Danone – Alper Köksal

Danone Hayat Su Operasyon Direktörlüğü’ne Alper Köksal atandı. Köksal, daha önce Danone Güney Afrika Sütlü Ürünler Endüstriyel Direktörlüğü görevini sürdürmekteydi. ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Alper Köksal, profesyonel iş yaşamına 1994 yılında Unilever’de başladı. Danone ailesine 2005 yılında Danone Sütlü Ürünler Lüleburgaz Fabrikası Müdürü olarak katılan Köksal, Endüstriyel ve Operasyon Direktörlüğü görevlerinin ardından 2014 yılından bu yana Danone Güney Afrika Sütlü Ürünler Endüstriyel Direktörlüğü görevini sürdürmekteydi.

BI Technology  Ömer Çıtak

Qlik Türkiye resmi distribütörü BI Technology kadrosuna Teknik Satış Lideri olarak Ömer Çıtak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olan Çıtak, Kadir Has Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. BI Technology’de beş yıl çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra iki yıl Dubai’de Qlik çözüm sağlayıcısı bir firmada Teknik müdür olarak yer alan Ömer Çıtak, Türkiye’ye döndükten sonra Deloitte Danışmanlık’ta İş Analitiği ekibinde Veri Yönetimi Lideri olarak görev aldı. Mayıs ayı itibariyle BI Technology bünyesine geri dönen Çıtak, Teknik Satış Lideri olarak kurumdaki çalışmalarına devam ediyor.

BAT – Faruk Yener

faruk
Faruk Yener, globalde BAT Yeni Nesil Ürünler Ekibi’ne THP/Hibrit Kategori Direktörü olarak atandı. BAT Türkiye’ye 2002 yılında Ticari Pazarlama, Satış ve Dağıtım Bölge Müdürü olarak katılan Faruk Yener, Mayıs 2010’da Japonya Marka Pazarlama Direktörü olarak görevlendirildi ve sonrasında Ağustos 2012’de BAT Türkiye’ye atanan ilk Türk Pazarlama Direktörü oldu. Yener, son olarak  Kuzey Afrika Bölge Direktörlüğü görevini yürütüyordu.