Ofise uygun giymek ve makyaj yapmak hassas konular arasında yer alıyor. Eğer yöneticiyseniz ya da sürekli mülakat yapan bir İnsan Kaynakları uzmanıysanız bu daha da dikkat çeken bir durum. Çoğumuz sabahları yüzümüze ne sürdüğümüzün farkında olmuyoruz aslında. Tam da bu nedenle iyi bir izlenim için sade ve bakımlı bir görünüm şart.

Serviste uyuyup ofiste makyaj yapan ofis çalışanları bazen makyajın dozunu kaçırabiliyor ya da makyaj yaptığımızı sanıp hâlâ soluk bir yüzle çalışmaya devam ediyoruz. Aslında önemli olan  sadece sağlıklı ve bakımlı gözükebilmek. Bunun için yaptığımız makyajın  asla benzememesi gereken  bazı makyaj stilleri var.

İşte geç uyanan  ofis çalışanları için kaçınılması gereken makyaj stilleri:

Bugün günlerden Barbie

Çok fazla pembe, çok fazla mavi, çok ışıltı ve pırıltı seven ofis çalışanlarına önerimiz Barbie gibi gözükmekten kaçınmaları. Kimse Barbie ile toplantı yapmak istemez.

barbie

Depresyon günleri için gotik makyaj

İçinizdeki karanlığı yüzünüze yansıtmayın. Mutsuz veya metal müziksever bir insan olsanız da koyu renklerden kaçınmalısınız. Ofiste korkutucu olmaya gerek yok.

gotik

Taşmış ruj ve bozulmuş kalem stili

Evet uyanır uyanmaz makyaj yapmak keyifli değil. Ama eğer yapacaksanız da karşınızda ayna olsun. Ofis içinde ruju taşmış, kalemi bozulmuş ve yanakları kıpkırmızı biri olarak gezecekseniz, aslında en iyisi hiç makyaj yapmayın.

makyaj madonna

“Hasta mısın?”

Makyaj yaptığını sanıp soluk bir benizle gezmeye devam eden herkesin sıkıldığı soru: “Hasta mısın? İyi misin?” Aslında çok iyisiniz, ama bir allık lazım sanki.

pale

İşin püf noktası sadelikte

Sade olmak, pastel renkleri tercih etmek, ne makyaj yapmış ne de yapmamış gibi gözükmek işin püf noktası. Ofiste etkileyici görünmek için yumuşak renkleri kullanmanızı öneriyoruz.

sade makyaj