Bedriye Hülya’nın kendi deneyiminden ve ilişkide bulunduğu kadın girişimcilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak kurguladığı Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Ünitesi Projesi, 2017’de kadınlara katılım çağrısında bulundu. Proje kapsamında İstanbul ve İstanbul dışından katılan adaylarla birlikte toplamda 820 kadının formu değerlendirmeye alındı.

Bizbizze Kadınlar için Fikir ve Destek Ünitesi Projesi’nde girişimcilik, istihdam ve gönüllülük programlarına yapılan başvurular arasında geleneksel, yerel ve inovatif iş fikirleri bulunuyor. Kesin katılımcı aday listeleri 18-20 Şubat 2017 tarihleri arasında bizbizze.com adresinde yayınlanacak.

Bizbizze ekibi tarafından yürütülen ön değerlendirme sonunda İstanbul’dan katılan adaylara öncelik verilerek birebir görüşmeler gerçekleştirilecek. Kadınların hangi alanda daha güçlü olduklarını bulmalarına yardımcı olmak için görüşmeler öncesi Assess Danışmanlık desteğiyle testler de uygulanacak.

Bizbizze’nin çözüm ortakları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi, KAGİDER, ICF Türkiye koçları, C@rma, Ashoka, Kariyer.Net ve Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi var.

bizbizze-infografik