atama
atama

efesAnadolu EfesDamian Gammell

2012’den beri CCİ’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve CEO’luk görevlerini başarıyla yürütmüş olan Damian Gammell, bira ve meşrubat operasyonlarından birlikte sorumlu olduğu yeni bir göreve getirildi. Yapılan değişiklikle Anadolu Efes CEO’su ve Anadolu Grubu’nun İçeçek Grubu Başkanı olarak atanan Gammell, Türkiye, Ortadoğu, Orta Asya ve Pakistan’da 23 fabrikasıyla faaliyet gösteren CCİ Yönetim Kurulu Üyeliğine de devam edecek. Sektörün tecrübeli ismi Gammell, Ocak 2014 itibarıyla çalışmalarına başladı. Çalışma hayatı boyunca Avrupa ve Avustralya’da pek çok ticari ve üst yönetim rolü üstlenen Gammell, Dublin College of Marketing mezunu olan Gammell, lisansüstü eğitimini Değişim Yönetimi alanında Oxford Üniversitesi ve Paris Yüksek Ticaret Okulu HEC’de tamamladı. 2001 yılında üstlendiği Coca-Cola Hellenic Rusya CEO’luğu görevinden sonra, 2005’te  Coca-Cola’nın Almanya’daki şişeleme grubunun CEO’luğuna getirildi.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::boschBosch Türkiye –  Umut Güvenç

Bosch Türkiye İnsan Kaynakları Ülke Direktörü Umut Güvenç oldu. Umut Güvenç, 2002 yılından bu yana Bosch bünyesinde, Türkiye ve Almanya’da çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Güvenç görevini, 17 yıl boyunca Bosch’ta İnsan Kaynakları Ülke Direktörü olarak görev yapan Lami Yağcılarlıoğlu’ndan devraldı. İngilizce ve Almanca bilen Umut Güvenç Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde aldığı psikoloji eğitiminin ardından Almanya’daki Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde organizasyonel psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına Manisa’da bulunan Bosch Termoteknik San. ve Tic. A.Ş.’de İnsan Kaynakları Departmanı’nda başlayan Umut Güvenç, 2002-2008 yılları arasında devam eden görevinin ardından Almanya’da Bosch Thermotechnik GmbH’de İnsan Kaynakları Yöneticisi, Robert Bosch GmbH’de ise Yönetim Kurulu Üyesi Asistanı olarak görev yaptı.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::pegasusPegasus Hava Yolları – Didem Egeli 

Pegasus Hava Yolları’nın İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne Didem Egeli atandı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olan Didem Egeli, çalışma hayatına 1995 yılında Koç Grubu şirketlerinden RAM Dış Ticaret’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. 1998-2009 yılları arasında Coca-Cola İçecek bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlenen Egeli, 2009-2011 yılları arasında Danone Türkiye Bebek Beslenmesi şirketinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 2010-2011 yılları arasında Eurasian Gestalt Coaching Faculty’de Koçluk Sertifika programını tamamladı. Pegasus Hava Yolları’nın İnsan Kaynakları Direktörü olarak, 3.005 kişiden oluşan Pegasus Ailesi’nden sorumlu olacak Didem Egeli; İngilizce biliyor, evli ve 2 çocuk annesi.