DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi tarafından gerçekleştirilen konferansta, alanlarında son derece başarılı isimler 13 Nisan Perşembe günü Bursa’da bir araya geliyor. Moderatörlüğünü Umut Oğuz’un yapacağı konferans, Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhan Gazi Salonu’nda saat 9’ da başlayacak.

Konferans, yapımcı ve yönetmen Tuluhan Tekelioğlu’nun “YAPABİLİRSİN” belgeselinin ilk Bursa gösterimiyle başlarken, gösterim sonrası Tekelioğlu’nun belgeselin kadın kahramanları Oyun Yazarı ve Yönetmen Ümmiye Koçak, Girişimci Nuran Özyılmaz ile ‘‘Değişimin kendisi ol, yapabilirsin!’’ ‘‘Kadın varsa engel yoktur’’ söyleşisiyle devam edecek.

Usta Gazeteci Ayşe Arman ‘’Hayaller gerçek, gerçekler film olursa’’ isimli röportajını ise Minteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman ile gerçekleştirecek. Röportajda Özkan İrman’ın aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan ve 14 Nisan’da vizyona girecek “Mezeci Çırağı” filminin hikayesinin konu alınacak.

Konferansın öğleden sonraki oturumlarında ise; bir çiftçi ve sosyal girişimci olarak AB ülkelerinde eşdeğeri olmayan Tarım Sigortaları Havuzu’nu (TARSİM) kuran, kırk yıldır köy köy dolaşarak çiftçiler, köy kadınları ve çocuklar için yaptığı eğitim projeleriyle adı “Traktörünü Satan Bilge” olarak anılan Tanfer Dinler, ‘’Başarı sınır tanımaz’’ sunumuyla düşünce ve bakış açısının önemini vurgulayacak.

“Evrenden mesajınız var, içinde mutluluk var” kitabının yazarı Evren Çolak ise, ‘’Mutlu ol, motive ol, harekete geç!’’ sunumuyla konferansta yer alırken, iletişimci, gezgin ve yazar Ayşe Alagöz de, ‘‘Aşk engel tanımaz’’ sunumuyla, Türkiye ile Amerika arasındaki engelleri aşan bir yolculuk hikayesinden bahsedecek.

Komedi film ve dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu Umut Oğuz’un, “İlham Veren Konuşmalar”a mizah katacağı organizasyon, saat 16:00-17:00 arasında konuşmacılarla tanışma ve kitap imza etkinliğiyle sona erecek.

DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi Genel Müdürü Derya Babuç, konferansın ana mesajı ve içeriği hakkında bilgi vererek, “Hayatta her şey bizim kendi seçimimizdir. Bakış açımız, bireysel farkındalığımız ve özgüvenimiz seçimlerimizi belirlerken davranışlarımıza da etki ediyor. Bizi yönlendiren düşüncelerimiz ya da korkularımız. Korkularımızı yenmek, engelleri aşmak adına harekete geçmek ve olumlu düşünerek içsel motivasyonumuzu artırmak için ilham veren hikayelerle bireylerin kişisel gelişimini hedefliyoruz. ‘İmkansız’ ve ‘mümkün değil’ söylemlerini yaşantısından silmek isteyen herkesi “Yaşamdaki engelleri aşmak” için 13 Nisan Perşembe günü İlham Veren Konuşmalar’a bekliyoruz” dedi.

Print