Mobil sektörün çöp toplayıcıları “Closing the Loop”un kurucusu Joost De Kluijver, kurumsal yaşamdan mobil endüstride ilham veren çöp adama dönüşüm hikayesini anlatmak üzere İstanbul’a geliyor.

sustain

Kırık ve kullanılmayan cep telefonlarını Afrika ve Asya’dan satın alan ve cihazların geri dönüşümünü sağlayan, bu tür kimyasal atıkları çöp dağına dönüşmeden yerel iş gücü haline getiren, “Atık yanlış yerde bulunan bir kaynaktır” diyen, dünyanın kirlenmesini önleyen girişimci Joost De Kluijver amacının peşinden nasıl koştuğunu anlatmak üzere İstanbul’a geliyor.

“Amacının peşinden koşanlar” İstanbul’da buluşuyor

Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen “Uluslararası Sürdürülebilir Markalar® Konferansı” 20-21 Nisan tarihlerinde, Tokyo’nun hemen ardından İstanbul’da gerçekleşiyor.

Markaların, yeni yol haritalarının belirlendiği, değişimi yönetenlerin bir araya geldiği, markaların birbirinden ilham aldığı Sürdürülebilir Markalar Konferansı (Sustainable Brands), 20-21 Nisan tarihlerinde
“Amacını Etkinleştirme” (Activating Purpose) temasıyla Swissotel The Bosphorous’ta yapılacak. Amacının peşinden koşan, dünyanın önemli projelerini hayata geçirmiş, markalara değişimin parametreleri konusunda ilham vermiş, 15’i yabancı olmak üzere 35 konuşmacı konferansa katılacak.

Konferans için İstanbul’a gelecek konuşmacılar arasında: Mobil Endüstride ilham veren çöp adama dönüşümün yaratıcısı ve çöpü altına çeviren sihirli dokunuşun sahibi Closing The Loop Kurucusu Joost de Kluijver, Gelecek nesil markaların ve liderlerin değişiminde yön göstericisi ve geleceğe uzanan değişim köprüsünün mimarı Jenny Andersson, dünyanın en önemli iletişim şirketlerinden Radley Yeldar Kurucularından ve “Fit for Purpose Index” Yaratıcısı Ben Richards, Given London Kurucusu ve Genel Müdürü, ortak deneyim yaratmanın orkestra şefi Becky Willan, Nike ve NASA’nın birlikte kurduğu sürdürülebilir malzeme ve inovasyon platformu ‘’LAUNCH’’ın Nordik Lideri Sofus Midtgaard, kavramsal psikoloji ve davranış ekonomisinin sayılı öncülerinden “Innervetion” kavramının yaratıcısı ve Ogilvy Change’in Direktörü Sam Tatam, tüm sektörlerden beş binin üzerinde marka takımıyla davranış değişikliği stratejisi çalışmaları yapan Sille Krukow, değişimin liderleri Mac Macartney, Ahmet Bozer ve dijital dünyaya ve start-up’larla yön veren Torsten Kolind gibi isimler yer alırken, ülkemizden ise Oyuncu Şevket Çoruh, Gazeteci- Yazar Aslı Şafak, Yazar Azra Kohen ve Oyuncu – Girişimci Mert Fırat konuşmacı olarak katılıyor. Bu yıl da her yıl olduğu gibi Sustainable Brands Istanbul 2017’nin moderatörlüğünü Mr. Goodvertising Thomas Kolster yapıyor.