Yapay zeka ve metaverse dünyasındaki gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Ms. Tang Yu isimli robot, Çinli NetDragon Websoft’un yeni CEO’su olarak göreve başladı.

Mobil uygulamaların yanı sıra çok oyunculu çevrimiçi oyunlar geliştiren NetDragon Websoft, sanal bir CEO’yu iş süreçlerine dahil eden ilk şirket oldu. Ms. Tang Yu, organizasyon ve verimlilik departmanında yer alarak şirketteki operasyonları denetlemekten sorumlu olacak. NetDragon Websoft’un başkanı Dr. Deijan Liu ise CEO’luğa Ms. Tang Yu’nun atanması hakkında yaptığı açıklamada, yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inandıkları belirtti.

Yapay zekadan faydalanmak üzere bu şekilde bir yeniliğe imza atan şirketin hedeflerinden bazıları ise Tang Yu sayesinde iş süreçlerini düzene sokmak, görevlerin kalitesini arttırmak, rasyonel karar vermeyi desteklemek, risk yönetim sisteminin etkisini geliştirmek. Tüm bu aşamalarda Tang Yu’nun gerçek zamanlı bilgi sağlayıcısı ve analitik araç olarak hizmet vermesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra robot CEO’nun şirket içerisindeki yeteneklerin geliştirilmesinde, adil ve verimli bir çalışma ortamı oluşturulmasında etkili olması bekleniyor.

İçerik Yazarı: Betül Dalgıç

Kaynak: 1