432

Teknik Servis Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Teknik Servis Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Teknik Servis Elemanı İş İlanları

Teknik servis elemanı, görevli olduğu iş yerinde; telekominikasyon, sıhhi tesisat, ısıtma, soğutma, elektrik, elektronik gibi alanlarda ortaya çıkan küçük sorunları, arızaları tespit eder ve onarımıyla ilgilenir. Kısaca bakım ve onarım yapacak bilgi birikimine ve beceriye sahip nitelikli kişidir. Teknik servis elemanı için birçok sektörde çalışma alanı bulmak mümkündür. Örneğin bilgisayarın ufak arızalarıyla ilgilenen, içindeki parçaların çalışma prensibine hakim ve bu konudaki arızaları giderebilecek bir aday bilgisayar teknik servis elemanı iş ilanları arayabilir. Bunun yanında kullanılan internet, televizyon uydusu gibi cihazların da teknik destek elemanı bulunur. Güncel teknik servis iş ilanları seçeneklerine bakıldığında internet teknik servis elemanı arayanlar olduğu görülür. İnternetin insan hayatında önemli bir yere sahip olması bu sektörde büyük bir istihdam alanı yaratmıştır. Teknik servis elemanlığı insanların ve teknolojinin ilerleyişi doğrultusunda değişen ve gelişen bir meslek dalıdır.

Teknik Servis Elemanlığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmak Gerekir?

Teknik servis elemanlığı deneyim ve bilgi birikimi gereken bir meslektir. Çalışılan sektöre göre yerine getirilmesi beklenen sorumluluklar değişebilir. Teknik servis elemanın öncelikle teknolojik aletlere ilgi duyması gerekir. Bu kapsamda aletlerin onarımı konusunda bilgi sahibi olması ve kabiliyetli olması önemlidir. Bilgisayar, faks, yazıcı, modem, uydu alıcısı gibi aletlerin kullanımını iyi bilmek, sorunları tespit edip çözebilmek için teknolojiyle haşır neşir olmak gerekir. Bunun yanında buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların da teknik servis elemanı vardır.  Teknik servis elemanı, görevli olduğu şirketteki  cihazların; kurulum, bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Servis esnasında kullanılan aletlerin bakımından da teknik servis elemanları sorumlu tutulur. Aynı zamanda bağlı oldukları şirketteki teknolojik aletleri diğer çalışanlara anlatmak, kullanım bilgisi vermek teknik servis elemanının görevidir. Teknik servis elemanı, servis esnasında yapılanları raporlamalıdır. Teknik destek elemanı iş ilanları seçeneklerine göre ek olarak tecrübe arandığı söylenebilir. Bunun yanında insanlarla aktif iletişim kurulacağı için düzgün diksiyona sahip ve bakımlı bir teknik servis elemanı adayı diğer adayların önüne geçebilir. 

Teknik Servis Elemanı İş İlanlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknik servis elemanı iş ilanları kategorisine bakıldığında genel anlamda bilgisayar ve beyaz eşya hakkında tecrübeli elemanlar arandığı görülür. Bunun yanında artık birçok şirket bünyesinde çalıştırdığı teknik servis elemanlarından yabancı dil bilmesini bekler. Teknik servis elemanlarının çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Teknik servis elemanlarının bünyesinde çalıştığı fabrikanın sattığı eşyaların arızalarını gidermek için evlere gittiği bilinir fakat bunun yanında fabrikalar kendi kullandıkları malzemelerin bakım ve onarımı için de teknik servis elemanına ihtiyaç duyar. Teknik servis elemanı iş ilanlarında hangi şartlarda çalışılacağı belirtilir. Adayların başvuru yapmadan önce ilanda yer alan koşulları göz önünde bulundurması gerekir. Bazı oteller; kendi su tesisatlarına, elektriklerine ve kendi beyaz eşyalarına bakım ve onarım yapacak teknik servis elemanı arayabilir. Buna ek olarak saha alanlarında telekomünikasyon, güvenlik sistemi, bilgisayar ağ kurulum için teknik servis elemanı arayan şirketler de vardır. Bu ve bunun benzeri iş ilanlarında bina içi kablo çekebilmeyi bilen, internet santralleri hakkında bilgi sahibi adaylar aranır. Daha çok erkekler tarafından rağbet gören bir meslek dalı olsa da bu alanda yetkin olan kadın teknik servis görevlisi arayan şirketler de vardır. Bu kapsamda halihazırda teknik servis elemanı bayan başlığı altında personel arayan şirketler bulunur. Bu konuda yetkin olduğunu düşünen kadınlar da iş başvurusunda bulunabilir.

Teknik Servis Elemanı Ne İş Yapar?

Teknik servis elemanının sektöre göre değişim gösteren çeşitli sorumlulukları vardır. Bu nedenle teknik servis elemanı iş ilanları seçeneklerine bakarken dikkat edilmelidir. Örneğin bir şirketin bünyesinde bulunan teknik servis elemanı, işletme içerisindeki; sıhhi tesisat, elektrik, elektronik, ısıtma, soğutma gibi çeşitli türdeki arızaları tespit edip bunları onarmakla yükümlüdür. Bunun yanında evlere onarım ve bakım için giden teknik servis elemanları, servis türüne göre malzemeleri temin etmek ve hizmeti rapor etmekle görevlendirilir. Tamir edilemeyen arızalar hakkında ilgilileri bilgilendirmek de teknik servis elemanlarının görevleri arasındadır. Sıhhi tesisat teknik servis elemanı, atık ve temiz su tesisatı arızalarını giderir. Telekomünikasyon, internet ağı, uydu alıcısı kurulumu gerçekleştiren teknik servis elemanlarının bina içi kablo kurulumuna hakim olması gerekir. Bürolarda çalışan teknik servis elemanları ise büro makineleri, bilgisayar, yazıcı gibi cihazların basit arızaları ile ilgilenir. Teknik servis elemanının yapması gereken işler genel olarak bunlardır. İş ilanlarına eklenen; boya yapma, duvar kağıdı takıp çıkarma gibi ek görevler bulunabilir. Teknik servis elemanlığı yapmak isteyen adaylar, ilanları dikkatle incelemelidir.

Teknik Servis Elemanı Olmak İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Teknik servis elemanlarının en az lise mezunu olması beklenir. Fakat bazı teknik servis elemanı iş ilanları kapsamında meslek yüksekokulu mezunu arayanlar da bulunur. Genel anlamda elektrik elektronik alanında bir ustalık belgesi istenebilir. Çalışılan sektöre göre bilgisayar teknolojisi ve bilişim sektörleri eğitimi, bilgisayar programcılığı eğitimi de aranır. Bazı şirketler bünyesinde çalıştıracağı teknik servis elemanının yabancı dil bilmesini isteyebilir. Lise ve dengi okuldan mezun olan insanlar, üniversitelerde bulunan meslek yüksekokulundaki bilgisayar programcılığı, elektrik elektronik bölümlerini de tercih edebilir. Halk eğitim merkezlerinin de bu alanlarda eğitim ve belge verdiği bilinir. Mesleki yeterlilik belgesi birçok meslekte olduğu gibi teknik servis elemanlığı için de önemlidir. Tüm bunlara ek olarak B sınıfı sürücü belgesi çoğu teknik servis iş ilanında şart koşulur. Evlere hizmet veren şirketler, teknik servis elemanlarının ehliyete sahip olmasını tercih eder. Kısaca teknik servis elemanı olmak için gereken belgeler bunlardır.

Teknik Servis Elemanları Ne Kadar Maaş Alır?

Teknik servis elemanlarının maaşı; çalıştıkları şirkete, deneyimlerine, çalışma saatlerine göre değişim gösterebilir. Bu durumda teknik servisi elemanı maaşları hakkında kesin bir miktar belirtmek mümkün değildir. 

Teknik Servis Elemanlarının Çalışma Ortamı Ve Çalışma Şartları Nasıldır?

Teknik servis elemanları tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışabilir. Part time olarak çalışmak isteyen adaylar teknik servis elemanı part time iş ilanları sayfasına göz atabilir. Teknik servis elemanları, firmanın belirlediği çalışma saatlerine göre çalışırlar. Her şirketin kendi politikasına uygun çalışma saatleri bulunur. Çalışma ortamı genelde evler, fabrikalar ya da bürolardır. Çalışma şartları hakkındaki en doğru yargıya varmak için iş veren şirketle iletişime geçmek gerekir.

Teknik Servis Elemanı Hangi Sektörlerde Çalışır?

Teknik servis elemanlarının çalışabileceği birçok sektör mevcuttur. Teknik servis elemanları; bilgisayar satış ve alış işlemi yapan firmalarda, bünyesinde bilgisayar, beyaz eşya ya da teknolojik herhangi bir cihaz bulunduran iş yerleri ve şirketlerde, özel sektöre ait fabrikalarda, sıhhi tesisat yapan iş yerlerinde, telekomünikasyon şirketlerinde çalışabilirler. Buna ek olarak teknik servis elemanları kendilerine ait bir iş yeri açabilirler. Teknik servis elemanı olacak adaylar için birçok iş imkanı vardır.

Teknik Servis Elemanı Nasıl Olunur?

Teknik servis elemanı olmak için elektronik teknisyenliği, bilgisayar teknolojileri gibi konularda eğitim almak gerekir. Fakat güncel teknik servis elemanlarının bir kısmı usta çırak ilişkisiyle yetişmişlerdir. Usta çırak ilişkisiyle kendisini geliştirmiş adayların da mesleki yeterlilik belgesi alması önerilir. Teknik servis elemanı olabilmek için bilgi birikimi ve deneyim gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Teknik servis elemanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Bunun için öncelikle kariyer.net üyeliğini oluşturabilirsin. Facebook üzerinden de kayıt olman mümkündür. Özgeçmişini doğru bir şekilde oluşturduktan sonra iş ilanlarını inceleyip kolayca başvuru yapabilirsin.

En kazançlı teknik servis elemanı iş ilanları nelerdir?

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/teknik+servis+elemani adresine tıklayarak en kazançlı teknik servis elemanı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Ana sayfada bulunan ‘’pozisyon rehberi’’ kutucuğunun üzerine tıklanır. A’dan Z’ye tüm pozisyonlar için bir liste çıkar. Listeden ‘’ teknik servis elemanı’’ bulunur. Sitede kayıtlı kişilerin vermiş olduğu maaş bilgileri sayesinde, en düşük, ortalama ve en yüksek maaş ücretleri görüntülenir. 

Popüler teknik servis elemanı iş ilanları nelerdir?

https://www.kariyer.net adresinden popüler teknik servis elemanı iş ilanları incelenebilir. Ana sayfadan iş tanımına ‘’teknik servis elemanı’’ yazılarak ‘’iş bul’’ kutucuğuna basılır. İş ilanları listelenir. sol tarafta kategoriler kısmından ‘’pozisyon’’ sekmesinin üzerine gelinir. Teknik servis elemanıyla ilgili işler en çok aranılan üstte olacak şekilde sıralanır. İlanlar incelendiğinde, başvuran sayıları görüntülenebilir. 

Teknik servis elemanı iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Sayfa üzerinden filtrelemeyle teknik servis elemanı iş ilanları listelenebilir. Sol taraftaki kategorilerden ‘’ülke-şehir-ilçe sekmesini üzerine gelindiğinde tüm şehirlerdeki teknik servis elemanı iş ilanlarına sayılarıyla birlikte ulaşılır. Listeleme en çok iş ilanı olan şehir en üst sırada olacak şekilde yapılır. 

notifications İş Alarmı kur