Mitsubishi Electric Türkiye – Şevket Saraçoğlu

Şevket Saraçoğlu, 1 Nisan itibariyle Mitsubishi Electric Türkiye’nin yeni Başkanı oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Saraçoğlu, profesyonel iş hayatına NETAŞ Nothern Telecom’da başladı. Alarko Holding ve Korona Şirketler Grubu’ndaki deneyimlerinden sonra Genel Teknik Sistemler (GTS) şirketinin kurucu ortağı olan Saraçoğlu, son olarak Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

…………………………………………………………………………………………………………….

KT&G Türkiye – Tonguç Tuzcu

Tonguç Tuzcu, KT&G Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’ne atandı. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Tuzcu, kariyerine Migros’ta başladı. Sırasıyla P&G Bölge Satış Müdürü, Biritish American Tobacco Satış ve Ticari Pazarlama Müdürü ve Imperial Tobacco Ticari Pazarlama Müdürü görevlerini tamamladı. Tuzcu son olarak Imperial Tobacco Rusya Satış Geliştirme Müdürü, Imperial Tobacco İrlanda Ticari ve Marka Pazarlama Müdürü ve Imperial Tobacco Amerika Ürün Kategori Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

…………………………………………………………………………………………………………….

STFA Grubu – Berna Öztınaz

ikblo-bernaoztinazSTFA Grubu Strateji ve İK Başkanlığı görevine Berna Öztınaz getirildi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamlayan Öztınaz, iş hayatına Sabancı Grubu Kordsa A.Ş.’de başladı. Sonrasında İK ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa’ya geçen Öztınaz, 2007 yılında Enerjisa İK ve İş Destek Direktörlüğü’ne, 2012 yılında da Stratejik İş Destek Bölüm Başkanlığı görevine atandı.

……………………………………………………………………………………………………………