Zafer ErkanarDigiturk ‘Her Şeyden Önce Sen’ ve ‘Dreamers Platformu’ projeleri ile çalışanlarına farklı kişisel gelişim ve aktivite olanakları sunuyor. Şirket içi iletişimi güçlendiren aktiviteler çalışanları sosyal sorumluluk çerçevesinde de bir araya getiriyor.

İç iletişim çalışmaları kapsamında ‘Her Şeyden Önce Sen’ adı altında çalışanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak adına tansiyon ölçümlerinden, göz taramalarına, diyetisyen kontrollerinden uzman doktor buluşmalarına kadar birçok alanda hekimlerle çalışmalar yapılıyor. Ayrıca, stres yönetimi, liderlik ve koçluk eğitimi gibi kişisel gelişime yönelik çalışmalar da yürütülüyor. Digiturk İnsan Kaynakları tarafından kurulan DigiturkDreamers Platformu ise çok sayıda çalışanın farklı ilgi alanlarını kapsayacak şekilde tiyatro ve sinemadan fotoğrafa, dalıştan tenise çok farklı alanlarda çeşitli aktivitelere katılmasını sağlıyor. Çalışanların farklı alanlarda çeşitli faaliyetlere katılmalarını sağlayan platform bünyesinde yer alan çeşitli kulüpler ve aktivitelerle 220’den fazla Digiturk çalışanına, ilgi duydukları alanlarda gelişme, diğer çalışanlarla iletişim kurma ve sosyal aktivitelere katılma imkanı sunuluyor. Dreamers Platformunda, Tiyatro Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Dalış Kulübü, Gönüllüler Kulübü, Sinema Kulübü çatısı altında yürütülen faaliyetlerin yanı sıra farklı spor dallarında kurulan takımlarla turnuvalar ve spor karşılaşmaları da düzenleniyor.

Tiyatro geliri ihtiyaç sahibi çocukların

Kadrosunda 15 Digiturk çalışanı bulunan Digiturk Tiyatro Kulübü, Dreamers Platformu’nda yer alan en aktif topluluklardan biri. Şu ana kadar iki sezonda iki ayrı oyunu sahneye koyan Dreamers Tiyatro Kulübü üyeleri özel eğitmenler eşliğinde haftada bir gün prova yaparak yeni oyunlar için hazırlanıyorlar. Digiturk Tiyatro Kulübü sanatsal faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk boyutunda da katkı üretiyor. Sahnelenen oyunlardan elde edilen gelir, Bir Dilek Tut Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara aktarılıyor.

Dreamers bünyesinde faaliyet gösteren bir diğer kulüp olan Fotoğrafçılık Kulübü, çalışanların en yoğun ilgi gösterdiği oluşumların başında geliyor. 60 katılımcının yer aldığı kulüp haftanın bir günü yapılan eğitimlerle fotoğrafçılığın hem teknik hem de sanatsal boyutunda gelişim sağlıyor.

Platformda yer alan Gönüllüler Kulübü ise 33 katılımcısıyla her türlü ihtiyaca yönelik olarak çeşitli sosyal sorumluluk ve yardım kampanyaları geliştiriyor. Digiturk’ün farklı departmanlarında çalışan kişileri toplumsal sorumluluk bilinci çerçevesinde bir araya getiren kulüpte belirlenen konularda yardımlar toplanıyor ya da geliştirilen projeler uygulanıyor.

Digiturk’ün sinemaya ilgi duyan çalışanları için kurulan Sinema Kulübü’nün 24 üyesi bulunuyor. Sinema Kulübü’nde özel film izleme etkinlikleri düzenleniyor ve filmler üzerine tartışmalar yapılıyor. Bazı etkinliklere ünlü simaların ve sinemacıların da katılımı sağlanıyor.

Dreamers Platformu’nda spora ilgi duyan çalışanlar için de geniş imkanlar bulunuyor. Tenis, voleybol, koşu, basketbol ve futbol olmak üzere beş branşta kurulan takımlarda forma giyen çalışanlar Digiturk’ü turnuvalarda ve karşılaşmalarda temsil ediyor. Teniste 10, voleybolda 15, koşuda 21, basketbolda 17, futbolda ise 22 olmak üzere toplam 70 Digiturk çalışanı spor aktivitelerinde görev alıyor. Ayrıca, koşuya ilgi duyan çalışanlar ve yöneticiler koşu yarışlarına katılıyor. Koşu sever Digiturk çalışanları son olarak Avrasya Maratonu’na da katıldılar.

Her kademeden çalışan görev alıyor

Digiturk İç Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Zafer Erkanar, şirket içi iletişimi geliştirmek adına sosyal aktiviteler gerçekleştirmek amacıyla kurulan Dreamers Kulübü’nün çalışanlara yeni ilgi alanları edinme ve bu alanlarda kendilerini geliştirme olanağı sunduğunun altını çizdi. Dreamers Kulübü’nün kapsamlı bir iç iletişim modeli ile çok sayıda çalışanın farklı ilgi alanlarını kapsayacak şekilde tiyatrodan fotoğrafa, dalıştan tenise çok farklı alanlarda çeşitli aktivitelere katılmasını sağladığını ifade etti. Erkanar, “Dreamers kulübümüze özellikle üst düzey yöneticilerin katılım sağladığını da görüyoruz. Genel müdür yardımcılarımız şirketimizin basketbol, koşu, tenis ve atletizm takımlarında aktif olarak görev alırken, fotoğrafçılık kulübümüzde de görev yapıyor” dedi.

Çalışanların iş yaşamları dışında özel ve sosyal hayatlarına da yatırım yaptıklarını ifade eden Erkanar, “Bunun olumlu geri dönüşlerini alıyoruz. Çalışanlarımızın birbiriyle iletişimi fazlasıyla arttı, onlar üzerindeki pozitif etkisi her alanda fark yarattı. Ayrıca Dreamers’ın oluşma aşamasında, etkinlik düzenlerken her adımda anketler oluşturularak isteğe yönelik kulüpler ve takımlar oluşturup, aktiviteler düzenliyoruz. Onların da fikirlerini almamız olumlu bir etki yarattı. Bu aktivitelere sadece çalışanlarımız değil, aileleri de katılabiliyor. Beraber yarışlara katılıyor, gezilere, tiyatroya gidiyorlar. Böylece çalışanlarımızın aileleri de kaynaşıyor, samimi ve olumlu bir ortam oluşuyor” şeklinde konuştu.