istesosyal150

 

2013 yılında pazara sunduğumuz ilklerden ve yeniliklerden bahsetmiş ve 2014’te de yeniliklere hızla devam edeceğimizi müjdelemiştim. Yeniliklerimizin ilkinde Facebook kullanıcıları şirketlerle buluşturmayı hedefleyerek İşteSosyal’i sunduk.

Kariyer.net olarak kuruluşumuzdan beri en önemli hedeflerimizden biri kurumların ihtiyaçları doğrultusunda aradıkları adayların en uygununu, hızlı ve kolay bir şekilde karşılarına çıkarmak oldu. Bu hedefimiz doğrultusunda da daha çeşitli ve uygun adaylara ulaşmak için her yöntemi ve farklı mecraları kullanmaya gayret ediyoruz. Her yıl yüzlerce üniversite aktivitesinde yer alıyor; iş merkezi ve plazaların yoğun olduğu bölgelerde reklamlarımıza ağırlık veriyor; mobil uygulamaları ve sitemizi sürekli yeniliyoruz. Ulusal veya yerel gazeteleri, Türkiye’nin önde gelen forum siteleri, trafiği yüksek haber siteleri ve diğer işortaklarımızın web siteleri üzerinden iş fırsatlarını mümkün olduğunca çeşitli ve daha çok sayıda adaya ulaştırıyoruz. Tabii ki işimiz adaylara ulaşmakla sınırlı değil. Yayınlanan iş ilanlarına gelen yüzlerce başvuru arasından veya aday veritabanımızda yer alan milyonların içinden en uygununu bulabilmeniz içinse birçok farklı hizmet ve ürünü de kurumların kullanımına sunuyoruz.

Türkiye’de her ay 25 milyon kişi Facebook’u ziyaret ediyor

ComScore verilerine göre, Facebook Türkiye’de her ay yaklaşık 25 milyonun ziyaret ettiği trafiği en yüksek platform olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bu ziyareti gerçekleştiren kullanıcıların amaçları çeşitli ve genelde eğlence odaklı.  Uzun bir süredir Facebook üzerinden iş fırsatlarıyla ilgilenme potansiyeli en yüksek olan adaylara erişmek için farklı projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu doğrultuda markanızı ve iş fırsatlarınızı milyonlara çok kolay bir şekilde duyurabileceğiniz yeni iştirakimiz İşteSosyal’i sizlere duyurmak istiyorum.

İşteSosyal, Facebook kullanıcılarının firmalarda çalışan arkadaşlarını keşfetmek ve iş aramak için kullanabilecekleri Türkiye’nin ilk ve tek sosyal platformu. Bu ürünle kurumların Facebook’ta işveren marka yönetimi yapmasını, aktif iş aramayan ve Facebook’ta vakit geçiren hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlıyor olacağız. İşteSosyal üzerinden kolaylıkla farklı adaylara ulaşırken, filtreleme, değerlendirme ve seçme  sürecinde ise Kariyer.net’i kullanmaya devam edebileceksiniz.

İşe alımda tek adres olarak entegre çözümler sunmaya, hem iş arayanların hem de işverenlerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. İşteSosyal ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlere istesosyal@kariyer.net’ten ulaşabilirsiniz.