Giderek karmaşıklaşan iş dünyasının tam karşısında giderek daha çok ihtiyaç duyulan huzur hissi var. Huzura giden yolda farkındalık sahibi olmak için en büyük yardımcı ise kişiyi doğru yönlendiren kitaplar…

Bol stresli ve tempolu iş günlerinin yanı sıra teknoloji nedeniyle eskisinden daha karışık olan iş süreçleri özel hayatta rahatlamayı zorlaştırıyor. Bu noktada her an kişiye destek olacak, yoluna ışık tutacak en güvenilir ve ulaşılabilir yardım kitaplardan geliyor. Bir psikolog ya da psikiyatriste gitmeyi gerektirmeyen günlük olaylarda kişiye yol gösterici olmak hedefiyle kaleme alınan aşağıdaki özel kitaplara sizin için göz attık.

Alışkanlıkların Gücü

aliskanliklarin-gucu-charles-duhigg

Ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keyifli bir dille anlattığı kitabında insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koyuyor. Duhigg, kitapta bazı insanların ve şirketlerin kendilerini neden bir çırpıda değiştirebildiklerini, bazılarınınsa neden yıllarca uğraştıkları halde değişmeyi başaramadıklarını irdeliyor.

Büyük Sihir

buyukshiri

Nasıl yazar olunur? Esin perisinin ilgisini çekmek için ne yapmak gerekir? İçimizdeki korku dolu sesleri nasıl susturabiliriz? Kendimiz olmayı nasıl başarabiliriz? Hayallerimize ulaşmak için ne yapmalıyız? Elizabeth Gilbert, iyi bir yazar olmak ve her şeyden önce yaratıcı bir ömür sürdürmek üzerine fikirlerini ve deneyimlerini paylaşıyor.

Hızlı ve Yavaş Düşünme

hizliveyavasdusunme

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Daniel Kahneman, çağın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil pek çok alanı etkilemiş olan yazar, hızlı ve yavaş düşünmede yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor. Kahneman, sezgilere ne zaman güvenip güvenilmeyeceğini ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretirken, okuyucuya iş ve özel yaşamda seçimlerin nasıl yapıldığını ve zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerinin nasıl uygulanabileceğini gösteriyor.

İyi Hissetmek

iyi-hissetme

İyi Hissetmek adlı kitabında Psikiyatrist David Burns, duyguları harekete geçirecek ve hayata daha olumlu bakmayı sağlayacak, bilimsel olarak test edilmiş bazı teknikleri okuyucularla paylaşıyor

Şimdinin Gücü

simdi

Uzun yıllardır çok satanlar listesindeki yerini kaptırmayan, kendi türünde yazılan eserler arasında eleştirmenler tarafından en çok övülen kitaplardan biri olan Şimdinin Gücü’nde Eckhart Tolle bilinç ve yaşamda değişim yaratabilecek evrensel öğretilerini paylaşıyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkuların, dolayısıyla mutsuzluğun gerçek kaynağını gösterip, onun nasıl aşılabileceği ve huzur ve mutluluğa nasıl kavuşulabileceğine dair düşüncelerini aktarıyor.