Kariyer.net olarak işe alım süreçlerinizi daha da iyileştirmek için kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz ve yepyeni bir özelliğimizi daha kullanımınıza sunuyoruz. Aradığınız en doğru adaya ulaşmanıza destek olacak Ekspres Arama modülüne dair tüm detaylar bu yazımızda…

Kariyer.net 360’ı geliştirirken hem adaylarımızın hem de siz işverenlerimizin beklentilerini dinliyor ve bunları karşılamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yaptığımız kullanıcı görüşmelerinde, işverenlerimizden sıklıkla duyduğumuz bir talep vardı: Müşterilerimiz, Özgeçmiş Havuzu’nda daha nokta atışı aramalar yapmak istediğini belirtiyordu. Örneğin; belli bir şirkette çalışmış bir adayı bulmak istedikleri ya da belli sertifikalara sahip adayları aradıkları durumlar olabiliyordu.

Biz de Kariyer.net’in standart arama modülünde bulunan “Anahtar Kelime” aramasının yanında; müşterilerimizin ihtiyacına uygun, daha da gelişmiş bir arama deneyimi sunmaya karar verdik. Artık Ekspres Arama’yı kullanarak arama kriterlerinizi detaylandırabilir, aradığınız adaylara çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ekspres Arama nedir?

Ekspres Arama, Kariyer.net’in müşterilerine sunduğu yeni bir arama deneyimidir. Standart aramayı kullandığınızda, adayların özgeçmişinde belirli anahtar kelimelerle arama yapmanız mümkün olabiliyor. Aramanıza belli koşullar eklemek, aramalarınızda belli terimlerin geçmesini ya da geçmemesini istediğiniz durumlarda ise “Ekspres Arama” ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve nokta atışı aramalar yapmanızı sağlayacak.Ekspres Arama modülünü kullanarak adayların;

  • Adını ve soyadını,
  • Çalıştığı şirketleri,
  • Özgeçmişler içinde yer alan anahtar kelimeleri arayabilirsiniz.

Üstelik bu aramaları yaparken;

  • Arama koşullarında “Tümünü sağlasın” ya da “En az birini sağlasın” şeklinde tercihler yapabilir,
  • “Tüm özgeçmişte”, “Tüm iş tecrübelerinde”, “Son iş tecrübesinde”, “Bilgisayar bilgilerinde” ya da “Sertifikalarında” arama yapabilir,
  • Anahtar kelimeyi “İçeren”, “İçermeyen”, belli bir kelimeyle “Başlayan” ve anahtar kelimenizle “Birebir eşleşen” aramalar da yapabilirsiniz.

Nasıl çalışır?

Bir örnek üzerinden anlatmaya çalışalım…

A isimli şirketinizde çalışmak üzere bir “Satış Uzmanı” pozisyonunuz bulunduğunu düşünelim. İlk olarak, Kariyer.net 360 altında yer alan Özgeçmiş Havuzu’nda bulunan adaylar arasından arama yapmaya karar verdiniz; ancak aradığınız adayın, B şirketinde çalışmamış olmasını istiyorsunuz.

Yapmanız gereken şey çok basit!

Ekspres Arama alanında bulunan “Şirket” başlığı altındaki “Koşul Ekle” butonunu kullanmanız yeterli. Açılan ekranda, “Tüm iş tecrübelerinde” ve “İçermesin” seçeneklerini kullanarak, aramanıza yeni bir koşul ekleyebilirsiniz. Böylece kriterlerinizi karşılamayan adaylara zaman ayırmamış olursunuz.

Bir başka örnekle ilerleyelim…

Şirketinizde çalışmak üzere bir “Kalite Yönetim Uzmanı” pozisyonu için ilan vereceğinizi düşünelim. Söz konusu uzmanın, ISO 9001 konusunda da sertifikaya sahip olmasını istiyorsunuz.

Bunun için de benzer bir yolu takip edebilirsiniz. Ekspres Arama alanında bulunan “Anahtar Kelime” başlığı altındaki “Koşul Ekle” butonunu kullanarak, nokta atışı bir arama yapabilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra “Sertifikalarda” ve “Birebir Eşleşsin” seçeneklerini işaretlemeniz yeterli. Ardından “ISO 9001” şeklinde bir arama yapabilir ve bu konuda sertifikası bulunan adaylara ulaşabilirsiniz.

Ekspres Arama modülünü kullanmaya başlamak için ne yapmalısınız?

Ekspres Arama modülünü kullanmaya başlamak için modülü direkt olarak satın alabilirsiniz. Deneme sürüşü talebini, Kariyer.net 360’da karşınıza çıkacak olan “Deneme Talep Et” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. İlgili yönlendirmeleri görüntüleyemiyorsanız, İK Çözüm Ortağınız ile iletişime geçmeniz yeterli olacak.

Ekspres Arama modülünü hızla deneyimlemek isterseniz, İK Çözüm Ortağınız ile iletişime geçebilir ya da (0216) 468 76 00’ı arayabilirsiniz.

Siz de ilan paketinizi yükseltin, Ekspres Arama modülünü kullanacak avantajlı müşterilerimiz arasındaki yerinizi alın!