DB Positive ve Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi işbirliğiyle düzenlenen İlham Veren Konuşmalar (İVK), “Hikayenin Kahramanı Kim?” teması 17 Şubat’ta Merinos AKKM’de Bursalılarla buluşacak. 

İVK2018 organizasyonunda “Şans, Özgürlük, Uzmanlık ve Cesaret” kavramları alanında 9 uzman konuşmacı, başarı ve başarısızlık hikâyelerindeki kahramanlarını açıklayacak. Oyuncu Umut Oğuz’un sunumuyla gerçekleşecek etkinlikte Cem Özer, Kerimcan Kamal, Ayta Sözeri, İrsel Çivit, Uğur Utku Sezer, Miray Akovalıgil, Asil Özbay, Didem Arıkan, Ebru Uygun ve Derya Babuç yer alacak.

Etkinlik, DB Positive kurucusu, eğitmen Derya Babuç’un şanssızlık olarak nitelendirdiğiniz olayların aslında gün gelip nasıl da size ilham verdiğini çarpıcı örneklerle anlatacağı “Şans” oturumuyla başlayacak. TOÇEV Başkanı Ebru Uygun’la gerçekleştirilecek bugün 5 milyon çocuğun ‘hayatına dokunduğu’ zorluklar, başarılar, heyecanlarla dolu hikayesiyle devam edecek oturumda, son olarak “Aile Arasında” filminde Behiye Hala karakteriyle göz dolduran ve SİYAD en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne aday gösterilen oyuncu Ayta Sözeri yer alacak.

Özgürlükten cesarete

“Özgürlük” oturumunda ise mahkumlara ders verirken aldığı cevaplarla motosikletiyle yollara düşen akademisyen ve gezgin Asil Özbay ile başarılı bir avukatken girdiği kafesten kendini komedyenlikle kurtaran ve skeçleriyle sosyal medyada fenomen olan Miray Akovalıgil, hikayeleriyle farkındalık yaratacak.

Öğleden sonraki programda ise çok ünlü sporcuların fotoğraflarıyla her gün ayrı bir hikaye yazan fotoğrafçı Uğur Utku Sezer ile bestelediği bir çok film müziğiyle yeteneğini uluslararası ödüllerle taçlandıran besteci İrsel Çivit ise “Uzmanlık” konusuna bambaşka bir boyut getirecek. Oturum sponsoru Kariyer.net’in Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Arıkan da tema üzerinden önemli paylaşımlarda bulunacak.

Etkinliğin son oturumu ise “Cesaret” dolu hikâyeler içeriyor. Başarı hikâyesini başarısızlıklarla yazdığını söyleyen oyuncu, sunucu ve yazar Cem Özer ile korkaklığının yaşanmışlıklarla birlikte en büyük cesareti olduğuna dikkat çeken gazeteci, yazar Kerimcan Kamal konuşmalarıyla katılımcılara ilham verecek.

Komedi film ve dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu Umut Oğuz’un, “İlham Veren Konuşmalar”a mizah katacağı organizasyon, saat 16.30-17.00 arasında canlı müzik eşliğinde konuşmacılarla buluşma etkinliğiyle sona erecek.

Konsept sahibi DB Positive Kurucusu Derya Babuç, İlham Veren Konuşmalar’ın 2018 yılında hikâyelere ve kahramanları aracılığıyla kavramlara odaklandığını anlatarak, “Temel amacımız; başka insanlara ait önemli tecrübelerin, yaşanmışlıkların, farklı bakış açılarının paylaşımı ile katılımcılarda öncelikle farkındalık yaratmak, içsel motivasyonlarını ve harekete geçmek adına istekliliklerini arttırmak,” dedi.

İVKBursa’nın Kurumsal İletişim Yönetimi’ni yürüten Sibel Bağcı Uzun ise Bursa’dan başlayan organizasyonun hedef kitlesini oluşturan; şirketlerin her seviyede çalışanları, üniversite öğrencileri, başta kadın ve genç girişimciler olmak üzere kendini geliştirmek isteyen herkesi bu önemli etkinlikten faydalanmaya ve ilham almak için adım atmaya davet etti.

Bilet satışlarının Biletino’dan gerçekleştiği organizasyonla ilgili tüm detaylara www.ivk.com.tr adresinden ulaşılabilir.