b-fit’in JPMorgan Chase Vakfı desteğiyle hayata geçirdiği Bizbizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Ünitesi Projesi kapsamında “Harekete Geç” başlığıyla düzenlenen “İlham Veren Konu ve Konuşmacılar” etkinliklerinin ilki 8 Mart Çarşamba günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek. Panelde; Çiçek Öztek, Heval Hazal Kurt, Tuba İlze ve Şirin Mine Kılıç projenin katılımcısı kadınlarla bir araya gelecek.

Bizbizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Ünitesi Projesi’nde gönüllü kadın uzman ve eğitmenlerden oluşan bir ekip, iş hayatında aktif olmayı isteyen ama yolunu bulmakta zorluk yaşayan kadınlar için el ele veriyor. Proje kapsamında “Harekete Geç” başlığıyla düzenlenen “İlham Veren Konu ve Konuşmacılar” etkinliklerinin ilki 8 Mart Çarşamba günü 09:00-12:30 saatleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Her biri kendi alanında ilham veren girişimciler olan editör-çevirmen Çiçek Öztek, yönetmen Heval Hazal Kurt, gazeteci-yazar Tuba İlze ve işkadını, gönüllü, maratoncu Şirin Mine Kılıç, oyuncu Seda Türkmen moderatörlüğünde bir konuşma gerçekleştirecek, ardından proje katılımcılarının sorularını yanıtlayacak.

İlham veren dört kadının duruşlarını, deneyimlerini, bilgi ve düşüncelerini aktararak iş kurmak isteyen, bir işyerinde çalışmak isteyen ya da gönüllülük deneyimi edinmek isteyen katılımcıların motivasyonlarının artması ve kendi gücünün farkına varması hedefleniyor. “İlham Veren Konu ve Konuşmacılar” serisi duyarlı, fark yaratan konuşmacılarla ekoloji, çevre, inovasyon gibi konulara odaklanıyor.