14 yıldır geleneksel hale gelen Türkiye’nin en prestijli İnsan Kaynakları ödüllerinin verildiği Kariyer.net İnsana Saygı Ödül töreni gerçekleşti. Bu yıl İnsana Saygı Ödülü kriterlerini yerine getiren firmaların yanı sıra  “En İyi Tasarımlı İş İlanı” ile “En Beğenilen”, “En çok Başvuru Alan” ve “En Çok İstihdam Yaratan” İstanbul ve Anadolu firmaları da ödüllendirildi.

insana saygı ödül töreni

Kariyer.net tarafından İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri’nin 2014 yılı sahipleri belli oldu. İnsan Kaynakları alanındaki özenli çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen törende farklı sektörlerden yaklaşık 220 firma ödüle layık görüldü.

Her kategori için özel kriter

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında iş başvurularını en hızlı ve en fazla yanıtlayan firmaların yanı sıra, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmalar da ödül alıyor. Ayrıca adayların seçtiği en beğenilen firma ve en beğenilen iş ilanı da ödüllendiriliyor. İstanbul merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 10 bin, Anadolu merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 5 bin olması, başvuru yapan adayların cevaplamalarının ortalama 21 günde yapılması, cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi ve en az 10 işe alımın yapılmış olması gerekiyor.

Ödüller işveren marka iletişimi açısından büyük önem taşıyor

yusuf-azoz-is

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen kokteyl ve müzik dinletisinin ardından gerçekleştirilen törende konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “İnsana Saygı Ödülleri’ne ilgi her geçen yıl artıyor. Ödül kriterlerinin giderek zorlaşmasına rağmen her yıl daha fazla firmaya ödül vermekten mutluluk duyuyoruz. İş arama sürecinde adayları en çok zorlayan maddelerden birinin, başvurulara olumlu veya olumsuz yanıt alamamak olduğunu biliyoruz. Firmaların adayları yanıtlamasını teşvik etmek için başlattığımız ödüller, adayların iş arama süreçlerini kolaylaştırma yönünde önemli bir adım teşkil ederken, işveren marka iletişimi açısından da büyük önem taşıyor” dedi.

Yapı Kredi, Rönesans Holding ve Vestel’e iki ödül birden

En Çok İstihdam Yaratan Firma ödülüne Anadolu’da Rönesans Holding ve Nestle Türkiye, İstanbul’da DenizBank ve Acıbadem Sağlık Grubu sahip oldu. En Çok Başvuru Alan Firma kategorisinde ödüller, Anadolu’da Rönesans Holding ve Vestel Şirketler Grubu, İstanbul’da ise Yapı ve Kredi Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nın oldu. En Beğenilen Firma ödülü Vestel Şirketler Grubu’nun olurken En İyi Tasarımlı İlan ise Yapı ve Kredi Bankası’na gitti.