henkelHenkel, Kurumsal Gönüllülük Programında 10 yılı geride bıraktı. Henkel çalışanlarından oluşan gönüllüler 10 yılda eğitim, bilim, spor, sağlık, kültür-sanat ve çevre koruma gibi alanlarda birçok yardım projesinin gerçekleştirilmesinde aktif rol aldı. 

Henkel’in Kurumsal Gönüllülük Programında planlama, organizasyon ve uygulama sürecindeki tüm evrelerde Henkel çalışanları ve emeklileri başrol oynuyor. Henkel, çalışanlarının ve emeklilerinin geliştirdiği sosyal sorumluluk projelerine ayni bağışlar, ürün bağışları, mali yardım, özel ücretli izin ve danışmanlık hizmeti vererek destek oluyor. Henkel’in Kurumsal Gönüllülük Programının kurum içinde de daha iyi ekip çalışması, motivasyonun artması ve çalışanların şirketle daha çok özdeşleşmesi gibi olumlu sonuçlar yarattığı aktarılıyor. Gönüllüler, Henkel ile şirketin sosyal ortamı arasında önemli bir bağlantı rolü oynuyor ve şirketin sosyal kültürünün elçileri görevini üstleniyorlar.

“Çalışanlarımız, boş zamanlarını insanlığa yardım etmeye adıyor”

Konuyla ilgili konuşan Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Hande Ardane, “Şirketimiz topluma sadece marka ve teknolojileriyle değil, aynı zamanda zor durumdaki insanlara yardım ve destek sağlayarak da katkıda bulunuyor. Bu yıl Türkiye’de 10. yılı olan gönüllülük programı ile çalışanlarımız ve emeklilerimiz, boş zamanlarını insanlığa yardım etmeye adıyorlar. Onların destekleri sadece bu yardımlardan yararlananlar için değil, şirketimiz için de çok değerli. Bu program ile Henkel toplumda sosyal gelişime katkıda bulunurken, gönüllü faaliyetleri desteklenen çalışanlar da son derece motive oluyorlar. Şirkete olan aidiyet duyguları artıyor” diyor.

Kurumsal Gönüllülük Programı ile 10 yılda 50 projehenkel1

Henkel, bugüne dek kurumsal ve ürün markaları ile yaptığı sosyal sorumluluk çalışmalarından bağımsız olarak sadece Kurumsal Gönüllülük Programı kapsamında Türkiye’de tam 50 projeye destek verdi. Bu projeler ile yapılan çalışmalardan yaklaşık 16 bin kişi yararlandı. Henkel’in Kurumsal Gönüllülük Programı ile destek verdiği projeler arasında; okul öncesi eğitime destek verilmesi, hastanelerde yeni doğan servislerine kuvöz bağışlanması, okullara tiyatro salonu yapımı, sokakta çalışan çocuklara meslek edindirme atölyesine destek verilmesi, köy okulunda diplomalı çiftçiler için organik tarım alanı yapımı, duyma ve görme engelli çocuklara yelken eğitimi verilmesi, okullara yardım, hayvanlar için barınak yapımı, köye kütüphane açılması gibi çalışmalar bulunuyor.