetkilisi - Part-Time
Adecco
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Part Time
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Darüşşafaka Cemiyeti
Kimya Öğretmeni
Darüşşafaka Cemiyeti
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
İnsana saygı ödülü
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sivil Toplum Kuruluşları İş İlanları

Sivil toplum kuruluşları, belli bir amaç altında birleşen ve faydalı işler çıkarmak adına bir araya gelen topluluklardan oluşur. Halkın yararını gözeten ve belli görüşleri olan bu topluluklar, gelişimi prensip edinir ve hep bir sonraki adımı için çalışırlar. Gerekli izinleri alarak devlet gözetiminde kurulan bu resmi kuruluşlar, gönüllü veya maaşlı çalışanları ile halka hizmet eder. Sivil toplum kuruluşlarının ilgilendiği konu başlıkları geniş bir arşive sahiptir. Ekonomiden eğitime, işçi haklarından sosyal problemlere kadar her alanda fikir belirten bir anlayışla halk daha iyiye yönlendirilmeye çalışılır. Bu tarz kuruluşlarda yer almak ve sorumluluk sahibi olmak istersen sivil toplum kuruluşları iş ilanlarına başvurabilirsin.

Sivil Toplum Kuruluşları Çalışanları Ne İş Yapar?

Sivil toplum kuruluşlarının görevleri şunlardır:

  • Ülkemizde yaşayan insanlara çeşitli konularda yapılan haksızlıkları duyurur ve bu problemlere ses getirecek çözümler bulur.
  • Yurt içinde veya yurt dışındaki göçmenlerin sorunlarını konuşur, onları korumayı ilke edinir.
  • Halkın bağlı olması gerektiği ilkeleri belirler ve değerlerimizi daha iyi yerlere getirmeyi amaçlar.
  • Ülkede veya dünyada işlenen suçlar üzerine tartışır ve bunların önüne geçerek toplumun refah seviyesini artırmak ister.
  • Tedavi edilmesi zor hastalıklarla savaşan insanların daha iyi olması için kampanyalar yaparak onlara maddi ve manevi destek sunar.
  • Toplumun giderilemeyen sorunlarına ve aksayan noktalarına parmak basar.
  • Belirledikleri konular çerçevesinde kamuoyunu daha iyi amaçlara yönlendirir.

Sivil toplum kuruluşları iş ilanları yeni ve güncel haberleri yakından takip ederek halkın bu bakış açısını gözlemleyerek onların nabzını tutar. Kısacası sosyal hayat, ekonomi, politika gibi refah seviyesinin artırılması gereken alanlarda rol alır. Sen de bu alanlara ilgi duyuyor ve toplumdaki eksik yönleri geliştirmek istiyorsan sahip olduğun özelliklere uyan bir iş ilanına başvurabilirsin.

Sivil Toplum Kuruluşları Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Birçok farklı çalışma ortamı sunan sivil toplum kuruluşu iş ilanları, ofislerde, kurum mutfaklarında, serbest dış mekânlarda, sokakta ve daha birçok alanda iş istihdamı yaratır. Birçok alanda birimi olan bu kuruluşlar çok farklı alanlarda çalışma ortamına sahiptir. Kurum sekreteri, şube muhasebesi, pazarlama müdürü ve proje koordinatörü başlığı altında açılan ilanlar senin için bir ofis ortamı sağlar. Bunun yanı sıra tanıtım ve ilgili misyonu anlatmak için seçilen yüz yüze program sorumluları sokak sokak gezerek topluluğa potansiyel bağışçılar ve fikirlerine ortak olacak destekçiler ararlar. Dış mekân çalışmaları ve toplumun sorunlarını anlatmadaki sorumluluk, sivil toplum kuruluşları için çok önemli bir anlam taşır. Aynı zamanda kuruluşların çalışanlarına ve yardım edeceği zor durumdaki insanlara sunacağı yemeklerin aşçısı olabilir ya da ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmak için önem arz eden kurumsal şoförlük mesleğini icra edebilirsin. Bu anlamda çalıştığın ortamlar; ofis, dış ortam, festival standları, mutfak, ön büro gibi mekânlar olabilir. Örneğin: Bursa sivil toplum kuruluşları iş ilanları kültür ve sanat alanında kurulmuş birçok vakıf bünyesinde iş imkânı sunar.

Sivil Toplum Kuruluşları İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sivil toplum kuruluşları eleman arayan firmalar eğitim kriteri olarak farklı beklentilerde bulunurlar. Bazı ilanlar senden lise mezunu olmanı yeterli bulurken bazı kuruluşlar ise uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret gibi lisans programlarından mezun olmanı isteyebilir. Aynı zamanda üniversite eğitimi almanı gerekli bulan fakat okuduğun bölüm olarak serbest ilan açan kuruluşlar da bulunur. Eğitim özelliklerinin yanı sıra bu tarz sosyal görevlerde genellikle yabancı dil bilip bilmediğine bakılır. Sahip olduğun özelliklere ve yeterlilik seviyene göre ilgini çeken ilanlara başvurabilirsin. Eğer senden istenen özellikleri sağlıyorsan dış ticaret, sekretarya, danışma, hizmet, finans ve organizasyon gibi birçok departmanda görev alabilirsin. Aynı zamanda ilana başvururken deneyimli olduğun alanda ne kadar süreli bir tecrübenin olması gerektiği gibi detayları incelemelisin. Eğer önceden bir tecrüben yoksa sivil toplum kuruluşları eleman arayanlar arasından tecrübesiz ibaresi bulunan ilanlara başvurabilirsin.

Sivil toplum kuruluşları için hangi iş ilanları mevcut?

Birçok alanda faaliyetlerini sürdüren bu kuruluşlar farklı departmanlarda iş fırsatı sunar. Pazarlama ve iktisadi işletme müdür yardımcılığı, yönetici asistanı, yüz yüze saha yetkilisi, bağış ve sponsorluk uzmanı, yaşlı bakım elemanı, aşçı yardımcısı gibi çeşitli alanlarda yayınlanan güncel sivil toplum kuruluşları iş ilanları part-time ve tam zamanlı ilanlar bulundurur. Geniş bir çalışma yelpazesi sunan bu topluluklar aradığın fırsatı sana sunabilir.

Sivil toplum kuruluşlarında hangi iş kolları mevcuttur?

Eğitim, pazarlama, satış, gıda, güvenlik, taşımacılık gibi birçok iş alanında rol alan kuruluşlar farklı görev tanımlarına sahiptir. Sivil toplum kuruluşları iş ilanları Ankara gibi büyükşehirlerde aktif olarak açılarak yeni çalışanları bünyesine katmayı amaçlar. İstenen yabancı dil, eğitim düzeyi, yaş gibi kriterlerle yayınlanan bu ilanlar; birçok farklı alandan insanla çalışmayı amaçlar.

Sivil toplum kuruluşu iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Çeşitli departmanlarda açılan sivil toplum kuruluşları iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi devamlı yükselen iş hacmi olan şehirlerde daha sık açılır. Bulunduğun şehir ve Türkiye’nin birçok yerinde kurulmuş farklı vizyon ve misyona sahip kuruluşların çalışanlarından bekledikleri farklı özellikler vardır. Bu özelliklere ilan ayrıntılarından ulaşabilirsin. Maddelerdeki eğitim, yabancı dil, tecrübe süresi gibi şartları sağlayorsan ve iş tanımına uygunsan bu ilanlara başvurabilirsin.

Sivil toplum kuruluşu iş ilanlarına başvuranların sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Sosyal bir iş alanı olan bu topluluklar içinde yer almak istiyorsan senden beklenen bazı akademik ya da teorik özelliklerin dışında bir de kişisel olarak sahip olman gereken nitelikler vardır. Bunlardan bazıları; iletişim ve sunum becerileri, güler yüz, ekip çalışmasına uyumluluk, kriz yönetimi ve çözüm odaklı olma gibi unsurlardır. Eğer kişilik özelliklerinde bu maddeleri taşıdığını düşünüyor ve sosyal gelişime dair güzel çalışmalar ortaya koymak istiyorsan bir sivil toplum kuruluşuna başvurabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Sivil toplum kuruluşları sektöründe hangi pozisyonlarda iş ilanları yayınlanır?

Sivil toplum kuruluşları; sosyal, kültürel, çevresel ve hukuki alanda çeşitli faaliyetlerde kar amacı olmaksızın hizmet veren kurumlardır. Sivil toplum örgütleri, toplum yararına vakıf veya dernek adı altında hizmet verir. Bu kuruluşlarda farklı pozisyonlarda personel istihdam edilir. Eğitim müdür yardımcısı, mali işler sorumlusu, bilgi belge arşiv uzmanı, kurum sekteri, sistem destek uzmanı, idari ve mali işler sorumlusu bu sektörde iş ilanı açılan pozisyonlar arasında yer alır.

Sivil toplum kuruluşları alanında çalışmak için ne gereklidir?

Kuruluşların hizmet alanlarına göre pek çok farklı kurumda iş bulabilirsin. Sahip olduğun niteliklere göre birçok iş ilanına başvuruda bulunabilirsin. Örneğin; İşletme Fakültesi mezunları, sivil toplum kuruluşlarında mali işler sorumlusu olarak görev alabilir. Diğer yandan üniversite eğitimi almayan kişiler kurum sekreteri pozisyonunda çalışabilir. Kuruluşlar bünyelerinde çalışmaları için farklı eğitimlere ve deneyimlere sahip olan personele ihtiyaç duyar. Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyerek sahip olduğun niteliklere uygun olan seçeneklere başvuru yapabilirsin.

Sivil toplum kuruluşlarında kimler çalışabilir?

Eğitim aldığın alana ve yeteneklerine göre sivil toplum kuruluşlarında farklı pozisyonlarda görev alabilirsin. Kuruluşlarda farklı hizmet alanlarında görev vermek üzere farklı meslek dallarında eğitim almış çalışanlara ihtiyaç duyar. Koordinatör, yönetici asistanı, mali işler uzmanı gibi pozisyonlar için iş ilanları yayınlanır. Pozisyona ve kuruluşa bağlı olarak iş ilanlarında yer alan kriterler farklılık gösterir. Yönetici asistanı iş ilanlarına lise mezunu adaylar başvuru yapabilirken, koordinatör ilanlarında genellikle üniversite eğitimi kriteri yer alır.

Sivil toplum kuruluşları iş ilanlarından nasıl haberdar olunabilir?

Kariyer.net üzerinden sivil toplum kuruluşlarının yayınladığı iş ilanlarına ulaşılabilir. Adaylar, iş ilanlarını filtreleme özelliğini kullanarak belli özelliklere göre listeleyebilir. Çalışmak istediği pozisyon için filtreleme yapan adaylar, bu alanda açılan iş ilanlarını görüntüler. Ayrıca iş alarmı oluşturan kişiler, yeni ilan eklendiğinde bildirim alarak haberdar olur.