denizbankDenizBank, 2013 yılında  devam eden üniversite stajyer alımı uygulamasını yapılandırarak “Deniz’in İncileri” adı ile hayata geçirdi.  İş ilanlarını ise  “Sen Bir’incisin!” mottosu olarak belirledi. DenizBank İnsan Kaynakları İşe Alım, Kariyer ve Ücret Yönetimi Grup Müdürü Nur Banu Oğuz programın amaçlarını; üniversite öğrencilerine bankacılığı tanıtmak, programda başarılı olan öğrencileri  sektöre kazandırmak olarak özetliyor ve şu bilgileri aktarıyor:

Staj için belirlenen kriterlere uygun olan adaylar “Genel Yetenek Sınavı”na davet edilip, ardından  video mülakat, grup mülakatı ve grup çalışmasına katılıyorlar.

Öğrenciler staj süreleri boyunca Deniz Akademi ile birlikte belirlenen E-Learning eğitimlerini tamamlayıp, staj yaptıkları bölüm hakkında bölüm yöneticilerinden bilgi sahibi oluyorlar. Staj süreleri öğrencilerin zorunlu staj haklarında belirlenen süreye bağlı olarak değişiklik gösteriyor.  Eğitimlerinde başarılı olan öğrenciler Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirdiğimiz “Deniz’in İncileri” online staj simülasyonuna katılma hakkı kazanmaktadırlar. Online staj simülasyonu içeriğimiz; stajyerlerimize açmış olduğumuz E-learning eğitimleri, bankacılık ve DenizBank ile ilgili sorulardan oluşuyor. Simülasyona katılan stajyerler almış oldukları puan sonucunda sıralamalarını görebiliyorlar.   2013 yılı Deniz’in İncileri programına katılan stajyerlerimizden staj süresindeki performansından memnun olduğumuz, eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve online simülasyonda dereceye giren 3 stajyerimiz  hissedarımız Sberbank’ın genel merkezine 3 günlük ziyaret gerçekleştirecek. Geçen yıl 600’e yakın üniversite öğrencisi bankamızda staj yaptı. Deniz’in İncileri programına katılıp başarılı olan öğrencilerden işe alımını gerçekleştirdiklerimiz de oldu. Bu sene yaklaşık 800’e yakın stajyeri yaz boyunca  bankamızın Genel müdürlük, Bölge müdürlüğü ve Şubelerine yerleştirmeyi planlıyoruz.

Programa katılmak için aranan kriterler ise şöyle:

  • Üniversite 3-4 sınıf veya MYO ikinci sınıf öğrenci olması
  • Zorunlu staj hakkı olması veya SGK’nın okul tarafından karşılanması