Tibet Şirketler Grubu

İthalat - İhracat

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Hakkımızda


 

 

TİBET İTHALAT İHRACAT VE KOZMETİK SANAYİ A.Ş.

Kuruluşu 1945 yılına dayanan Şirketler Topluluğu'nun kurucusu SULTAN YILDIZ, babası 1. Dünya Savaşı'nda ölmüş iki kardeşten biridir. Sultan Bey, küçük yaşlarda ailesinin geçimine katkıda bulunmak amacıyla doğum yeri olan Rize'de, daha sonra da yakın il ve ilçelerde duvarcılık ve inşaat ustalığı yapmaya başlar.

Şirketin 1945'ten günümüze uzanan yolculuğunun kilometre taşları ise şöyle gerçekleşir:

1945 Sultan Yıldız ilk ticari faaliyetlerine işportacılıkla başlar.
İstanbul'a gelerek, iğneden ipliğe o günün şartlarında gerekli olan ürünleri satın alıp, Rize'de satmaya başlar.

1948 Sultan Yıldız, Sultanlar Kollektif Şirketi'ni kurarak, yurt çapında eczane ve ıtriyat depolarına sevkiyat yapan dağıtım firmasının sahibi olur.
Yerli ürünlerin yanı sıra Unilever ve Bayer gibi çok uluslu şirketlerin de bayilik ve yurt çapında dağıtım işlerini üstlenir. Sultanlar, yurtiçi piyasada temizlik, kozmetik, ıtriyat ve eczane malzemeleri gibi ürünlerin dağıtımı konusunda büyüyüp gelişirken, bir yandan da gayrimenkuller satın alır ve faaliyet amacına uygun iş merkezleri inşa eder.

1975 Hayat Gıda Sanayi A.Ş. kurulur.
Sultanlar artık ayrı bir ticaret ve üretim firması olarak iş hayatına devam ederken, Hayat Gıda, 4. Levent'teki iş merkezinde bir çok yeni ürünle iç ve dış piyasalara hizmet vermektedir.

1978 Sultan Yıldız vefat eder.
Şirketin yönetimini, küçük yaştan beri iş hayatının içinde yetiştirdiği oğulları Selahattin ve Şeref Yıldız devam ettirirler.

1994 Kurtköy-Pendik'te Tibet Üretim Tesisleri'nin inşaatına başlanır.
Ürün gamının genişlemesi ve buna bağlı olarak üretim alanlarına duyulan ihtiyaç neticesinde, Kurtköy-Pendik'te arsa satın alınarak, Tibet Üretim Tesisleri'nin inşaatına başlanır.

1999 Hayat Gıda Sanayi A.Ş. ve Tibet İthalat İhracat ve Kozmetik Sanayi A.Ş.,tam entegre üretim tesislerinde üretime başlar.
Kurtköy-Pendik tesislerinde faaliyet gösteren Hayat Gıda Sanayi A.Ş. ve Tibet İthalat İhracat ve Kozmetik Sanayi A.Ş., toplam 63.000 m²'lik kapalı alanda kurulu, tam entegre üretim tesislerinde üretime başlar. Yapılan bu atılımlar sonucunda, tüketici tarafından marka bağımlılığına sahip CamSil, Ernet, Kenton gibi markalar, yüksek üretim ve satış faaliyetleriyle birlikte daha büyük kitlelere ulaşır.

2000 / 2002 ISO 9001 Kalite Belgesi alınır.
Hedefleri büyük olan Grup, Eylül 2000'de başladığı ISO 9001 çalışmalarını Nisan 2001'de sonuçlandırarak, Hayat Gıda ve Tibet için ISO 9001 Kalite Belgesi'ni alır.

Geniş hammadde ve ürün depolama alanları, özel su ve enerji imkanları, TEM ve E5 karayollarına kolay ulaşım avantajı ile ideal üretim tesisi olma özelliklerindeki şirket; gıda, evsel temizlik ve kozmetik alanlarında yurt içi ve yurtdışı müşterilerine standart ürünlerini üretmekte, aynı zamanda endüstriyel ve fason piyasalarda müşterilerinin isteklerine uygun ambalaj şekli ve adetlerde üretim yapmaktadır. 2001 yılında yatırıma daha da eğilecek olan Grup, yeni ürün atılımlarıyla, bünyesindeki ürün sayısını tüketicinin isteklerine göre artırmaya devam edecektir.

Çocuklara yönelik eğitime gönülden destek veren Tibet, kendi bünyesindeki Vakıf sayesinde her yıl okumaya muhtaç çocukların eğitimini karşılamakta, Milli Eğitim Bakanlığı'na yapmış olduğu okul bağışıyla 1.300 öğrenciye hizmet vermektedir. Gelecekle ilgili daha büyük hedeflere ulaşmayı planlayan şirketler, bugün itibariyle 3. nesil tarafından yönetilmektedir. Faruk Yıldız, Tibet Şirketler Grubu'nun Genel Müdürlüğünü, Mücahit Yıldız ise Sultanlar Grubu'nun Genel Müdürlüğünü yürütmektedirler.

TİBET İthalat İhracat ve Kozmetik San. A.Ş.
İç ve dış pazarlar için, kendisine ait CamSil, Ernet, Salon ve DeoNet gibi lider markaların altında, cam temizleyiciden, koku gidericilere, likit sabunlardan, pamuklu çubuklara kadar çok geniş portföyde temizlik ve kozmetik ürünlerinin üreticisidir.
Bunun yanısıra, birçok tanınmış firma için fason ürünler ve endüstriyel piyasaya (restoranlar, kafeteryalar, oteller) yönelik çok çeşitli temizlik ve kozmetik ürünleri üretmektedir.

Ürün Kategorileri

Koku Gidericiler: Koku Giderici Bloklar, Tabletler, Jeller, Spreyler, Koku Emiciler.
Cam Temizleyiciler

Evsel Temizlik Ürünleri: Sıvı Tuvalet Temizleyici, Bulaşık Deterjanı, Mutfak Temizleyici, Likit Temizleyici, Genel Yüzey Temizleyici, Ütü Kolası, Ütü Suyu, Çamaşır Yumuşatıcı, Çamaşır Suyu, Tuz Ruhu, Lavabo Açıcı, Kireç Çözücü, Çöp Torbaları.
Kişisel Temizlik ve Bakım Ürünleri: Likit Sabunlar, Kolonyalı Mendil, Vazelin, Pamuklu Çubuk.
Haşere Önleyici: Zehirsiz Fare Yapışkanı.

 

KENTON GIDA SAN. A.Ş.
İç ve dış pazarlar için, kendisine ait KENTON ve ALTIN markalarında ürettiği kabartma tozu, şekerli vanilin, krem şanti, puding, hazır tatlılar, nişastalar, pirinç unu vb. gibi çeşitli toz karışım yiyecek ve içecek ürünlerinin üreticisidir.
Şirket, ayrıca birçok tanınmış firmaya fason üretim yapmakta ve endüstriyel piyasaya (restoranlar, kafeteryalar, oteller) hitap eden kuru toz karışım yiyecek ve içecek ürünlerini ileri teknoloji ile üretmektedir.

Ürün Kategorileri

Hazır Tatlılar: Puding, Mama, Supangle, Sakızlı Muhallebi, Kazandibi, Keşkül, Kabartma Tozu, Vanilya