Bu yıl 23 Şubat’ta İstanbul Dedeman Oteli’nde Kariyer.net sponsorluğunda ikincisi gerçekleştirilecek uluslararası UXistanbul Konferansı’nda Keynote konuşmacıları, kullanıcı deneyimi alanındaki en son trendler, en başarılı ve en başarısız örnekler ile işin püf noktalarını paylaşacak. Keynote konuşmacıları arasında Facebook’tan Adobe’ye, Futurice’ten İngiltere Hükümeti Kullanıcı Araştırmaları Bölümü’ne kadar birçok önemli isim yer alacak.

blog2Daha önce Google’da Google Maps projesinin başında olan, şimdi ise Facebook’ta ürün geliştirme direktörlüğü görevini sürdüren Jonah Jones, Facebook’ta geliştirdikleri video uygulamaları Riff’i ve geliştirirken kullanıcı deneyimi konusunda edindiklerini paylaşacak. Karşılaştıkları sorunları, sorunlara takım halinde buldukları çözümleri ve sosyal ağlarda yapılan paylaşımların psikolojisi gibi birçok farklı perspektifte uygulama geliştirme süreci için değerli deneyimleri katılımcılar ile paylaşacak.

İngiltere Hükümeti Kıdemli Kullanıcı Araştırmacısı Robin Diamond, Adobe Mobil Başkanı Thomas Balduff, Futurice Strateji Danışmanı Cathy Wang ve Valsplat Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Uzmanı Stijn Nieuwendijk de keynote’lara katılacak.

Kariyer.net sponsorluğundaki konferansın ikinci bölümünü oluşturan ve UXservices’den Pınar Cinali tarafından moderatörlüğü yapılan panele Intertech Müşteri Kullanıcı Deneyimi ve Standardizasyon Yöneticisi Ceyda Güzel, Garanti Teknoloji Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı Ömer Arı, Arçelik A.Ş. Kıdemli Kullanıcı Deneyimi ve Endüstriyel Tasarımcı Özgür Mutlu Öz ve TÜBİTAK Proje Yöneticisi Yavuz İnal katılacak.

FutureBright Yönetici Ortağı Akan Abdula, İstanbul Üniversitesi & Etkileşim Tasarım Uzmanı Dilek Yördem Ceylan, Pharos Digital CEO’su Emrah Fakir, Sogla Sosyal Girişimcisi Göksel Gürsel ve 5.   UseLab UX Stratejisti Wieslaw Kotecki, kayıtlı dinleyicilere ücretsiz olan workshoplar gerçekleştirecek.